gimnazjum nr 2 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Gimnazjum nr 2 PowerPoint Presentation
Download Presentation
Gimnazjum nr 2

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 9
mandy

Gimnazjum nr 2 - PowerPoint PPT Presentation

0 Views
Download Presentation
Gimnazjum nr 2
An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 Poznań ul. Powstańców Wielkopolskich 3

  2. Pierwsza debata szkolna „Bohaterowie hymnu państwowego wiecznie żywi”

  3. Wstęp • Dnia 16 X 2008 dla uczniów naszej szkoły odbyła się debata na temat : „ Bohaterowie naszego hymnu wiecznie żywi”. • Każda klasa wybrała reprezentantów, którzy brali czynny udział w dyskusji. • Nad wszystkim czuwała pani Beata Bździel.

  4. Zaszczyt prowadzenia debaty przypadł w udziale Patrykowi Niewiadzie i Piotrowi Michalakowi.

  5. Początki były trudne, bo temat do rozważań niecodzienny i nie oszukujmy się, niezbyt modny. Paraliżująco na nasze umysły mogła też działać obecność najwyższych władz szkolnych: Pani dyrektor Katarzyny Sołtysiak oraz Pani wicedyrektor Małgorzaty Wróbel.

  6. Tempo i zapał debaty znacznie wzrosły, gdy zaczęliśmy rozmawiać o przejawach patriotyzmu w czasach współczesnych. Szczęśliwie, żyjemy w wolnej, demokratycznej Polsce i nikt nie musi narażać życia dla swojego kraju. Nie uda nam się dokonać czynów tak wielkich i bohaterskich jak postaciom upamiętnionym w zwrotkach „Mazurka Dąbrowskiego”, ale odpowiednią postawą, zainteresowaniem, wypełnianiem obowiązków obywatelskich można przyczynić się do rozwoju Ojczyzny i zasłużyć na miano patrioty. Takim kimś jest dla nas np. Robert Kubica, który niezmiennie udziela wywiadów w języku polskim mimo, że świetnie zna język angielski.

  7. Temperatura debaty podniosła się zdecydowanie, gdy Pani dyrektor K. Sołtysiak zapytała czy my – uczniowie – uważamy się za patriotów. Nie udało nam się porozumieć w kwestii, czy przykładanie się do nauki w szkole to patriotyzm. Może tak, by w przyszłości swoimi wynalazkami rozsławić imię Polski w świecie, a może nie, bo jestem „orłem”, aby kiedyś zrobić karierę w zagranicznej firmie. Niosę sztandar szkolny, bo jestem dumnym ze szkoły uczniem, czy idę, bo mnie wybrano ?

  8. Czas nie pozwolił nam przedstawić wszystkich poglądów. Chyba nikt z nas nie spodziewał się, że ma tyle do powiedzenia na temat bohaterów historycznych i mało popularnej w naszych czasach miłości do Ojczyzny.

  9. Po debacie zastanawialiśmy się jeszcze długo, czy jesteśmy patriotami. • Prawda jest taka, że każdy może być nim na swój sposób. • Czekamy na dalsze debaty, które jak sądzimy będą równie interesujące. 