prezentacja maj
Download
Skip this Video
Download Presentation
PREZENTACJA MAJ

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 112

PREZENTACJA MAJ - PowerPoint PPT Presentation


  • 143 Views
  • Uploaded on

PREZENTACJA MAJ. 3-LATKI Ul. Hallera Justyna Olkowska-Korczak. Ruch tu wielki, dźwięków moc, z traw na łące miękki koc.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'PREZENTACJA MAJ' - margot


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
prezentacja maj

PREZENTACJA MAJ

3-LATKI Ul. Hallera

Justyna Olkowska-Korczak

ruch tu wielki d wi k w moc z traw na ce mi kki koc
Ruch tu wielki, dźwięków moc, z traw na łące miękki koc

W pierwszym tygodniu maja rozmawialiśmy o wybranych zwierzętach żyjących w naturalnym środowisku (motyle, biedronki, mrówki, ślimaki). Zwracaliśmy uwagę na ich pożyteczność, przezwyciężaliśmy uprzedzenia i niechęć.

dzie stra aka
DZIEŃ STRAŻAKA

W dniu 4 maja obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Strażaka”. Zajęcia tego dnia rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza W. Broniewskiego „Pożar” oraz opowiadania „Strażacy w akcji”. Następnie omówiliśmy treść wiersza oraz odpowiedzieliśmy na kilka pytań dotyczących treści opowiadania. W dalszej części zajęć rozwiązywaliśmy zagadki i omówiliśmy ilustracje dotyczące przedmiotów, których strażacy potrzebują w swojej pracy m.in. hełm, toporek, drabina, wóz strażacki. Zapoznaliśmy się z numerem telefonu do Straży Pożarnej, wyjaśniliśmy do czego służy, kiedy go wykonujemy oraz jak zgłosić pożar. Przedszkolaki dowiedziały się co należy powiedzieć do straży pożarnej, aby zgłosić zdarzenie np. pożar, wypadek oraz że nie wolno bez powodu i dla żartów korzystać z numerów alarmowych. Na zakończenie zajęć przedszkolaki zakolorowały obrazek „Strażaka Sama” oraz układały rozsypankę „Wóz strażacki”.

wybra zaw d trudna sprawa dla nas jeszcze to zabawa
Wybrać zawód - trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa

W drugim tygodniu maja zapoznawaliśmy się z pracą ludzi różnych zawodów.

schronisko dla zwierz t
Schronisko dla zwierząt

W dniu 15 maja przedszkolaki odwiedziły „Schronisko dla bezdomnych zwierząt”. Podczas tej wizyty przedszkolaki przekazały na rzecz schroniska karmę dla zwierząt ze zbiórki,, która odbyła się na terenie przedszkola. Po teranie schroniska oprowadzili nas jego pracownicy, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta. Pani pracująca w schronisku uczuliła dzieci na bezpieczeństwo w kontaktach z nieznajomymi zwierzętami, zachowanie ostrożności oraz zasad postępowania w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. W czasie wycieczki przedszkolaki poznały funkcjonowanie schroniska, obejrzały klatki ze zwierzętami oraz wybiegi dla psów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie zwierzęta, jednak najbardziej ucieszyły się, kiedy mogły pogłaskać najmłodszych mieszkańców schroniska, kilkutygodniowe szczenięta oraz zabrać pieska na krótki spacer po terenie schroniska.

Dzięki wycieczce do schroniska u dzieci wykształcił się właściwy stosunek do zwierząt szczególnie bezdomnych. Przedszkolaki zrozumiały ,że zwierzęta to nie są zabawki ,które jak się znudzą można z nich zrezygnować. Zwierzęta to istoty żywe , które czują i bardzo przeżywają rozstanie ze swoim właścicielem. Dzieci zrozumiały ,że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek .

ptaszarnia
Ptaszarnia

W dniu 23 maja wybraliśmy się na wycieczkę do „Parku Ptaków”- Ptaszarni. Podczas wycieczki mogliśmy podziwiać blisko 30 gatunków ptaków występujących na różnych kontynentach głównie papugi, ptactwo wodne i drób ozdobny. Do najcenniejszych okazów, które widzieliśmy należą para kapodziobów, ptaków pochodzących  aż z Australii, bernikla rdzawoszyja, która w naturze żyje na zachodniej Syberii, a na zimę przemieszcza się na wybrzeże Morza Kaspijskiego, papugi, których jest parku jedenaście gatunków a także jedna z największych kur na świecie, wyróżniająca się przepięknym upierzeniem na odnóżach, kura brahma pochodząca z Indii. Podczas wizyty w ptaszarni przedszkolakom zostało zorganizowane ognisko. Wspólnej zabawie dopisywała piękna słoneczna pogoda. Podczas ogniska można było zjeść pyszną kiełbaskę, którą dzieci starały się samodzielnie upiec. Dziarskie miny i rumieńce na twarzach naszych małych milusińskich świadczą o dobrym samopoczuciu i wspaniale spędzonym czasie.

park gigantycznych owad w
PARK GIGANTYCZNYCH OWADÓW

W dniu 30 maja wybraliśmy się na wycieczkę do „Parku Gigantycznych Owadów” w Olsztynie. Jest to drugi, pod względem wielkości i tematyki, taki park w Europie. Owady są produkowane ręcznie przez artystę plastyka. Wielkość owadów dochodzi nawet do 8 metrów. W tej chwili największym eksponatem jest jelonek rogacz. Ma 3 metry wysokości i 7 metrów długości. W parku mogliśmy zobaczyć ponadto gigantyczne żuki, biedronki, komary, pchły, kleszcze i wiele innych owadów, niektóre okazy mają nawet dwa metry wysokości. O wszystkich owadach ciekawostki opowiadała nam pani przewodnik, która oprowadziła nas po parku.

ad