slide1 n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
„Alfabet”

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 17

„Alfabet” - PowerPoint PPT Presentation


 • 142 Views
 • Uploaded on

„Alfabet.com”. Program „Młodzi Przedsiębiorczy ” jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego oraz premiowany przez Klub Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS Narodowego Banku Polskiego. Grupa realizująca projekt. Damian Lasota

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '„Alfabet”' - marie


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

„Alfabet.com”

Program „Młodzi Przedsiębiorczy” jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego oraz premiowany przez Klub Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS Narodowego Banku Polskiego.

slide2

Grupa realizująca projekt

 • Damian Lasota
 • Katarzyna Konieczna
 • Izabela Ciołek
 • Adrian Celej
 • Katarzyna Prządka
 • Dominika Wyrzykowska
 • Opiekun Anna Kamińska
slide3

Podstawowe informacje o spółce

Alfabet.com

Spółka Cywilna

Członkowie spółki: Damian Lasota, Katarzyna Konieczna, Izabela Ciołek, Adrian Celej, Katarzyna Prządka, Dominika Wyrzykowska

Miejscowość: Mysłów Nr budynku: 116a Kod pocztowy: 21-426

Poczta (miejscowość): Wola Mysłowska Województwo: Lubelskie

slide4

Podział zadań w spółce

Katarzyna Konieczna – badanie rynku

Damian Lasota – promocja firmy

Adrian Celej – rejestracja firmy

Katarzyna Prządka – produkcja

Izabela Ciołek – produkcja

Dominika Wyrzykowska - marketing

slide5

CELE

DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTWA

 • Zdobycie korzyści materialnych i wiedzy na temat działalności gospodarki rynkowej.
 • Ułatwienie pracy nauczycielom przedszkoli i klas 1-3 nauczania początkowego.
 • Nauka przez zabawę małych dzieci liter i cyfr.
 • Oswojenie się małych dzieci z kształtem i wyglądem liter i cyfr.
slide6

OPIS PRODUKTU

Nasze przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją kolorowych, zabawnych pacynek w kształcie liter i cyfr. Nasze literki i cyfry będą w pięknych żywych kolorach, które przyciągną uwagę dzieci. Dzięki naszym literkom i cyfrom dzieci będą oswajać się od najmłodszych lat z kształtem liter i cyfr i poprzez zabawę będą poszerzać swoją wiedzę z zakresu języka polskiego, pokochają liczenie. Nasze pacynki wypchane są watą, nie posiadają niebezpiecznych elementów, dzieci nie będą mogły zrobić sobie nimi krzywdy. Cechą, która odróżnia nasz produkt od innych jest jego innowacyjność i przeznaczenie.

slide7
POTENCJALNI NABYWCY

RZECZY LUB USŁUG

Nasza oferta jest skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, do dzieci trafią za pośrednictwem:

 • Dyrektorów przedszkoli i szkół z klasami 1-3.
 • Rodziców.

Dla dyrektorów szkół przygotowaliśmy specjalną ofertę edukacyjną. Chcemy zachęcić ich do kupna naszych pacynek wysyłając im ulotkę reklamującą nasz produkt i i materiał „próbny” , czyli kilka gotowych pacynek. Do rodziców dotrzemy poprzez reklamę w lokalnej prasie.

badanie rynku

Zbadaliśmy rynek i okazało się, że duże powodzenie wśród zabawek dziecięcych mają pacynki. Więc połączyliśmy coś co dzieci lubią i chętnie się tym bawią z czymś, co jest dla dzieci nieznane(mówimy tu o dzieciach w wieku przedszkolnym, które dopiero uczą sie liter). Tak powstał pomysł na stworzenie naszego produktu. Nasza firma zaczyna działanie na terenie województwa. Z czasem, gdy zaczniemy prosperować rozwiniemy swoją działalność na skale ogólnopolską, a może nawet międzynarodową. Naszym zamierzeniem jest, żeby pacynki trafiły do:

- żłobków, ponieważ już w niemowlęcym wieku dzieci powinny oswajać się z literami,

- przedszkoli, na tym etapie dzieci chętnie się bawią, a przy zabawie będą wykorzystywały nasze pacynkowe literki,

- klas I - III, dzieci w tym okresie przyswajają najwięcej wiadomości, a w tym mają właśnie pomagać nasze pacynki.

