zesp szk w koniuszowej gimnazjum w koniuszowej n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Zespół Szkół w Koniuszowej Gimnazjum w Koniuszowej PowerPoint Presentation
Download Presentation
Zespół Szkół w Koniuszowej Gimnazjum w Koniuszowej

Loading in 2 Seconds...

  share
play fullscreen
1 / 11
maggy-howe

Zespół Szkół w Koniuszowej Gimnazjum w Koniuszowej - PowerPoint PPT Presentation

129 Views
Download Presentation
Zespół Szkół w Koniuszowej Gimnazjum w Koniuszowej
An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Zespół Szkół w KoniuszowejGimnazjum w Koniuszowej KONIUSZOWA SUPER JEST Gmina Korzenna, powiat nowosądecki, województwo małopolskie

 2. Prezentację przygotowano na podstawie wywiadu z Panem Ryszardem Bochenkiem Nasza wieś przez ostatnie dwadzieścia lat bardzo się zmieniła. Mieszkańcy wybudowali dziesiątki nowych domów. Mamy drogi, wodociąg, gazociąg, linię telefoniczną ze stałym łączem internetowym. Sklepy ułatwiają ludziom codzienne życie. Nowa szkoła i sala gimnastyczna to duma naszej wsi. Powstały w niej zakłady pracy takie jak: „Paluszkarnia’’, „Firma Jan Waz’’ i sieć sklepów pana Jacka Fornagla. Pomimo to wzrosło bezrobocie, ponieważ większość mieszkańców naszej wsi utrzymuje się z rolnictwa. Dawniej na zajazd do Koniuszowej jeździł autobus z MPK, a teraz zamiast niego ludzi przewozi PKS. Oprócz tego przez centrum wsi kursuje bus firmy ,,Najduch’’. Jest on czysty i bardzo punktualny.

 3. Położenie Koniuszowej Koniuszowa leży 11 kilometrów na północny wschód od Nowego Sącza, na terenie gminy Korzenna. Wieś rozciąga się na czterech pasmach wzgórzach, ma zabudowę bardzo rozproszoną. Jest to świadectwem przywiązania mieszkańców do wznoszenia nowych domów na ojcowiźnie – położonej chociażby w jak najbardziej nieprzystępnym terenie. Usytuowanie wsi jest jej atutem – zamknięcie od północnego wschodu Lasem Trzycieskim, od północnego zachodu Lasem Łęckim, od południowego zachodu i południa pasmem lasów należących do miejscowej ludności sprawia, że jest to oaza ciszy, spokoju i czystego powietrza. W tej niewielkiej wsi, jaką jest Koniuszowa, znajduje się 11 przydrożnych kapliczek. Jest to oznaką przywiązani mieszkańców do religii – dbają oni o ich renowacje ale także o wystrój, zwłaszcza wiosną, kiedy wszystko kwitnie wokół.

 4. Nasza gmina - Korzenna Koniuszowa jest jedną z wsi Gminy Korzenna

 5. Szkoła (ta dawna) w Koniuszowej Dzisiejsza szkoła różni się znacznie wyglądem od tej, do której ja chodziłem. Moja miała tylko trzy sale, a obecna ma ich dużo, dużo więcej. Był też i plus tego, że była ona mała , ponieważ religii uczono u mnie w domu. W mojej szkole nie było tego, co jest teraz, mianowicie sali informatycznej i gimnastycznej, a także sprzętów sportowych. Toalety były na zewnątrz, a teraz to luksus. W szkole organizuje się też wiele nowych kółek i zajęć dodatkowych, ale zrezygnowano z dawnej formy spędzania wolnego czasu, takich jakimi były drużyny zuchów i harcerzy. Moim zdaniem młodzież ma teraz większe możliwości edukacyjne niż kiedyś

 6. Urząd Gminy Urząd nie zmienił swojego położenia, ale siedzibę – tak. Obecnie łatwiej jest otrzymać informacje. Urząd Gminy wykorzystuje też Internet ale, co z tego, skoro starsi ludzie w naszej wsi na ogół nie potrafią się nim posługiwać. Na internetowej stronie UG można się dowiedzieć, co się dzieje w naszej gminie – jakie inwestycje są zrealizowane, a jakie realizowane i jakie się planuje. Mieszkańcy gminy informowani są o ważnych wydarzeniach we wszystkich wsiach. Wójt i rady spotykają się z mieszkańcami i zazwyczaj konsultują z obywatelami ważne sprawy.

 7. Nasza duma Najbardziej jestem dumny z tego, że w naszej wsi powstała tak wspaniała szkoła i sala gimnastyczna z bogatym wyposażeniem. Szkoła też ma niezłe wyposażenie, i w pomoce, i w komputery.

 8. Drogi W ciągu ostatnich dwudziestu lat w Koniuszowej wybudowano drogi. Najpierw z Łęki do szkoły, potem do Mogilna. W ciągu ostatnich kilku lat bardzo szybko buduje się drogi, co jest ważne dla mieszkańców, gdyż każda rodzina posiada samochód. Drogi w zimie są odśnieżane i przejezdne.

 9. Czy w naszej miejscowości jakość środowiska naturalnego poprawiła się? Niestety czystość środowiska naturalnego nie poprawiła się - wręcz odwrotnie, pogorszyła . W ciągu minionych 20 lat powstało więcej dzikich wysypisk, które teraz gmina stara się zlikwidować, częściowo skutecznie. Zostały wprowadzone worki do segregacji śmieci i są one zabierane. Moim zdaniem korzystniejsze byłoby wprowadzenie kontenerów. A przecież jest u nas tak pięknie.

 10. Czy jest u nas bezpieczniej niż 20 lat temu?Czy policja dba o porządek? Nie jest u nas bezpieczniej, ponieważ policja przejeżdża przez Koniuszową rzadko, a 20 lat temu na krzyżówce, stał na straży porządku jeden milicjant, który jeździł Jawą CZ 175 i zatrzymywał wałęsającą się młodzież.

 11. W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Piotr klasa 1G 1996 Piotr990021@wp.pl Grzegorz klasa 1G 1996 grzesiek.sz.1@o2.pl Zespół Szkół w Koniuszowej Gimnazjum w Koniuszowej Joanna Dźwigniewska-Gargula jgargula@op.pl Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.