J@
Download
1 / 22

„Vodka dokáže začervenit nos a očernit charakter" - PowerPoint PPT Presentation


  • 75 Views
  • Uploaded on

[email protected] „Vodka dokáže začervenit nos a očernit charakter" ANTON PAVLOVIČ ČECHOV

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '„Vodka dokáže začervenit nos a očernit charakter"' - may


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

„Vodka dokáže začervenit nos a očernit charakter"

ANTON PAVLOVIČ ČECHOV

S málokterým slovem si lidé ve světě spojují Rusko tak těsně, jako právě s vodkou. Jde o fenomén, který vždy ovlivňoval dějiny země, osudy mocných i obyčejných lidí, a to takového stupně, že si dokonce zasloužila i několik vlastních muzeí, a dokonce se chystá její celoruská socha.

Vodka je součástí ruské historie, kultury - a nutno říct i součástí neslavnou. Vodka byla po staletí pro Rusy slastí, úlevou i prokletím.

Dnes na ní do značné míry závisí ruský státní rozpočet.


Ruský chemik D.I. Mendělejev vypracoval v 19. století teoretický podklad, jak by měl vypadat obchod s vodkou. Známý objevitel soustavy prvků konkretizoval pojem „vodka“

přesnými vědeckými a obchodními charakteristikami. Slovo vodka se od tehdy v Rusku stalo jednotícím názvem pro alkoholický nápoj.

Vodka – podle definice Mendělejeva – je nápoj, který se skládá ze žitného lihu a pramenité vody v poměru 4:6.

Mendělejev experimentálně dokázal, že 40 proc. roztok vydává nejvíce tepla a umožňuje nejlepší mísení. Přesnými výpočty stanovil, že jeden litr 40proc. vodky má vážit přesně 953 gramů, ani víc ani míň. V roce 1894 bylo „mendělejevo“ složení vodky zapatentováno, jako hlavní alkoholický nápoj s názvem – vodka „Moskovskaja osobenaja“.


V roce 1991 učinil Jelcin osudové rozhodnutí. Rusko se definitivně vzdalo státního monopolu na výrobu a distribuci vodky. Avšak, jak se ukázalo, odvětví ihned ovládla mafie. Dnes dosáhla roční spotřeba vodky v roce 2004 čtyř miliard

litrů, což představuje spotřebu 27 litrů na obyvatele včetně

nemluvňat (!). Podle oficiálních údajů ruského ministerstva zdravotnictví připadá na 100 000 obyvatel asi 2 269 alkoholiků. Nejméně 60 procent ruské vodky se nyní vyrábí ilegálně. Často velmi nekvalitně. Zjistilo se například, že ruští podloudní výrobci zaměstnávají stovky tisíc lidí a úplatky státním úředníkům se blíží k 15 milionům dolarů ročně (450 milionů korun). Prostě se jim to vyplatí.

Stále častěji se na trhu objevuje vražedná vodka z technického metylalkoholu. Podle různých údajů zemřelo v Ruské federaci za poslední rok na otravu alkoholem 67 tisíc lidí.


ZÁKLADNÍ DRUHY RUSKÉ VODKY: definitivně vzdalo státního monopolu na výrobu a distribuci vodky. Avšak, jak se ukázalo, odvětví ihned ovládla mafie.


NĚKTERÉ SE VYRÁBĚJÍ 50 i VÍCE LET, NĚKTERÉ MÉNĚ definitivně vzdalo státního monopolu na výrobu a distribuci vodky. Avšak, jak se ukázalo, odvětví ihned ovládla mafie.


Gželka definitivně vzdalo státního monopolu na výrobu a distribuci vodky. Avšak, jak se ukázalo, odvětví ihned ovládla mafie.

Kubaňskaja

Dovgan

Limonnaja

Matrjoškina

Moskovskaja

Navigator

Pertsovka


Pšeničnaja definitivně vzdalo státního monopolu na výrobu a distribuci vodky. Avšak, jak se ukázalo, odvětví ihned ovládla mafie.

Pšenicinaja

Populara

Pskovskaja

Rodnik

Jať

Slavjanskaja


nejstarší… definitivně vzdalo státního monopolu na výrobu a distribuci vodky. Avšak, jak se ukázalo, odvětví ihned ovládla mafie.

Staraja

sloboda

Streleckaja

Russkij

standart

nejstarší a dnes

obnovené a znovu

vyráběné…

Carskaja

a nejběžnější…

Stoličnaja


Po VŘSR došlo ke znárodnění a monopolizaci průmyslu výroby vodky. Z Ruska uprchli staří osvědčení výrobci a založili výrobu v zemích kde žili. Vznikly tak zahraniční vodky jako značka Smirnoff v USA – ty se vyráběly už v Rusku před revolucí, Puskhin v Německu, Sibiř v Československé republice, a později po druhé světové válce Ursus, Red Army a Komandir s licencí ve více zemích kromě SSSR.


Puschkin výroby vodky. Z Ruska uprchli staří osvědčení výrobci a založili výrobu v zemích kde žili. Vznikly tak zahraniční vodky jako značka Smirnoff v USA – ty se vyráběly už v Rusku před revolucí, Puskhin v Německu, Sibiř v Československé republice, a později po druhé světové válce Ursus, Red Army a Komandir s licencí ve více zemích kromě SSSR.

Sibiř

Smirnoff

Ursus

Komandir

Red Army


Po roce 1991 nastal v Rusku boom s výrobou vodky v různorodém množství, objevily se nesčetné nové druhy a značky v netradičních nádobách,některé z nich už se staly světoznámé.

Do této dost nepřehledné sortimentní situace pronikly další druhy a značky samohonek maskované jako průmyslové značky, čímž vznikla dost nebezpečná situace.

PIJTE POUZE OVĚŘENÉ ZNAČKY OD RENOMOVANÝCH VÝROBCŮ, NAKUPUJTE JEN V OVĚŘENÝCH OBCHODECH!


Sljozy Moldavy různorodém množství, objevily se nesčetné nové druhy a značky v netradičních nádobách,některé z nich už se staly světoznámé.

Sibirskaja

Kremelskaja

Magadanskaja

Žlutý škorpion

Vodka 42

Bat

Vánoční oheň

Návrat do SSSR


Příklady: různorodém množství, objevily se nesčetné nové druhy a značky v netradičních nádobách,některé z nich už se staly světoznámé.

Jak vzniká v Rusku vodka


Hasící přístroj s návodem k použití… různorodém množství, objevily se nesčetné nové druhy a značky v netradičních nádobách,některé z nich už se staly světoznámé.

Vodka je všudypřítomná


Tříjaderný procesor je nutno udržovat schlazený… různorodém množství, objevily se nesčetné nové druhy a značky v netradičních nádobách,některé z nich už se staly světoznámé.

A to doslovně!

Ukrajinský policejní zákon je platný…


V Rusku se nepije všechno, co teče. různorodém množství, objevily se nesčetné nové druhy a značky v netradičních nádobách,některé z nich už se staly světoznámé.

V Rusku se pije

VODKA.

Z cizích nápojů

ale hlavně pouze

Finská vodka…


NA ZDAROVJE! NA ZDRAVÍ! různorodém množství, objevily se nesčetné nové druhy a značky v netradičních nádobách,některé z nich už se staly světoznámé.

Vzhůru do bezvědomí, střízlivé nás nedostanou…


Konec různorodém množství, objevily se nesčetné nové druhy a značky v netradičních nádobách,některé z nich už se staly světoznámé.

( ale ne VODKY ! )

[email protected]


ad