maavalitsuse maja n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Maavalitsuse maja PowerPoint Presentation
Download Presentation
Maavalitsuse maja

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 10

Maavalitsuse maja - PowerPoint PPT Presentation


 • 145 Views
 • Uploaded on

Maavalitsuse maja. 7B klass Hanna Klaar, Kadri Aru, Sörel Haller, Airike Kapp. Kus sa asud?. Kuressaares Lossi 1. Mulle võib külla tulla esmaspäevast reedeni kell 8.00-16.30. Sa ütlesid, et asud Lossi 1, on see hea koht elamiseks?.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

Maavalitsuse maja


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Presentation Transcript
  1. Maavalitsuse maja 7B klass Hanna Klaar, Kadri Aru, Sörel Haller, Airike Kapp

  2. Kus sa asud? • Kuressaares Lossi 1. Mulle võib külla tulla esmaspäevast reedeni kell 8.00-16.30.

  3. Sa ütlesid, et asud Lossi 1, on see hea koht elamiseks? • Pole viga midagi, näen palju inimesi, autosi, busse jne.Vahel olen väsinud sellest ka, aga saan hakkama. Mu läheduses asub veel palju tähtsaid hooneid. See toob mulle suurt rõõmu kui saabub jõuluaeg, tuuakse ju kuusk ja kesklinn on väga särav.

  4. Millal sind ehitati, kui vana sa tegelikult oled? • Olen ehitatud 18. sajandi lõpupoole seega olen üle 220 aasta vana.

  5. Palun kirjelda oma välimust • Olen sümmeetrilise põhiplaaniga ehitis ja kõrge soklikorrusega. • Peasissekäigu toob esile katuse poolkaares osa ja sissekäigu dolomiitkaaristu, millel asub metallist sepisega ääristatud rõdu. Aegajalt värvitakse mind üle ja antakse värske väljanägemine. Praega olen ma ilus kollane.

  6. Millal sa said maavalitsuse hooneks? • Juba 93 aastat tagasi tulid töötajad minu juurde. Tänaseks on neid 26-50.

  7. Kas räägiksid meile maavanematest? • On olnud palju erinevaid maavanemaid. Praegune maavanem on Kaido Kaasik, ta on väga tore. Kaido nimetati ametisse 17.oktoobril 2011.Ta oskab vene, inglise, soome ja saksa keelt. Sündinud on ta 21. mail 1968 Kuressaares.

  8. Kes sinu naabrid on? • Saaremaa apteek ja Graveer. Me oleme head sõbrad.

  9. Sa näed keset linna kõike. Milliseid rongkäigud on sinust mööduvad aasta jooksul? Kõige lõbusamad on lasteaedade kevad rongkäik samuti SÜG-i 1. septembri rongkäik lossihoovi. Huvitav on ka kevadel toimuv vallikraavi ralli rongkäik ja veel mõningad.

  10. Millisel aasta ajal oled sa kõige ilusam? Ikka siis kui on kõige rohkem tulesid ja sära.