Про
Download
1 / 20

Про проведення Всеукраїнського моніторингу якості загальної середньої освіти - PowerPoint PPT Presentation


 • 204 Views
 • Uploaded on

Про проведення Всеукраїнського моніторингу якості загальної середньої освіти (5- і та 10- і класи ). Prezentacii.com. План роботи:. Нормативно-правове забезпечення Інформаційно-методичне забезпечення

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Про проведення Всеукраїнського моніторингу якості загальної середньої освіти' - marisa


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Про проведення Всеукраїнського моніторингу якості загальної середньої освіти

(5-і та 10-і класи)

Prezentacii.com


План роботи:

 • Нормативно-правове забезпечення

 • Інформаційно-методичне забезпечення

 • Навчання-інструктаж щодо роботи учнів із тестовими завданнями, заповненням бланків відповідей, анкетування

 • Про зберігання, узагальнення статистичної інформації, передачу матеріалів відділу освітою

Prezentacii.com


Нормативно-правове забезпечення

 • Накази МОН України від 17.07.2013 № 995 «Деякі питання моніторингу якості загальної освіти», від 10.10.2013 № 1412 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013 № 995»

 • Рекомендації та роз’яснення Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України (лист від 11.10.2013 № 14.1/10-3300)

 • Наказ ДОН КОДА від 16.10.2013 № 343 “Про проведення в Київській області Всеукраїнського моніторингу якості загальної середньої освіти ”

 • Наказ відділу освіти від 31.10.2013 № 65 “Про проведення в м. Славутичі Всеукраїнського моніторингу якості загальної середньої освіти ”


Інформаційно-методичне забезпечення

 • Терміни:12.11 – 12.12

 • Аудиторія: усі учні 5 та 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності

 • Мета: оцінювання стану системи освіти та отримання об’єктивної інформації про її якість за результатами навчання учнів у початковій та основній школі

 • Інструментарій: контрольні роботи в тестовій формі, анкети для учнів, анкети для вчителів


організації навчально-виховного процесу в день проведення дослідження

 • Згідно з графіком (додаток 2 до наказу департаменту освіти і науки Київської ОДА від 16.10.12 №343).

 • За збірниками завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі (видавництво ТОВ «Центр навчально-методичної літератури», Додаток до листа ІІТЗО 11.10.2013 № 14.1/12-Г-577).

 • Перебудувати навчальний процес таким чином, щоб провести моніторинг з певного предмету (корегування розкладу).

 • Моніторинг бажано провести з 2 по 4 уроки.


Перелік збірників завдань процесу в день проведення дослідженнядля проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі

1. «Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою). 5 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій школі» (авт. Пономарьова К.І., Ванькевич Н.А., Гайова Л.А.).

2. «Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою). 5 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньоїосвіти за результатами навчання учнів у початковій школі» (авт. Йолкіна Л.В., Седеревічене А.О., Шереметьєва Н.М.).

3. «Російська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою). 5 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій школі» (авт. Курач Л.І., Фідкевич О.Л., Кірнасовська Р.В.).

4. «Англійська мова. 5 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій школі» (авт. Шопулко М.Н., Пасічник О.С., Куриш С.М., Ковтун С.З.)

5. «Математика. 5 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій школі» (авт. Онопрієнко О.В., Листопад Н.П., Пархоменко Н.Є., Древаль Г.Ф.).

6. «Я і Україна (громадянська освіта), Основи здоров’я. 5 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів упочатковій школі» (авт. Бібік Н.М., Коваль Н.С., Бойченко Т.Є.).

7. «Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою). 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Голуб Н.Б., Шелехова Г.Т., Ярмолюк А.В., Скрипник Л.М.).

8. «Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російськоюмовою). 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Михайловська Н.А., Обложок Н.В., Сергєєва Н.В.).


Перелік збірників завдань процесу в день проведення дослідження для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі

9. «Українська література (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою). 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Паламар С.П., Шевченко З.О., Ушакова Т.С.)

10. «Українська література (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською та іншими мовами національних меншин). 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Паламар С.П., Снєгірьова В.В., Фонарюк Т.І.).

11. «Англійська мова. 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Пасічник О.С., Шопулко М.Н., Тріфан М.С., Мельник С.О.).

12. «Алгебра. 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Глобін О.І., Буковська О.І.)

13. «Геометрія. 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Глобін О.І., Вашуленко О.П., Козаківська А.В.).

14. «Фізика. 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Непорожня Л.В.,Меньшикова Н.М., Петренко А.М.).

15. «Хімія. 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Дубовик О.А., Титаренко Н.В.).

16. «Біологія. 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Матяш Н.Ю., Козленко О.Г., Додь В.В.).

17. «Географія. 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Надтока О.Ф., Вішнікіна Л.П., Забуга Н.І., Дяченко Н.А.).


Перелік збірників завдань процесу в день проведення дослідженнядля проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі

18. “Всесвітня історія. 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Пометун О.І., Приходько А.С., Мороз П.В.).

19. «Історія України. 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Пометун О.І., Власов В.С., Комаров Ю.С.).

20. «Технології (технічні види праці). 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Тарара А.М., Туташинський В.І.).

21. «Технології (обслуговуючі види праці). 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі» (авт. Мачача Т.С., Левченко Н.Г., Ходзицька І.Ю.).

 • Електронні версії цих збірників і номери варіантів тестів для виконання їх учнями будуть розміщені за 2 дні до визначеного графіком терміну проведення моніторингу на веб-сайтах Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua) і Національної академії педагогічних наук України (www.naps.gov.ua).

