1 / 13

10 nejlepších běžeckých sluchátek 2016

http://www.mujbeh.cz vám přináší novou rezenci běžeckých sluchátek pro rok 2016. Parametry, výhody a nevýhody.

mujbeh
Download Presentation

10 nejlepších běžeckých sluchátek 2016

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript


 1. 10 nejlepších běžeckých sluchátek v roce 2016

 2. Úvod Patříte mezi ty, co rádi při běhání či cvičení poslouchají oblíbené songy? Ať už z důvodu vyšší motivace nebo prostě jen tak pro relax? Pravděpodobně jste zkusili i různé typy sluchátek, které vám ne vždy vyhovovaly. Dnešní nabídka běžeckých sluchátek je opravdu široká od modelů za pár stovek po modely za několik tisíc. V tomto článku se podíváme na přehled těch nejlepších sluchátek, která můžete aktuálně vyzkoušet. Neomezovali jsme se pouze na sluchátka, která koupíte v ČR, což vám dává jistotu, že v přehledu figurují jedny z nejlepších modelů, které lze koupit.

 3. 1. GibsonTrainer Ti100 Bluetooth sluchátka Ti100 jsou komfortní, velmi lehká a vyvážená, s perfektním zvukem a zadním blikajícím světlem pro noční běhání. Světlo můžete samozřejmě vypnout pomocí hlavního tlačítka, které můžete využít i k přeskakování skladeb stejně jako u jiných sluchátek. K dispozici je několik typů tvarů koncovek do uší. Při testu se používal sportovní typ, který je specifiky zahnutý a je mnohem lepší pro běh a další sportovní aktivity. Díky zahnutí jsou velmi dobře ukotvená v uchu, ale bez pocitu hlubokého proniknutí, jak tomu může být u běžných sluchátek. I když se tedy cítíte volněji sluchátka nevypadnou z uší. Pokud běháte nebo sháníte sluchátka do posilovny, vaším primárním požadavkem bude asi lehkost, dobrý zvuk a izolace okolního zvuku. Právě to vám tyto sluchátka nabídnou. Na jedno dobití sluchátka vydrží asi 6,5 hodiny. Pokud chcete přes sluchátka pustit trochu víc okolního zvuku (vyšší bezpečnost), jednoduchým kliknutím na ovládací knoflík to nastavíte. Pro zajímavost sluchátka byla navržena ve spolupráci s UsainBoltem. Nové sluchátka můžete pořídit od 146 liber. Delší recenze v AJ na těchto stránkách.

 4. 2. Monster ROC Sport SuperSlim Sluchátka od společnosti Monster představují svým technický provedením určitý ekvivalent sluchátek od Beats. Původně společnost patřila právě pod značku Beats a i po jejich osamostatnění dělá stále jedny z nejlepších běžeckých / sportovních sluchátek, která můžete koupit. Tváří tohoto konkrétního modelu je Cristiano Ronaldo. Sluchátka mají patentovaný SportsClip, který je udrží ve vašich uších i při náročném pohybovém cvičení. Zároveň fungují i jako hadsfree, takže při zvedání hovorů, dejte pozor ať jste už vydýchaní. Apt-X Bluetooth spolu s vynikající izolací proti hluku, má vliv na silný zvuk bez rušení z okolí. Někteří lidé nemají rádi silnější basy, jiným zase při cvičení vyhovují. Ovládací prvky jsou umístěny na uchu. Klasické ovládání hlasitosti, přeskakování skladeb a volání. Patří mezi dražší sluchátka a zlatý povrch může někoho odradit. Nelze však popřít vysokou kvalitu zvuku, proto je také používá již zmíněný Ronaldo. Na jedno dobití vydrží asi 5 hodin. Používat je můžete i s brýlemi nebo helmou. Sluchátka se pohybují v ceně kolem 5800,- Kč. Rozsáhlejší recenze v AJ na těchto stránkách.

