ke e a jejich plody n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Keře a jejich plody PowerPoint Presentation
Download Presentation
Keře a jejich plody

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 27

Keře a jejich plody - PowerPoint PPT Presentation


 • 278 Views
 • Uploaded on

Keře a jejich plody. Některé naše dřeviny jsou velmi zajímavé svými plody, jejichž barevnost a krása nás potěší v pošmourných dnech podzimu a zimy. Podívejme se na některé, které se vyskytují v našem okolí:

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Keře a jejich plody' - mohammad-wilder


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2

Některé naše dřeviny jsou velmi zajímavé svými plody, jejichž barevnost a krása nás potěší v pošmourných dnech podzimu a zimy.

 • Podívejme se na některé, které se vyskytují v našem okolí:
 • Zkuste si vzpomenout, jak se nazývají tyto krásné keře, které tak často míjíme cestou do školy nebo na vycházce, na výletech
slide3
Keř č. 1:
 • Statný keř nebo strom vysoký obvykle do 5 m. Kvete v červnu a červenci bílými nebo nažloutlými drobnými květy uspořádanými v plochých vzpřímených chocholících, plody jsou černé peckovičky, za syrova mohou způsobit otravu
 • Je to známá léčivka, květ se užívá při nachlazení, plod jako analgetikum; pozor však na listy a kůru,
 • Jsou jedovaté.
slide6
Keř č, 2:
 • Nepravidelně větvený, trnitý keř, rychle roste, často používaný do živých plotů.Kvetev květnu a červnu drobnými bílými květy seskupenými do bohatého květenství. Na podzim se rozzáři množstvím oranžových nebo červených plodů. Malvičky na keři zůstávají dlouho do zimy, v podstatě tak dlouho, dokud je nesezobou ptáci.
slide9
Keř: č. 3:
 • Zajímavý, nenáročný, rychle rostoucí keř. Roste rychle na okrajích cest, svými kořeny zpevňuje svahy. Má velmi dekorativní šarlatově růžové nebo červené plody – tobolky. Lidově nazývané „farářovy čepičky“. Obsahuje jedovaté látky.
slide12
Keř č. 4
 • Stálezelený , rychle rostoucí keř. opět velmi oblíbený v živých plotech. Tenké, úzké listy, kvete bíle.
 • Plody jsou tmavě modré až černé bobule .Jedovaté, ale ptákům neublíží, jako většina plodů na podzim.
slide15
Keř č. 5
 • Hustý, trnitý keř, jeho vzhled souvisí s názvem. Roste hojně na sušších místech- okrajích cest. Plodem jsou tmavě modré peckovičky svíravé chuti. Květy i plody mají léčivé účinky. Včely, otakárci, ptáci - všichni ji milují!
slide18
Keř č. 6
 • Náš původní, divoce rostoucí ovocný keř. Nenáročný, dlouhověký, kvete na konci zimy nádherně žlutě. Plody jsou červené peckovice zvané dřínky, podobné tvarem olivám. Jsou velmi zdravé, obsahují vitamín C, minerální látky, pektiny. Jí se čerstvé, i tepelně zpracované. Nápověda: Název odvozen od názvu plodů.
slide21
Keř č. 7
 • Neznámý jemný keř naší přírody kde je bohužel většinou vyhnán na tmavá místa, kde dokáže obstát s konkurencí. Přesvěčte se sami, že na slunci vytváří nádherně kompaktní tvar. Jeho trubkovité žlutobílé květy jsou přizpůsobené pro noční motýly a lišaje, kteří za soumraku přilétávají za nektarem.
slide24
Keř č. 8

Tento až 4 metry vysoký keř dostal jméno podle tmavě červených větviček, které vyniknou po opadu listů. Má černé nepoživatelné plody, jsou velmi hořké. Listy podobné dřínu.

d kuji za pozornost zdroje http botanika borec cz http www stareodrudy org http botanika wendys cz
Děkuji za pozornost  Zdroje:http://botanika.borec.czhttp://www.stareodrudy.org/http://botanika.wendys.cz