„Bridges Between Nations”-Sofia Realizacja programu Comenius - PowerPoint PPT Presentation

miyo
bridges between nations sofia realizacja programu comenius n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
„Bridges Between Nations”-Sofia Realizacja programu Comenius PowerPoint Presentation
Download Presentation
„Bridges Between Nations”-Sofia Realizacja programu Comenius

play fullscreen
1 / 28
Download Presentation
„Bridges Between Nations”-Sofia Realizacja programu Comenius
99 Views
Download Presentation

„Bridges Between Nations”-Sofia Realizacja programu Comenius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. „Bridges BetweenNations”-SofiaRealizacja programu Comenius Listopad 14-18, 2011

 2. Poniedziałek 14.11.2011godz. 10.55 – wylot z lotniska Fryderyka Chopina w Warszawie. LOT Polish Airlines LO631 na pokładzie Embraer 175, czas lotu 2h. W „seventhheaven” ;)

 3. Godzina 14:00- Sofia Radi i Iva czekają na nas na lotnisku i rozjeżdżamy się do miejsc kwaterunkowych.

 4. Magia Bułgarii

 5. Wycieczka zapoznawcza z uczniami z Turcji po Sofii tuż, po zakwaterowaniu Chłopcy z Turcji okazali się przemiłymi kompanami. Wymieniliśmy się mailami ;P Takie tam na zakupach …

 6. Wtorek 15.11.2011- Praca nad realizacją projektu w szkole im. Thomasa Jeffersona.

 7. Godz. 11:00 - uroczyste powitanie wszystkich gości przez dyrektora szkoły i wszystkich uczniów Szczególnie zafascynowane byłyśmy występem sekcji wokalnej bułgarskiej szkoły.  Podczas części oficjalnej mogłyśmy zobaczyć typowe dla Bułgarii tańce oraz usłyszeć przyjemną dla ucha muzykę.

 8. Godz. 14:00 przedstawianie prezentacji przygotowanych przez uczestników projektu Comenius w kolejności : Bułgaria, Słowenia, Rumunia, Polska i Turcja. Tematem spotkania była charytatywność w szkołach.

 9. W naszej prezentacji opowiedziałyśmy o akcjach charytatywnych, które rokrocznie prowadzą nasi uczniowie z nauczycielami. Wspomniałyśmy o: • Memoriale im. H. Hryniewicza • Górze Grosza • WOŚP • Zbiórce żywności • Dokarmianiu zwierząt • Porządkowaniu miejsc cmentarnych • Szkolnych aukcjach

 10. Bułgaria, Słowenia i Turcja również przedstawiły przygotowaną przez uczniów prezentację, natomiast Rumunia zaprezentowała krótki film przedstawiający problemy tamtejszej społeczności. • Każda prezentacja oraz film przygotowany przez Rumunów wzbudziły w nas poczucie potrzeby bycia jednością w sytuacjach wymagających pomocy. Dlatego sądzimy, że temat charytatywności był dla nas wszystkich szczególnie inspirujący i użyteczny.

 11. Godz. 16:00 udział w warsztatach przygotowanych przez uczniów bułgarskiej szkoły. Do wyboru mieliśmy warsztaty origami i sztuki samoobrony. Oczywiście wybrałyśmy samoobronę 

 12. Wieczorną porą wybrałyśmy się ze wszystkimi uczniami na lodowisko. Jak widać bawiłyśmy się przednio ;D

 13. Środa 16.11.2011 godz.11:00 wyjazd autokarem do Plovdiv, które jest drugim co do wielkości miastem w Bułgarii. Naszymi przewodnikami po mieście byli bułgarscy uczniowie, którzy w stu procentach wypełnili swoje zadanie przedstawiając historię i znaczenie romańskich budowli. Pokazali nam ogrom zabytków, które w Plovdiv można napotkać na każdym kroku.

 14. Jak widać byłyśmy pod ogromnym wrażeniem :P

 15. Z Radi i Ivą gdzieś w Plovdiv… Plovdiv – ruiny rzymskich budowli …

 16. PlovdivAntique teatr jest w zabytkowym budynku w centrum miasta Płowdiw , Bułgaria . Stoi pomiędzy południowo-zachodnim zboczu DzhambazTepe i Taximtepe wzgórzu w obrębie Starego Miasta i jest dużą atrakcją turystyczną dla podróżnych przybywających do tego obszaru. Mimo, że struktura ta jest powszechnie określany jako amfiteatr , w rzeczywistości jest to tradycyjny teatr rzymski . Teatr został zbudowany w 2 wieku naszej ery na rozkaz cesarza Trajana , i jest jednym z wielu zachowanych budowli rzymskich w Bułgarii dzisiaj. Istnieje kilka stel i napisy ścienne w greckim języku w amfiteatrze.

 17. Po powrocie z Plovdiv wybrałyśmy się wraz z uczniami do pubu na karaoke 

 18. Czwartek 17.11.2011 godz. 10:00 – początek wycieczki śladami najważniejszych miejsc stolicy Bułgarii.

 19. Otwierając drzwi przyjaźni… Zwiedzając Sofię…

 20. Zachwyceni niesamowitą architekturą miasta…

 21. Uroczysta zmiana warty pod Pałacem Prezydenckim w Sofii Nauczycielki z Bułgarii, Rumunii, Słowenii i Polski

 22. Zwiedzania CD.

 23. W czasie wolnym wybrałyśmy się na zakupy do Centrum Handlowego Mall of Sofia, żeby zakupić pamiątki dla najbliższych  Zachwyciły nas typowe bułgarskie sklepy tzw klęczniki. W sklepach już świątecznie ;)

 24. O godz. 19:00 odbyła się pożegnalna kolacja w restauracji „Panorama”. • Uroczysta gala rozdania certyfikatów odbyła się w bardzo radosnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wymienili się prezentami przywiezionymi ze swoich krajów po czym rozpoczęli wspólną zabawę przy typowej muzyce bułgarskiej.

 25. We hereby state that Beata Barna-Dimitriu, Sylwia Podwysocka and Klaudia Połczykhaveattendedthe Comenius Project Meetingentitled „Bridges of Digital ContentBetweenNations” Sylwia z Certificate of Attendance

 26. Piątek 18.11.2011 godz. 13:00- powrót do Polski Nawet podczas podróży powrotnej dopisywały nam przednie humory ;D i udało nam się nawiązać miłe kontakty z współpasażerami z Anglii. Budowania mostów ciąg dalszy ;)

 27. LEEEEECIMYYY do domuuu !