h o t e l a r s t w o wiczenia terenowe 8 10 marca 2013 n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
* H O T E L A R S T W O * ćwiczenia terenowe 8 - 10 marca 2013

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 45

* H O T E L A R S T W O * ćwiczenia terenowe 8 - 10 marca 2013 - PowerPoint PPT Presentation


  • 108 Views
  • Uploaded on

* H O T E L A R S T W O * ćwiczenia terenowe 8 - 10 marca 2013. Prezentację wykonała: Magdalena Tomczyk.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '* H O T E L A R S T W O * ćwiczenia terenowe 8 - 10 marca 2013' - manasa


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
h o t e l a r s t w o wiczenia terenowe 8 10 marca 2013

*HOTELARSTWO*ćwiczeniaterenowe8-10marca2013

Prezentację wykonała: Magdalena Tomczyk

slide2

W dniach 8-10 marca 2013 roku wraz z grupą Hotelarstwa mieliśmy przyjemność uczestniczyć w ćwiczeniach terenowych, odbywających się w 11 krakowskich, obiektach. Naszym opiekunem była Pani doktor Izabela Kapera. Niniejsza prezentacja ma za zadanie przenieść nas w czasie do tamtych dni i odbyć jedyną w swoim rodzaju wirtualną wycieczkę po odwiedzonych już wcześniej obiektach.Wszyscy gotowi?W takim razie ruszamy! 

pierwszy dzie wicze pi tek 8 03 2013
Pierwszy dzień ćwiczeńpiątek, 8.03.2013

opracowanie własne na podstawie mapy: https://maps.google.pl/

slide4

Dnia 8 marca 2013 roku wyruszamy na ćwiczenia terenowe. Zwiedzanie rozpoczynamy od Rubinstein Residence, który znajduje się w kamienicy na ulicy Szerokiej 12 –a więc w sercu krakowskiego Kazimierza. Po budynku oprowadza nas dyrektor obiektu.

slide5
Jako drugi w kolejności zwiedzimy Hotel Ester, znajdujący się tuż obok Rubinstein Residence, przy ulicy Szerokiej 20.
slide7

Przy wyjściu znajdują się efektowne zegary z trzech różnych stref czasowych Krakowa, Nowego Jorku i Tokio, które przypominają nam, że pora na następny hotel.

kolejny hotel kt ry odwiedzimy to qubus krak w hotel znajduje si przy ulicy nadwi la skiej 6
Kolejny hotel, który odwiedzimy to Qubus Kraków Hotel znajduje się przy ulicy Nadwiślańskiej 6.
slide9

Po wejściu do hotelu widok egzotycznych palm od razu pobudza naszą wyobraźnię i w ten mroźny, zimowy dzień przenosi nas na tropikalne i przede wszystkim gorące wyspy 

slide10

A oto i słynny basen na 7 piętrze…Jako profesjonalni fotoreporterzy musimy uważać, by nie zakłócić spokoju dwóm nieśmiałym amatorom kąpieli ;) Oprócz basenu znajduje się tutaj również odprężające jacuzzi.

slide11

A teraz teleportujemy się do odrobinę kosmicznego Hotelu Galaxy. Obiekt znajduje się przy ulicy Gęsiej 22 a, tuż przy Galerii Kazimierz.

slide13

Idąc korytarzem mamy wrażenie, że znajdujemy się w centrum dowodzenia kosmicznego…Nawet zwykły odkurzacz wydaje się być przybyszem z innej planety 

slide14

W pokojach zastosowano dość odważne, ale i ciekawe rozwiązanie – okno z widokiem na… łazienkę. Goście, którzy cenią sobie prywatność i spokój na szczęście w każdej chwili mogą zasunąć żaluzje 

slide15
Wiele szczegółów zostało przemyślanych zgodnie z głównymi założeniami hotelu i idealnie wpasowuje się w jego nieco kosmiczny klimat.
slide17

Przed nami bardzo pokaźna kolekcja szlachetnego trunku, jakim jest wino. Niektórzy nie mogli się oprzeć temu widokowi i przystanęli tutaj na dłuuuższą chwilę ;)

slide19

W gabinecie masażu można skorzystać z szerokiej oferty zabiegów.Znajdzie się także coś dla dzieci – cieszące się dużą popularnością robienie zwierzątek z…ręczników 

drugi dzie wicze sobota 9 03 2013
Drugi dzień ćwiczeńsobota, 9.03.2013

opracowanie własne na podstawie mapy: https://maps.google.pl/

slide21

Hotel Ibis do grupy Accor. Po obiekcie jesteśmy oprowadzani przez uroczą Panią, która przyznała nam się do lekkiego zestresowania z tego powodu. Obawy były zupełnie bezpodstawne, gdyż rola przewodnika po hotelu została rewelacyjnie spełniona.

slide23
W hotelu znajduje się oczywiście siłownia, a odpowiednia aranżacja i wystrój na pewno zachęca do spalania kalorii 
slide29

Niestety, nasza wycieczka po Hotelu Copernicus dobiega końca…Cieszymy się, że mogliśmy obejrzeć chociaż jego część. Zdajemy sobie sprawę, że wartość historyczna budynku i zachowane w nim dzieła sztuki zobowiązują do zapewnienia wyjątkowego poziomu hotelowych standardów. Copernicus wyśmienicie spełnia ideę współistnienia zabytku i luksusowego współczesnego hotelu !

