nordic walking wiczenia n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
NORDIC WALKING -ĆWICZENIA

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 23

NORDIC WALKING -ĆWICZENIA - PowerPoint PPT Presentation


 • 119 Views
 • Uploaded on

NORDIC WALKING -ĆWICZENIA. Stań w pozycji wyprostowanej, stopy lekko rozstawione, wspięcie na palce (15 x). Stań w pozycji wyprostowanej, stopy złączone, delikatne krążenia stawów kolanowych w prawo i w lewo (po 10x).

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'NORDIC WALKING -ĆWICZENIA' - major


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide4

Stań w pozycji wyprostowanej, stopy złączone, delikatne krążenia stawów kolanowych w prawo i w lewo (po 10x).

slide5

Stań w pozycji wyprostowanej, oprzyj kijki przed sobą, podciągnij kolano do klatki piersiowej, a następnie energicznie wyrzuć nogę w tył.

 • Ćwiczenia wykonaj po 10x dla prawej i lewej nogi.
slide6

Unieś ramiona wyprostowane z kijkami przed sobą, a następnie przenieś je w pozycji poziomej do rozwarcia (10x).

slide7

Stań w pozycji wyprostowanej, chwyć kijki oburącz z rękami rozstawionymi na szerokość ramion lub szerzej, wyciągnij ramiona nad głowę i wykonaj skłon, jeśli możesz dotykając stóp (bez pogłębiania) 10x.

slide8

Stań w pozycji wyprostowanej, lekki rozkrok, chwyć kijki oburącz z rękami rozstawionymi na szerokość ramion i wyprostuj na wysokości klatki piersiowej. Wykonuj ruchy jak przy wiosłowaniu, stopniowo zwiększaj prędkość, a następnie zwalniaj (10 cykli).

Dla urozmaicenia można „wiosłować” do tyłu.

slide9

Wykorzystując kijki do podparcia unieś ugiętą nogę w kolanie, wykonaj krążenia podudzia do przodu, a następnie do tyłu, możesz dołączyć krążenia stopą.

 • Ćwiczenia wykonaj po 10x dla prawej i lewej nogi.
slide10

Stań w lekkim rozkroku, unieś kijki poziomo nad głowę, podnieś w górę do wyprostu ramion i opuść na ramiona za głowę.

 • Ćwiczenie można urozmaicić opuszczając kijki na klatkę piersiową i wypychając poziomo przed siebie (10x).
slide11

Stań w pozycji wyprostowanej, przenieś ramiona z pozycji poziomej bokiem w górę, aż do złączenia dłoni (10x).

slide12

Stań w pozycji wyprostowanej, trzymając kijki podparte z przodu wykonaj obszerne krążenia biodrami (10x w każdą stronę).

slide13

Stań w pozycji wyprostowanej, trzymając kijki podparte z przodu wykonaj skłony głowy w przód, w tył, w prawo i w lewo (po 5x).

slide15

Postaw kijek pionowo na palcu. Balansuj ciałem starając się utrzymać go w pozycji pionowej. Możesz spróbować wykonać obrót ciała dookoła własnej osi.

 • UWAGA! Przy tym ćwiczeniu zadbaj o odpowiednią ilość wolnego miejsca wokół siebie, aby spadający kijek nie zrobił nikomu krzywdy.
slide16

Dwie osoby stoją naprzeciw siebie w niewielkiej odległości, jedna chwyta kijki ustawione pionowo u góry, a druga u dołu. Osoba trzymająca ręce w górze stara się ściągnąć kijki pionowo w dół napierając na nie przez 5-10 sekund. Partner trzyma mocno i nie pozwala przesunąć kijków. Następnie zmiana ról (5x).

slide17

Ustawiamy się parami jeden za drugim, osoba z przodu chwyta końce kijków partnera i odwrotnie, maszerujemy w jednym rytmie pamiętając o odpowiedniej koordynacji rąk i nóg.

 • Im więcej osób, tym lepsza zabawa. Ćwiczenie może wykonać cała grupa, w ten sposób powstanie „wąż” (każdy chwyta końce kijków osoby stojącej przed nim).
slide18

Stajemy naprzeciwko siebie w parach, chwytamy kijki po ich zewnętrznych stronach i wyciągamy ramiona. Powoli i z prostymi plecami uginamy kolana i nie pozwalamy partnerowi przeciągnąć kijków w swoją stronę (10x).

slide19

Stań w pozycji wyprostowanej, trzymając złączone kijki podparte z przodu wykonaj wdech jednocześnie rozwierając ramiona. Przenieś kijki do przodu wykonując wydech (15x).

slide20

Wysuń wyprostowaną nogę lekko do przodu, oprzyj stopę o kijek mocno oparty o podłoże w taki sposób, aby palce znalazły się jak najwyżej, a pięta oparta o ziemię jak najbliżej kijka. Wykonaj ćwiczenie prawą i lewą nogą wytrzymując po kilka sekund.

slide21

Ustawiamy się swobodnych odległościach od siebie, każdy trzyma kijek przed sobą. Na dany znak wykonujemy obrót dookoła własnej osi starając się chwycić kijek zanim upadnie.

 • Podobne ćwiczenie można wykonać ustawiając się w okręgu, gdzie na dany znak wszyscy puszczają swoje kijki i przesuwają się o jedno miejsce starając się chwycić kijek sąsiada.
 • UWAGA! Przy tym ćwiczeniu zadbaj o odpowiednią ilość wolnego miejsca wokół siebie, aby spadający kijek nie zrobił nikomu krzywdy.
w projekcie udzia wzi y uczennice kl i b gimnazjum gminy ole nica
W projekcie udział wzięły uczennice kl. I B Gimnazjum Gminy Oleśnica:
 • Dominika Kowalska, Paulina Skiba, Klaudia Malicka, Agnieszka Wrzaszczak, Michalina Majzner, Sara-Maria Banasik, Patrycja Szafrańska
 • Opiekun projektu: mgr Magdalena

Stojko

wykorzystane r d a
Wykorzystane źródła:
 • www.nordicsport.pl
 • www.strefanordicwalking.pl
 • www.nwalk.pl
 • www.nordic.walking.na7.pl
 • www.youtube.com/watch?v=9McbQqa-hEM
 • (Spokey – NordicWalking – film instruktażowy)
 • www.youtube.com/watch?v=-a7nhIt-wbo
 • www.youtube.com/watch?v=c2wiMx12cyY
 • (Rozgrzewka NordicWalking)
 • Wiadomości zdobyte podczas lekcji w-f
 • „Przewodnik NordicWalking”, P. Ruta (PSNW), 2012
 • „NordicWalking – spacer, który leczy – praktyczny przewodnik”, red. zbiorowa, SPS FAN, 2010