Przy tworzeniu pacynek przyświecało nam powiedzenie nauka przez zabawę. Chcemy nakłonić do nauki nawet te najbardziej psotne i niesforne dzieci. Nasza firma osiągnie rozgłos dzięki zamieszczonym przez nas ogłoszeniom w miejscowej prasie. Innym sposobem reklamy naszego produktu będzie wysyłanie do szkół, przedszkoli i żłobków próbki naszego produktu w postaci pacynki oraz ulotki zawierającej nasze dane. Stworzymy też stronę internetową naszej firmy, poprzez którą będzie można poznać nasze produkty. Sądzimy ze te trzy sposoby były by skuteczne i dzięki nim osiągniemy sukces.

Badanie rynku
slide9
Opis jednego dowolnego etapu programu

Bardzo podobał nam się etap, w którym za zadanie mieliśmy stworzenie firmy.

tworzenie firmy

Dzięki temu etapowi dowiedzieliśmy się jakie formalności towarzyszą zakładaniu firmy. Przekonaliśmy się jak wiele urzędów należy odwiedzić podczas rejestracji firmy. Dowiedzieliśmy się również, że wspólników spółki zobowiązuje umowa spółki cywilnej.

Tworzenie firmy
tworzenie firmy1

Po sprawach urzędowych nadszedł czas na produkcje naszego produktu, czyli pacynek. Było to ciekawe i interesujące zajęcie. Efekty pracy są widoczne na zdjęciach.

Tworzenie firmy
slide12
Co nam się udało?

Katarzyna Konieczna - żeby zdobyć informacje o atrakcyjności lokaty w Banku Spółdzielczym w Gminie Wola Mysłowska, wybrałam się tam osobiście. Pracownik banku odpowiedział na moje pytania związane z lokatą.

Izabela Ciołek – dzięki temu, że przygotowałam plan wycieczki do Krakowa dziś bez problemu mogę przygotować fajną wycieczkę dla mojej klasy.

Adrian Celej – kilka godzin szukałam odpowiedniego kredytu na zakup mieszkania. Porównywałem wiele ofert, aż znalazłem najkorzystniejszy kredyt. Oczywiście formularz został zaakceptowany za pierwszym razem.

slide13
POMYSŁ NA PREZENTACJĘ

Wszystko co zrobiliśmy w 1 etapie „Młodych Przedsiębiorczych” zaprezentowaliśmy na Pierwszy Dzień Wiosny podczas Gminnego festiwalu „Piosenki Country”. Jest to nasz szkolny sposób na zatrzymanie wagarowiczów w szkole. W tym dniu zjeżdżają się uczniowie z całej gminy, by brać udział w festiwalu. Nasz zespół wykorzystał tę okazję do zaprezentowania wiedzy zdobytej podczas realizacji programu.

slide14
Owoce naszej pracy, prawda o naszym produkcie

Promocje naszego produktu zaczęliśmy od odwiedzin w szkolnej zerówce. Nasze pacynki wywołały uśmiech na twarzach dzieci. Dzieci z zerówki były zaskoczone.

slide15

Owoce naszej pracy, prawda o naszym produkcie

Przedszkolaki dosłownie wyrywały sobie maskotki z rąk. Ale uspokoiliśmy je, że pacynki literowe niedługo wejdą do sprzedaży.
slide16

Owoce naszej pracy, prawda o naszym produkcie

Test zdaliśmy, pacynki zostawiliśmy na pamiątkę „zerowiakom”, czekamy na pierwsze zamówienia. Życzcie nam powodzenia.
slide17
Dziękujemy za uwagę!

www.mlodziprzedsiebiorczy.pl

ad