 5. 3. Panasonic BTS50 Tohle jsou sportovní sluchátka v tradičnějším stylu než byl např. GibsonTrainer Ti100. Staly se také oficiálními sluchátky teamu Velké Británie pro Olympijské hry v Riu 2016. Sluchátka si nasadíte přes uši, což je v případě že nosíte brýle trochu náročnější ale dá se to natrénovat. Špunty pak dobře zapadnou do uší a dobře izolují zvuk okolí. Jako předchozí sluchátka jsou bezdrátové s technologií Bluetooth. Kvalita zvuku je velmi dobrá, nicméně komfort při nošení ani kvalita zvuku nedosahuje úrovně předchozích dvou hodnocených. Ovládání na sluchátkách není příliš dobře navrženo, protože tlačítka pro ovládání jsou dost blízko u sebe. Taky mu chybí nějaká struktura pro lepší nalezení tlačítka bez toho aniž byste se museli dívat, které to je. Sluchátka mají modré LED osvětlení, mikrofon pro hovory a horší životnost baterie – vydrží méně než 6 hodin. Zároveň to vypadá, že baterie zabírá mnohem víc prostoru, než by při tomto výkonu měla. Cena sluchátek se pohybuje kolem 99 dolarů. Podrobnější recenze v AJ na této stránce.

 6. 4. AftershokzTrekzTitanium Velkou výhodou sluchátek AfterShokzTrekzTitanium je, že neblokují zvukovod, což znamená, že si můžete užívat při běhu hudbu a zároveň uslyšíte blížící se auto. Zvlášť užitečné je to pro cyklisty, kteří potřebují sledovat okolní provoz. Tuhle možnost máte právě díky speciální technologii, která vede zvuk do vnitřního ucha přes lícní kost. To také znamená, že si nebudete poškozovat sluch nadměrnou hlasitostí. Sluchátka vám umožní samozřejmě i telefonování. Na jedno dobití vydrží až 6 hodin. Pokud jste už dřív zkoušeli sluchátka, která vedli zvuk přes kost a byli jste zklamaní, u těchto nebudete – opravdu fungují. Sluchátka jsou lehká a pohodlná, takže můžete snadno zapomenout na to, že je máte nasazené. Je jasné, že při vedení zvuku lícní kostí je ovlivněna i kvalita. Ta je velmi dobrá, až na basy, které chybí. Stejně jako u ostatních otevřených sluchátek, mohou všichni kolem slyšet, co posloucháte. K vašemu mobilu se připojují přes Bluetooth. Jsou vodotěsná, odolná proti potu i prachotěsná. Dají se lehce složit do kapsy. Sluchátka AftershokzTrekzTitanium tak nejsou vhodná pro hudební puritány, ale pokud hledáte pohodová sluchátka na běhání nebo jízdu na kole, těžko najdete lepší. Cenově se sluchátka pohybují kolem 3 tis.. Delší recenze v AJ na této stránce.

 7. 5. Bose Soundsport Značku Bose byste asi nezařadili, mezi předního poskytovatele sportovního zvuku. Jde vlastně o oficiálního poskytovatele bezdrátových náhlavních souprav pro osobní vozy v NFL, takže odtud se dá vysledovat sportovní původ bezdrátových sluchátek Bose Soundsport. Špunty sluchátek ve třech velikostech jsou vybaveny hydrofobním povrchem, který udržuje pot venku, bez omezení kvality a síly zvuku. K dispozici je i vestavěný mikrofon a prodlužovací kabel s 3,5 palcovým jack konektorem. Součástí je i praktický obal. Vybírat si můžete z 5 barev. V bezdrátovém provedení vydrží na baterii asi 6 hodin. Kvalita zvuku je vynikající, pouze je třeba při výběru dávat pozor na typ systému, pro který jsou sluchátka určeny. Tedy buď Android nebo pro iPhone. Budou pracovat s jakýmkoliv hudebním přehrávačem, ale vaše volba modelu určí, jestli budete mít k dispozici možnost zvednout hovor nebo zda budou ovládací tlačítka na hudbu pracovat správně. Cena se pohybuje kolem 2,5 tisíce korun za model s jack konektorem až k ceně kolem 5 tisíc za bezdrátový model s Bluetooth. Delší recenze v AJ je na těchto stránkách.

 8. 6. Sennheiser PMX 686G Tyto sluchátka na běhání nejsou bezdrátová, ale to je také jejich výhoda. Kabel sluchátek má oválný průřez, což znamená, že se nezamotá, ani když je po tréninku hodíte do tašky. Sluchátka jsou vyrobeny z kevlaru, takže jsou vysoce odolná. Zvuk je jako obvykle u značky Sennheiser dobrý, jsou však určena spíše pro přenos zvuku bez větší izolace od okolí. Nečekejte nějaké výraznější basy. Pokud hledáte něco kvalitnějšího, co se týče hudební odezvy, zvažte raději model Sennheiser CX686G. Opět existují verze pro Android a iOS, takže ovládání na kabelu se pak chová, dle vašeho očekávání v daném systému. K dispozici je i mikrofon pro volání. Cenově se sluchátka pohybují kolem 2,5 tisíc. Delší recenze v AJ zde.

