Chenonceau
Download
1 / 44

Chenonceau - PowerPoint PPT Presentation


  • 95 Views
  • Uploaded on

Chenonceau. Nejnavštěvovanější zámek ve Francii. Zámek šesti žen.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Chenonceau' - lucas


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Chenonceau

Nejnavštěvovanější zámek

ve Francii

Zámek šesti žen


Châteaude Chenonceauje zámek situovaný cca 240 km jihozápadně od Paříže, nedaleko soutoku řek Cher a Loira. Stojí na místě původního vodního mlýna, který byl v letech 1513–1521 nahrazen zámkem. V letech 1556–1559 byly přistavěny mostní oblouky, které zámek spojily s druhým břehem řeky. Na obloucích je nyní umístěna dvoupatrová galerie, kdysi využívaná jako oblíbené místo společenských setkání francouzské aristokracie. Tuto přístavbu zřejmě iniciovala Kateřina Medicejská. Po zámku ve Versailles je druhým nejnavštěvovanějším zámkem ve Francii.

klikni


Zámek má čtvercový půdorys se čtyřmi kruhovými věžemi v nárožích

a balkony nebo terasami v každém křídle.


Překlenuje řeku Cher šedesát metrů dlouhou dvoupatrovou galerií nesenou mostními oblouky a jeho krása se odráží v klidných vodách řeky.


Říká se mu také někdy "zámek šesti žen", protože v jeho čtyřsetleté historii sehrálo roli hned několik pozoruhodných žen. (CatherinaBriçonnetová, Diana z Poitiers, Kateřina Medicejská, Louisa Lotrinská, Louisa Dupinová. MargueritePelouzeová).


Od roku 1913 patří zámek rodině Menierů, kteří jej udržují v dokonalém stavu dodnes.

Po platanová zaplacení vstupného se návštěvníci

ve všech prostorách pohybují sami bez průvodce..


Po platanová zaplacení vstupného se návštěvníci

ve všech prostorách pohybují sami bez průvodce..Rovné platanová schodiště bylo jedním z prvních, které byly ve Francii postaveny.Samotný zámek není vůbec velký a se svými deseti přiměřeně velkými pokoji je to spíše větší panské sídlo.Zámecké komnaty jsou vybaveny dobovým nábytkem samozřejmostí., nádhernými rozměrnými gobelíny, cennými obrazy…


Nashledanou samozřejmostí.