Внутрішні води
Download
1 / 18

Внутрішні води Південної Америки. Оріноко - PowerPoint PPT Presentation


  • 138 Views
  • Uploaded on

Внутрішні води Південної Америки. Оріноко. Підготувала вчитель географії Макіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Личак С.В. Назва річки Оріноко мовою індіанців племен тамануків означає «велика річка».

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Внутрішні води Південної Америки. Оріноко' - melissa-french


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Внутрішні води Південної Америки. Оріноко

Підготувала вчитель географії Макіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Личак С.В.


Назва річки Оріноко мовою індіанців племен тамануків означає «велика річка»


Оріноко протікає у Венесуелі та Колумбії, між прибережним ланцюгом Анд Венесуели на півночі, Анд Колумбії на заході та Гвіанським плоскогір’ям на півдні.


Оріноко бере початок біля гори Дельгадо-Чальбауд на західному схилі хребта Серра-Паріма, на висоті 1 047 м, в південній частині Гвіанського плоскогір'я.


Унікальна природа плоскогір’я послужила основою для створення уславленим письменником А. Конан Дойлем роману «Загублений світ». На «загубленість» цього району вказує й те, що виток Оріноко був знайдений лише п’ятдесят років тому, тоді ж було визначено і точну довжину річки.


Довжина річки 2 410 км. послужила основою для створення уславленим письменником А. Конан

У верхній течії вона прорізає кристалічні породи, буяє бистринами й порогами і тече на північний захід, ніби збирається безтурботно влити свої води в Тихий океан. Але незабаром її напрямок змінюється на північний, а потім майже на протилежний початковому.Ширина річки в середній течії становить 1-1,5 км, місцями до 3 км. Ширина річкової долини в середній течії — 3-10 км. Глибина річки в середній течії — 10-20 метрів.


Живлення головним чином дощове. становить 1-1,5 км, місцями до 3 км. Ширина річкової долини в середній течії — 3-10 км. Глибина річки в середній течії — 10-20 метрів.


Розливи річки в нижній течії сягають 10-15 км та більше (до 22 км). В річному ході рівнів води добре виражений підйом в період із квітня по жовтень. В районі гирла річки Мета підйом води становить 8-10 м, біля міста Сьюдад-Болівар — 10-15 м, за іншими джерелами до 100 м.


За 200 км від океану починається дельта площею близько 18 тис. км2 . Тут річка розділяється на 36 рукавів, найзначніший з яких південний – Бока – Гранде – має ширину близько 20 км. Великі простори дельти заболочені й укриті мангровими заростями.


Пересічні витрати води на початку дельти становлять приблизно 29 тис. м³/с. При сильних паводках витрати становлять 50-55 тис. м³/с та більше, а в межень (з листопада по березень) — знижуються до 5-7 тис. м³/с.


Річний стік води становить 915 км³. Твердий стік річки за рік в середньому становить 45 млн. т.


Притоки: Вентуарі, Ґуавьяре, Вічада, Томо, Мета, Араука, Апуре, Каура, Кароні


Біфуркація Вічада, Томо, Мета, Араука, Апуре, Каура, Каронірічки

Для системи річки Оріноко характерне таке явище, як біфуркація річки, яке досить рідкісне у світі. Воно заключає в себе поєднання річкових басейнів. У верхній течії Оріноко, зліва від річки відділяється протока, яка несе свої води до річки Ріу-Неґру, лівої притоки Амазонки. Ця протока називається Касік'яре. Через цю річку до системи Амазонки щорічно скидається 1/3 усіх вод Оріноко у її верхній течії.


Річка відома своїми Амазонським дельфіном та Орінокським крокодилом, найрідкіснішим видом крокодилів. У водах річки водяться електричний вугор, риба-амфібія, піраньї, деякі види скатів, іноді зустрічається ламантин


Річки басейну мають значні гідроенергетичні ресурси. На річці Кароні створено каскад ГЕС.


Використані джерела: гідроенергетичні ресурси. На річці Кароні створено каскад ГЕС.

  • 1. Андрощук А.І. Південна Америка //Географія. – 2005. - №3(31). – с.14.

  • 2. Географія. Практичний довідник / Шматько О.Є., Байназаров А.М., Яковчук О.В., Височин М.Ю. –Х.: ФОП Співак Т.К., 2009. – 426с.

  • 3. http:// uk.wikipedia.org/wiki/


ad