migelis de servantesas ir jo don kichotas n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Migelis de Servantesas ir jo Don Kichotas PowerPoint Presentation
Download Presentation
Migelis de Servantesas ir jo Don Kichotas

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 20

Migelis de Servantesas ir jo Don Kichotas - PowerPoint PPT Presentation


  • 148 Views
  • Uploaded on

Migelis de Servantesas ir jo Don Kichotas. Simona, Dovilė, Tadas, Lina. Migelis de Servantesas Savedra – ispanų rašytojas. Jo žymiausias kūrinys „Išmoningasis hidalgas Don Kichotas iš La Manšo”, laikomas vienu iš geriausių Vakarų literatūros kūrinių. . Pradedame paskaitą.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

Migelis de Servantesas ir jo Don Kichotas


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
migelis de servantesas ir jo don kichotas

Migelis de Servantesas ir jo Don Kichotas

Simona, Dovilė, Tadas, Lina

pradedame paskait
Migelis de Servantesas Savedra – ispanų rašytojas. Jo žymiausias kūrinys „Išmoningasis hidalgas Don Kichotas iš La Manšo”, laikomas vienu iš geriausių Vakarų literatūros kūrinių. Pradedame paskaitą...
t skime paskait
Servanteso kūryba, ypač jo romanas „Don Kichotas", užima vieną svarbiausių vietų Renesanso grožinėje literatūroje. “Don Kichotas" — riterinių romanų parodija. Kadangi Servantesas savo veikale nurodo, kad jo vienintelis „troškimas buvo atgrasyti žmones nuo klaikių bei melagingų riterinių istorijų", tai „Don Kichotas" jau nuo seno buvo laikomas riterinių romanų parodija. Iš tikrųjų tai puikus literatūrinės parodijos pavyzdys. Tęskime paskaitą...
slide13
Rašytojas išjuokė riterinius romanus, pasinaudodamas jų pačių medžiaga. Servanteso romane yra visi būdingi šio žanro momentai: riterio aprangos ir jo žirgo aprašymas, išsirinktoji riterio „širdies dama", ginklanešys, riterių įšventinimo apeigos ir pagaliau riterių žygių pavaizdavimas. Tačiau visa tai, kas riteriniuose romanuose buvo vaizduojama su pagarba, čia sumenkinama, parodoma komiškoje šviesoje.
slide14
Ypač juokingi Don Kichoto nuotykiai. Jam visur vaidenasi užburtos pilys, riteriai, damos, o iš tikrųjų tai — smuklės, jų šeimininkai, patarnaujančios merginos. Don Kichotas stoja į kovą su vėjo malūnais, juos palaikydamas milžinais, užpuola laidotuvių procesiją, manydamas, kad čia gabenamas sužeistas ar negyvas riteris, šoka į avių bandą, įsitikinęs, kad tai riterių kariuomenė, ir t. t
slide15
Tuo būdu, viską išversdamas tarsi į blogąją pusę, Servantesas pajuokia riterinių romanų atitrūkimą nuo tikrovės, jų neigiamą poveikį skaitytojui. Servantesas pajuokia ir išpūstą riterinių romanų stilių bei nenatūralią kalbą.
slide16
Don Kichoto istorija išeina toli už literatūrinės parodijos ribų. Tai kūrinys, kuriame visapusiškai ir plačiai pavaizduota to meto Ispanijos tikrovė. Don Kichoto svaičiojimų priešpastatymas kasdieninei realybei, jo susidūrimas su gudriais smuklių šeimininkais, mulų varovais, kaimo turtuoliais, katorgininkais, vargšais piemenimis, pirkliais, kunigais ir aristokratais leidžia autoriui parodyti sudėtingus socialinio gyvenimo reiškinius ir prieštaravimus.
slide17
Siužetą sudaro Don Kichoto ir jo ginklanešio nuotykių istorija, jų klaidžiojimo po Ispanijos kaimus ir miestus aprašymas. Šią istoriją kartais pertraukia įterptiniai pasakojimai, kurie yra lyg ir atskiri savarankiški apsakymai. Pro mus praeina apie septynis šimtus personažų, kurie atstovauja įvairiems visuomenės sluoksniams ir profesijoms.
paskaitos pabaiga
Paskaitos pabaiga...

Žodžiu, prieš skaitytoją atgyja ryškus to meto Ispanijos vaizdas, su hercogų pilimis, skurdžiomis valstiečių lūšnomis ir Don Kichoto ,,žygiais”. Servanteso kūrinys – didžiulės vertės šedevras.

u duotis
Užduotis
  • Don Kichoto paveikslo interpretacijos:

Esė

Iliustracija

Fotografija

,,Gyvasis paveikslas”...