Kujutatud on teravaimat inimkonna poolt loodud eset: volframnõela. Pisikesed ümarad objektid pildi...
Download
1 / 29

Niimoodi lendavad kosmosesüstikud ühest baasist teise - PowerPoint PPT Presentation


  • 142 Views
  • Uploaded on

Kujutatud on teravaimat inimkonna poolt loodud eset: volframnõela. Pisikesed ümarad objektid pildil on üksikud aatomid! Ebaselged kohad on tingitud aatomitest, mis pildistamise ajal (ca 1 sekund) liikusid.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Niimoodi lendavad kosmosesüstikud ühest baasist teise' - lloyd


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Kujutatud on teravaimat inimkonna poolt loodud eset: volframnõela. Pisikesed ümarad objektid pildil on üksikud aatomid! Ebaselged kohad on tingitud aatomitest, mis pildistamise ajal (ca 1 sekund) liikusid.


See on Nõukogude Liidus toodetud aatompomm RDS-1. Kuna oluline osa pommi valmistamiseks vajalikust infost hangiti spionaažži abil, on pomm väga sarnane USA kuulsa pommiga Fat Man (Paks Mees).


Nanolill? Tegelikult lihtsalt kolmedimensio- naalne ränistruktuur, mis on loodud keemilise aursadestamise meetodil ning mida on "pildistatud" elektron-mikroskoobiga.


Nanolill? Tegelikult lihtsalt kolmedimensio- naalne ränistruktuur, mis on loodud keemilise aursadestamise meetodil ning mida on "pildistatud" elektron-mikroskoobiga.


Pildil on kujutatud teatud vetikas leiduvat kristalli, mis on tekkinud kaltsiidist. On selgunud, et selline kate kaitseb UV-kiirguse eest ja võis seega mängida olulist rolli evolutsioonis.


Helios on NASA projekt, mille eesmärgiks on luua töökindel lennumasin, mis kasutaks õhus püsimiseks päikesevalgusest saadud energiat.


Niimoodi lendavad kosmoses stikud hest baasist teise
Niimoodi lendavad kosmosesüstikud ühest baasist teise töökindel lennumasin, mis kasutaks õhus püsimiseks päikesevalgusest saadud energiat.


Selliste nähtavate kondenseerunud veepiiskade pilvede põhjuseks peetakse tavaliselt Prandtl-Glauert'i singulaarsust, kus toimub järsk õhurõhu muutus. Aga nähtuse täpsema olemuse üle alles vaieldakse.


Selline turbulents moodustub lennuki taga õhus. Sellised turbulentsid sisaldavad väga mitmeid komponente, kõige tähtsam neist on vast turbulentsid tiiva otsa läheduses. Sellised turbulentsid võivad püsida mitme minuti jooksul pärast lennuki möödalendu. 


Aerogel (mida vahel nimetataks ka "külmutatud suitsuks") on väga väikese tihedusega tahke aine (pildil läbipaistev kuup kivimüraka all). Aerogeelil on mitmesuguseid tähelepanuväärseid omadusi, kõige tähtsam neist ehk tema efektiivsus soojusisolaatorina - aerogeeli kasutatakse näiteks NASA Mars Rover'i soojusisolatsiooni-materjalina ja kosmoseülikondes.Valguse murdumine
Valguse murdumine teleskoobi kaameras Omega 2000


Objektid, mis tavalises valguses tunduvad läbipaistvad, võivad polariseeritud valguses hoopis teistsugused olla. Peale silmailu pakub selline vävidemäng ka võimalust matejalis valitsevaid pingeid uurida.


Sel pildil on näha, kuidas näeb välja valge laserivalgus, kui see prisma või difraktsioon-võrega "vikerkaareks" lahutada.


Kuidas saab teleskoobi kuppel punaselt ja poolläbipaistvalt helendada? Tegu on astronoomide väikese naljaga. New Mexico Estcorni Onbservatooriumi teleskoobi kuppel pandi pöörlema nii, et seda seestpoolt valgustav punane valgus vaid läbi kitsa pilu välja pääses. Pildistamisel kasutati pikka säriaega. Lisaks on näha mõned tähed.


Pilt illustreerib, et ka vedelikud võivad magneti mõjul liikuda. Fotol olev "kuusk" on saadud magnetjõujoonte abil.


Pildil on näidatud ülesvisatud pulga liikumist. Pulga otsad liikusid mööda keerulise kujuga kollast ja rohelist joont, kuid masskese mööda punast, mis osutub lihtsaks parabooliks.


Optilises kiududes kasutatakse info edasikandmiseks valgust, kiud ise võivad olla ülimalt peenikesed. Pildil kujutatud "jäme varras", mille ümber kiud on keeratud, on tegelikult juuksekarv.


Fraktalid on enesesarnased kujundid. Tavaliselt konstrueerivad neid matemaatikud, kuid ka looduses on fraktaleid küllaga. Pildil on spargelkapsas.


Kiirgavast fiibrist riided
Kiirgavast fiibrist riided konstrueerivad neid matemaatikud, kuid ka looduses on fraktaleid küllaga. Pildil on spargelkapsas.


Selle pildi peal on CO2 laser midagi põlema pannud. Mis on CO2 laser? Ta kuulub laserite klassi, mis kiirgavad valgust infrapunases piirkonnas ja silma jaoks on selle laseri kiir täiesti nähtamatu. Aga see põletab seda ägedamalt. Väga ohtlik asi. 


BMW Gina on BMW ideeauto, mille kere koosneb vaid 4 tükist ning mille väliskere on kujumuutev. Rohkem lugemist Wikist. Pilt pärineb BMW muuseumist Münchenis.


Boeingu nimelise firma uusim ja hetkel maailma võimsaim turboreaktiiv-mootor GE90-115B. Kaal 8 tonnni,läbimõõt 3.9m, pikkus 7.20m.


Robert H Goddard oli üks tänapäeva raketindusele alusepanijaid. Aastal 1926. lennutas ta üles esimese vedelkütusel töötava raketi. Rakett oli umbes 3 meetrit pikk ja lendas 12.5 m kõrgusele. Goddardi ideid peeti sageli naeruväärseteks kuni tema surmani. Ometi täitus tema unistus 1969. aastal, kui esimene inimene astus kuu pinnale.


ad