 • Збірник складається з 10 варіантів тестів, номери 4 варіантів тестів будуть за 2 дні розміщені на сайтах до проведення моніторінгу.


Графік процесу в день проведення дослідженняпроведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі


організації навчально-виховного процесу в день проведення дослідження

 • Процедура проведення моніторингового дослідження розрахована на 2 уроки:

  -попередній інструктаж до 15 хвилин (більш

  деталізований – для учнів 5 класів)

  - анкетування– 15-20 хвилин

  - тестування– 45 хвилин

 • Моніторинг проводять 2 педагоги – вчитель і асистент.

 • для 5 кл:. вчитель - педагог, що викладає даний предмет

  асистент - вчитель, що випустив учнів з початкової

  школи ( класовод).

 • для 10кл.: вчитель – педагог, що викладає даний предмет

  асистент – педагог, що викладав в 9 класі (або інший вчитель з даного предмету, або іншого навчального предмета


організації навчально-виховного процесу в день проведення дослідження

 • в класному журналі:

  - фіксується дата проведення заходу;

  - в графі ”Зміст уроку ” робиться запис “Моніторинг якості загальної середньої освіти”;

 • Оцінки не виставляються (так як оцінювання моніторингу здійснюється за рівнями навчальних досягнень учнів)

 • Інформація про результати моніторингу кожного учня з усіх навчальних предметів доводиться класним керівником у письмовій або електронній формі до відома його батьків.

 • За бажанням, батьків, можна буде здійснити порівняльний аналіз навчальних досягнень учня з відповідними середніми показниками по Україні з метою вдосконалення подальшої навчальної роботи школяра. Для цього необхідно після 01.03.2014 звернутися за допомогою електронної пошти на відповідну сторінку сайтів.


Інформація про результати моніторингу учня

Результати моніторингу якості загальної середньої освіти

учня/учениці ___ – ___ класу

___________________________________________________________________

(назва навчального закладу)

______________________________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові учня/учениці)

Класний керівник _____________________ (підпис) П(ІБ)

Директор _____________________ (підпис) П(ІБ)

(печатка)


особливостей роботи вчителя та асистента у класній аудиторії та перевірки тестових учнівських робіт

 • Проводять первинний інструктаж.

 • Слідкують за заповненням анкет.

 • Проводять додатковий інструктаж, щодо виконання завдань та заповнення бланків відповідей ( особливо у 5-х класах).

 • Розподіляють 4 варіанти завдань між учнями.

 • Бланки відповідей не ксерокопіюються.

 • Учні дають відповіді на запитання закритого типу безпосередньо в збірниках завдань і самостійно переносять їх до бланка відповідей.

 • У завданнях на вибір однієї правильної відповіді пропонується це зробити з чотирьох або п’яти запропонованих.

 • Завдання розгорнутого типу виконуються на спеціально відведеному для цього місці в бланку відповідей


особливостей роботи вчителя та асистента у класній аудиторії та перевірки тестових учнівських робіт

 • Перевірку робіт здійснюють в день проведення моніторингу.

 • Правильні відповіді будуть розміщені на веб-сайтах після завершення моніторингу.

 • Оцінювання робіт здійснюється за рівнями навчальних досягнень учнів відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій до кожного навчального предмета, зміст яких відображено в пояснювальних записках до кожного збірника завдань

 • Бланки відповідей усіх учнів зі своїми підписами разом із заповненими анкетами вчителя й учня передаються директору загальноосвітнього навчального закладу, який зберігає їх до відправлення до відділу освіти


особливостей роботи вчителя та асистент у класній аудиторії та перевірки тестових учнівських робіт

 • Бланки відповідей, анкети учнів і вчителів заповнюють кульковими ручками з чорнилами синього, фіолетового або чорного кольорів.

 • Використання олівців, фломастерів, маркерів не дозволяється.


умови проведення анкетування учнів та педагогів

 • Анкети заповнюються вчителем, що викладає відповідний предмет у 10-х класах, та вчителями початкової школи, які викладали в нинішніх 5-х класах у попередні роки.

 • Учні перед початком виконання тестових завдань проходять анкетування.

 • Бланк анкети вчителя розміщений у збірнику інструктивно-методичних матеріалів.

 • Бланки анкет для учнів, розміщені у бланку відповідей з відповідного навчального предмета.


Анкета для вчителя учнів та педагогів


зберігання та узагальнення інформації про проведення дослідження, передачі матеріалів до відділу освіти

 • Керівники загальноосвітніх навчальних закладів:

  - організовують пакування матеріалів (бланки відповідей усіх учнів, їхні анкети та анкети вчителів)

  - узагальнюють статистичною звітністю (додаток 4)

  - передають в електронному та паперовому варіантах до 15.12.2013 до відділу освіти


Додаток №4 інформації про проведення дослідження,

Звіт

про результати моніторингу якості загальної середньої освіти

учнів __ класів загальноосвітнього навчальних закладу з ________________________________

(навчальний предмет)

 Область (місто) _______________________________

Район (місто) ________________________________

Загальноосвітній навчальний заклад ______________

Кількість учнів, які брали участь у моніторингу ______________

їх відсоток від загальної кількості учнів даної паралелі закладу ____________ Таблиця 1


Додаток №4 інформації про проведення дослідження, (продовження)

Таблиця 2

Директор школи ___________________________ __________

(назва навчального закладу ) ( підпис ) (ПІБ)

“_____” ____________________2013 року (печатка)


ad