Czas zakończyć drugi dzień ćwiczeń terenowych! Do zobaczenia jutro  !

trzeci dzie wicze niedziela 10 03 2013
Trzeci dzień ćwiczeńniedziela, 10.03.2013

opracowanie własne na podstawie mapy: https://maps.google.pl/

slide33

Wprost magiczny korytarz z niezwykle ciepłym oświetleniem…

Nastrojowy kominek znajduje się zaraz przy głównym wejściu

slide34

Przed nami butikowy Hotel Gródek .Jego usytuowanie zapewnia komfort i spokój, ponieważ ulica Na Gródku jest jedynie kameralnym zaułkiem dojazdowym do średniowiecznego zakonu Dominikanek, ulicą mało znaną nawet wśród Krakowian.

hotel nale y do sieci pana jerzego donimirskiego
Hotel należy do sieci Pana Jerzego Donimirskiego

Widok ze schodów na naszych pięknych Hotelarzy oraz główny hol z kominkiem 

slide39

A oto ostatnie ujęcie i wpasowujące się w charakter Hotelu Gródek***** elegancka Klaudia i Krysia  za moment wpiszemy się do Księgi Pamiątkowej i opuścimy mury tego magicznego, stylowego obiektu. Wszyscy jesteśmy pod jego ogromnym wrażeniem – jest to miejsce eleganckie, ale i zarazem przytulne, kameralne. Czas spędzony tutaj był niemalże królewską przyjemnością! Mamy nadzieje, że dane nam będzie kiedyś tu powrócić!

slide40

Przed nami ostatni (niestety) hotel, który mamy przyjemność odwiedzić – Hotel Saski , znajdujący się przy ulicy Sławkowskiej 3. Zmęczenie i ogromna ilość wrażeń, którą przeżyliśmy do te pory sprawiły, że motywem przewodnim hotelu stały się…duchy i upiory, które widzieliśmy i słyszeliśmy dosłownie na każdym kroku 

slide41

Po hotelu oprowadza nas miły i charyzmatyczny Pan, który jest bardzo wyrozumiały wobec naszych fantazji i dzielnie odpowiada nawet na najstraszniejsze pytania

hotelowe korytarze kryj w sobie wiele tajemnic
Hotelowe korytarze kryją w sobie wiele tajemnic…

Zabytkowa winda wywarła na nas wielkie wrażenie…ale o niej usłyszymy jeszcze później…

slide43

Wracamy do naszej wspaniałej windy – Klaudia dostąpiła zaszczytu podróży tym cudownym wehikułem wraz z Panem, który zrobił Jej małego psikusa zatrzymując windę między piętrami– mina Klaudii była wtedy bezcenna

Po wyjściu z windy rozbłysły blaski fleszy! Tym razem mina Klaudii mówi:

„żałujcie, było bosko!”

slide44

Nasze trzydniowe ćwiczenia terenowe po krakowskich hotelach dobiegły końca… Mieliśmy przyjemność zobaczyć aż 11 obiektów, z których każdy jest jedyny w swoim rodzaju. Usłyszeliśmy mnóstwo ciekawostek, które na długo pozostaną w naszej pamięci, przyjrzeliśmy się z bliska pracy w hotelach zarówno butikowych jak i sieciowych, ujrzeliśmy wiele wspaniałych miejsc, unikatowych zabytków i nowoczesnych rozwiązań. W wielu z tych miejsc zostaliśmy także zaproszeni na praktyki lub zachęceni do rozpoczęcia kariery w hotelu. Wszystko to było dla nas świetnym doświadczeniem, które na pewno już niedługo zaowocuje w naszym życiu.

Zawdzięczamy to także naszej niezastąpionej Pani Doktor Izabeli Kaperze – i kierujemy do niej WIELKIE podziękowania! 

i a w f
IAWF!

THEEND!

Dziękuję za uwagę!

P.S. Wszystkie wykorzystane zdjęcia zostały wykonane przeze mnie, moim własnym aparatem.

Prezentację wykonała: Magdalena Tomczyk

Turystyka i Rekreacja, HOT, III rok