s gortali b ld r m ve tesc l n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
SİGORTALI BİLDİRİMİ VE TESCİLİ PowerPoint Presentation
Download Presentation
SİGORTALI BİLDİRİMİ VE TESCİLİ

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 19

SİGORTALI BİLDİRİMİ VE TESCİLİ - PowerPoint PPT Presentation


  • 208 Views
  • Uploaded on

SİGORTALI BİLDİRİMİ VE TESCİLİ. SİGORTALI BİLDİRİMİ VE TESCİLİ. 2-) 5510 SAYILI KANUNA GÖRE

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

SİGORTALI BİLDİRİMİ VE TESCİLİ


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2

SİGORTALI BİLDİRİMİ VE TESCİLİ

2-) 5510 SAYILI KANUNA GÖRE

5510 sayılı Kanun 4/1 (c) bendi kapsamında sigortalı çalışanların sigortalılıklarının başladığı tarihten itibaren on beş gün içinde sigortalı işe giriş bildirgesi ile Kuruma e-sigorta yoluyla bildirimleri yapılır.

Bunlardan, yer değiştirme suretiyle farklı işyerine atananlar ile bir kurumdan diğer kuruma naklen atanarak çalışmaya başlayanlar için sigortalı işe giriş bildirgesi verilir.

ANCAK, AYNI KAMU İDARESİNİN FARKLI BİRİMLERİ ARASINDAKİ NAKLEN TAYİN VE GÖREVLENDİRMELERDE SİGORTALI TEKRAR İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ İLE BİLDİRİM YAPILMAZ.

SİGORTALI İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİNİN SÜRESİNDE VERİLMEMESİ HALİNDE İLGİLİ KAMU İDARESİNE 102 İNCİ MADDE GEREGİNCE İDARİ PARA CEZASIUYGULANMAYACAKTIR.

1-) 5434 SAYILI KANUNA GÖRE

5434 sayılı Kanunda iştirakçilerin bildirimi ve tescili ile ilgili herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. Kurumlarca göreve başlatılan iştirakçiler hakkında “Emeklilik Sicil Bildirim Formu” düzenlenerek gönderildiğinde veya daha sonraları Kurumlarca şifre alınarak internet ortamında gerekli bilgiler girildiğinde Emeklilik Sicil numarası verilmiştir.

slide9

AYNI KAMU İDARESİ İÇİNDE NAKİL DURUMUNDA VEYA SİSTEM TARAFINDAN İSTENİLEN BİLGİ GÜNCELLEMELERİNDE BU KISIMDAN İŞLEM YAPILIR

İLK DEFA GÖREVE BAŞLAYAN PERSONELİN GİRİŞİ YAPILARAK SİGORTALI TESCİL EDİLMİŞ OLUNUR.

GİRİLMİŞ OLAN İLK TESCİL KAYDI GÖRÜNTÜLENİR.

FARKLI KAMU İDARESİNDEN NAKİL GELEN YADA DAHA ÖNCE MEMURİYETİ OLUP GÖREVİNDEN AYRILAN PERSONELİN TEKRAR GÖREVE BAŞLAMASI HALİNDE TESCİLİ YAPILIR.

slide14

BU ALANDA İLERİ BUTONU TIKLANARAK GELEN MESAJ EKRANINDA TAMAM TIKLANARAK TESCİL YAPILMIŞ OLUR VE DİGER SAYFADAKİ YAZDIRMA EKRANI ÇIKAR