 9. 7. Monster Adidas Sport Response Cenově velmi zajímavá sluchátka od společnosti Monster. Zelená verze má k dispozici mikrofon a ovládání, takže můžete volat, přijímat hovory, ovládat hlasitost a přeskakovat skladby. U modré a šedé verze tyto možnosti nejsou a je třeba použít připojené hudební zařízení. Skvělá věc, pokud běháte či sportujete víc energicky jsou speciální háčky, které zajistí, že sluchátka zůstanou stále uvnitř vašich uší. Navzdory tomu to však není nepříjemné a zároveň zabraňují přístupu potu do uší. Kvalita zvuku si zaslouží uznání, ovšem není úplně ideální pokud si potrpíte na kvalitní zvuk s basy a vysokým rozsahem ve výškách. Právě v těch výškách nezní úplně perfektně. Při testu vodotěsnosti po sprchování se ukázalo, že vodotěsné opravdu nejsou. Nicméně při ceně kolem tisíce korun, jsou stále zajímavou volbou. Cena sluchátek se pohybuje kolem 1 tisíce korun. Delší recenze sluchátek v AJ zde.

 10. 8. Sony MDR-AS600BTB Styl a pohodlí sice není devizou těchto sluchátek, ale stále jde o bezdrátová sluchátka v ceně kolem 2 tisíc, což není úplně obvyklé. Na jedno dobití vydrží až 8,5 hodiny, což je doba, za kterou je možné zvládnout i maraton. Jsou odolná proti stříkající vodě, což se může hodit pokud počasí nepřeje. Sluchátka Sony MDR-AS600BTB jsou také jedny z mála sportovních sluchátek, které nabízí funkci NFC, což znamená, že je spárujete pouhým dotykem prstu s dostupným kompatibilním chytrým telefonem. K dispozici je také mikrofon a tlačítko pro ovládání hovorů. Cenově se pohybují kolem 2 tisíc. Delší recenze v CZ např. zde.

 11. 9. Pioneer SE-E721 Pokud je váš rozpočet omezený, podívejte se na tato sportovní sluchátka s kabelem. Díky pohodlným klipům, které jdou kolem ucha a jsou nastavitelné zůstanou sluchátka vždy na svém místě. Pokud přidáte ještě dvojitě točený kabel, který můžete zafixovat na zadní straně krku, pak vám už 100% nespadnou. Zvuk je velmi dobrý. Mají působivé basy a 9 mm měnič má vliv nejen na hloubku ale i sílu basů. Sluchátka jsou odolná proti potu.  Pokud hledáte sluchátka na běhání za velmi dobrou cenu, jsou jasná. Cena se pohybuje kolem tisíce korun. Další recenze v AJ zde.

 12. 10. Jabra Sport Pulse Wireless Sluchátka do uší s monitorováním srdečního tepu a virtuálním osobním trenérem uvnitř, patří k těm nejlepším běžeckým sluchátkům, která můžete koupit. Už od začátku měly problémy se spolehlivostí, ale protože jejich cena je o více než 100 liber menší, než při uvedení už se s tím dá žít. Sluchátka jsou bezdrátová, takže žádné kabely, které vás při běhu budou mlátit do paže. Velmi dobrý je monitor tepu, který na rozdíl od jiných podobně vybavených sluchátek, dodává opravdu přesné údaje. Přitom nepoužívá klasický popruh přes hrudník. Přes aplikaci pro Android nebo iOS ve vašem telefonu, dostáváte zvukovou zpětnou vazbu o vaší aktuální tepové frekvenci. Ještě před cvičením si můžete vybrat druh tréninku, podle kterého vám pak osobní trenér nastaví tepovou frekvenci pro jednotlivé fáze tréninku. Můžete také použít GPS telefonu a sledovat uběhlé vzdálenosti i celkovou trasu běhu. Shromážděná data jsou pak k dispozici v aplikaci i po tréninku. Trochu zklamáním je životnost baterie, která vydrží dle výrobce cca 4 hodiny. V reálu je však třeba počítat s nižší hodnotou. Zvuk je velmi dobrý. Cena sluchátek se pohybuje kolem 4 tisíc. Delší recenze sluchátek v AJ zde.

 13. Více zajímavých článků o běhání a všem s tím spojené – najdete na http://blog.mujbeh.cz a běžecké speciálce http://www.mujbeh.cz

More Related