Adopce na d lku
Download
1 / 3

ADOPCE NA DÁLKU - PowerPoint PPT Presentation


  • 141 Views
  • Uploaded on

ADOPCE NA DÁLKU. Jako třída sekunda jsme se tento rok v říjnu rozhodli adoptovat si dítě na dálku. Kromě tří spolužáků jdeme do toho všichni i s naší třídní paní učitelkou Mgr. Hanou Stravovou. Jak se to všechno přihodilo? Jednou jsem na internetu do vyhledávače zadala

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'ADOPCE NA DÁLKU' - lucine


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Adopce na d lku

ADOPCE NA DÁLKU

Jako třída sekunda jsme se tento rok v říjnu rozhodli adoptovat si dítě na dálku. Kromě tří spolužáků jdeme do toho všichni i s naší třídní paní učitelkou Mgr. Hanou Stravovou.

Jak se to všechno přihodilo? Jednou jsem na internetu do vyhledávače zadala

„adopce na dálku“ a objevila tam fotografie řady chudých dětí, kteří potřebují pomoc. Hodně jich žije v různých zemích Afriky. Vybrala jsem z nich šest - tři holky a tři kluky a přinesla do školy. Rozhodli jsme se pro devítiletou holčičku, která se jmenuje Cynthia Awino Okech. Narodila se v Kisumu v Keni. Ze zeměpisu vím, že je to velmi chudá oblast. Otec, který se staral o rodinu, má AIDS. Cynthia má ještě dva sourozence. Celá domácnost nyní padla na matku, která je schopna zabezpečit pouze základní potřeby. Je jasné, že tímhle nepomůžeme celé Africe, ale alespoň jednomu dítěti dáme možnost lépe žít.

Jednou z organizací, která pomáhá dětem, je Humanistické centrum Narovinu se sídlem v Praze, se kterou jsem navázala e-mailový a písemný kontakt. Z jejich webových stránek jsem získala všechny potřebné informace. „Adoptovat“ dítě může kdokoliv, v našem případě je „adoptivní rodič“ třída sekunda Gymnázia Židlochovice.

Základem adopce je posílat ve prospěch dítěte určitou peněžní částku – 2400,- Kč každé čtyři měsíce. Peníze umožní holce nebo klukovi chodit do školy a v případě nutnosti získat potřebné věci pro život. Peníze na leden až duben 2009 jsem již odeslala na příslušné konto poštovní poukázkou.

Cynthia je na fotografii v naší třídě. Naše třída má tedy o jednoho žáka víc.

Karolína Remundová


Cynthia awino okech
CYNTHIA AWINO OKECH

Cynthia je z Keni. Žije v městě Kisumu. Narodila se v roce 1999 a má dva sourozence. Otec, který se o rodinu staral a pracoval jako příležitostný zemědělec, má AIDS. Celá domácnost nyní padá na matku, která je schopna zabezpečit pouze základní potřeby.


Humanistick centrum narovinu

FOTKY Z KENI

HUMANISTICKÉ CENTRUM NAROVINU

  • Humanistické centrum Narovinu je jedním ze čtyř občanských sdružení a jedné politické strany, které v ČR zastupují mezinárodní Humanistické hnutí, rozvíjející své aktivity už ve více než 100 zemích světa.Vytváří síť lidí na celém světě, kteří nejrůznějšími aktivitami a projekty upozorňují na problémy dnešní společnosti a výhradně metodou aktivního nenásilí se snaží směřovat k hluboké osobní i společenské změně.