ab c l primenanti svarbiausias tiesas paruo pradini klasi vyr mokytoja daiva jankauskien l.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
PIRMOKŲ TĖVELIAMS PowerPoint Presentation
Download Presentation
PIRMOKŲ TĖVELIAMS

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 20

PIRMOKŲ TĖVELIAMS - PowerPoint PPT Presentation


  • 196 Views
  • Uploaded on

ABĖCĖLĖ , PRIMENANTI SVARBIAUSIAS TIESAS Paruošė pradinių klasių vyr.mokytoja Daiva Jankauskienė. PIRMOKŲ TĖVELIAMS.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'PIRMOKŲ TĖVELIAMS' - lionel


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
ab c l primenanti svarbiausias tiesas paruo pradini klasi vyr mokytoja daiva jankauskien
ABĖCĖLĖ , PRIMENANTI SVARBIAUSIAS TIESAS

Paruošė pradinių klasių vyr.mokytoja Daiva Jankauskienė

PIRMOKŲ TĖVELIAMS
slide2

AŠAROS. Jos rieda mamos skruostais per išleistuves darželyje, per Rugsėjo 1-osios šventę mokykloje...Baigiasi vaikystė be rūpesčių... Šiek tiek neramu dėl ateities:kaip mažasis mokinukas susidoros su naujuoju vaidmeniu. Be tokių tėvų emocijų pirmoji diena mokykloje neįsivaizduojama. Tegu rieda ašaros- kitos mamos jaučiasi lygiai taip pat.

slide3

BEDANČIAI. Iškritę dantukai – pirmokėlio simbolis. Kuo daugiau jų iškrito, tuo vaikas jaučiasi didesnis. Štai kodėl net patys kartais prašo nuvesti pas gydytoją jų traukti. Išnaudokite šį nusiteikimą!

slide4

DRAUGAI.Susitikimaisu jais dabar vaikams itin svarbūs. Pirmokėliai nori savarankiškai spręsti, su kuo ir kiek laiko praleis. Tėvai turėtų pritarti. Kuo tvirtesnė ir tikresnė bus draugystė, tuo noriau ir džiugiau eis į mokyklą.

slide5

EIKITE...į mokyklą drauge. Vaikas turi nedvejodamas rasti ten kelią, todėl jau iš anksto reikėtų parepetuoti – iš pradžių kartu, paskui leisti vaiką pirmą, o tėvams žingsniuoti gerokai atsilikus. Jei mažasis jaučiasi tvirtai, o kelias į mokyklą saugus, po savaitės kitos galima jį išleisti ir vieną. Daugelis vaikų jau po kelių dienų nenori, kad tėvai juos lydėtų, mat trokšta pasirodyti prieš bendraklasius , kokie jie dideli. Negadinkite to malonumo – ėjimas, ypač grįžimas iš mokyklos su draugais skatina draugystę. O jeigu vaiką tikrai reikia lydėti, būtinai paaiškinkite jam kodėl.

slide6
FOTOAPARATAS. Jokiu būdu jo nepamirškite. Nuotraukos “Mano pirmoji diena mokykloje” prisimenamos ir kitiems rodomos visą gyvenimą.
slide7

GALIMYBĖS.Išnaudokite visas, kokios tik pasitaiko. Stiprinkite vaiko jausmą, kad dabar jis didelis, daug sugeba ir moka, kol nenuslūgo pirmųjų dienų euforija. Tai suteiks daugiau pasitikėjimo savimi.

slide8

IŠTVERMĖ.Ją galima išsiugdyti. Kuo anksčiau tai padarysite, tuo lengviau mažasis pripras prie 35 minučių darbo ritmo. Nebijokite konstruoti su vaiku pusvalandį ir ilgiau. O piešinys turi būti padėtas į šalį tik tada, kai jau baigtas.

slide9

KUPRINĖ.Daugelis vaikų jau ne vienerius metus svajoja, kada turės tikrą kuprinę, penalą, krepšį su sportine apranga. Leiskite vaikui pačiam išsirinkti šiuos daiktus. Ko būtinai reikės, jums iš anksto pasakys mokykloje.

slide10

LOVA.Miegoti reikės eiti anksčiau. Juk netrukus kiekvieną rytą teks anksti keltis, o pusryčiaujant ar rengiantis nebus laiko kuistis. Todėl geriausia prie naujo ritmo pradėti pratintis iki mokslo metų likus kelioms savaitėms.

slide11

MOKYTOJA.Mama ir tėtis turės tenkintis menkesniu autoritetu, mat pradinukai šventai įsitikinę, kad mokytoja viską žino geriau. Didžiulę įtaką jūsų atžalai darys ir kiti vaikai. Svarbiausia nebijoti su vaiku diskutuoti. Būtinai bendraukite su mokytoja, kad žinotumėte, kaip jūsų vaikui sekasi mokykloje. Jei kyla rūpesčių, spręskite juos visi kartu.

slide12

NAMŲ DARBAI.Pirmokui užduodama nedaug – tik tai, ko nespėjo atlikti klasėje. Tačiau iš pat pradžių vaikui turi būti aišku, kad dėl jų tinkamo atlikimo ar neatlikimo yra atsakingas jis.

slide13

PRIEŠPIEČIAI.Susikaupti ir būti atidus gali tik sotus vaikas. Net gerai papusryčiavęs namuose, prieš pietus mažieji turi pasistiprinti dar kartą.geriausia tam tiks netrupantis sumuštinis, vaisius ar jogurto gėrimas. Saldumynų vaikui geriau neįduokite. Net ir turėdami geriausius ketinimus – kai vaikas juos išsitrauks, tikrai užsimanys visi.

slide14

“Siaubas!Jis niekada neišmoks tvarkos…” – tikriausia pagalvoja ne viena mama apie savo buvusį darželinuką. Tačiau vaikas tikrai išmoks, jei tik trupučiuką padėsite. Iš pradžių užmeskite akį, ar padrožti pieštukai, ar kuprinė ne per sunki, ar joje sudėti reikalingi sąsiuviniai. Tačiau tai nereiškia, kad tėvai visą laiką turi rūpintis. Leiskite bent kartą ką nors pamiršti – tegu supranta pasekmes.

slide15

ŠVENTĖ.Pirmosios dienos mokykloje proga parodykite vaikui, kokia svarbi ši diena jo gyvenime. Pakvieskite senelius, krikštatėvius, kitus artimus žmones, nueikite drauge į kavinę, kino teatrą ar viešuosius Rugsėjo 1 – osios renginius.

slide16

TELEFONAS.Kai kuriuos pirmokėlius tėveliai iš anksto aprūpina mobiliaisiais telefonais, tačiau tai tikrai neprivaloma. Kad ir kaip būtų, vaikas turėtų žinoti mamos arba tėčio telefono numerį ir mokėti jam paskambinti. Taip pat labai gerai, jei vaikas žino ir tėvų laidinių telefonų numerius, sugeba paskambinti, prisistatyti ir paprašyti pakviesti jam reikalingą žmogų.

slide17

UŽUOJAUTA. Jos pirmokėliui tikrai nereikia. Užjausdami tik išugdysite nuostatą apie mokyklą. Visada pabrėžkite teigiamas mokyklos ir mokymosi puses. Juk smagu turėti daug draugų, mokėti skaityti ir rašyti.

slide18

VARDAS.Daugelis mokyklą pradėjusių lankyti vaikų jau moka perskaityti ir parašyti savo vardą. Nors nebūtina tai mokėti, bet pradžia bus lengvesnė, jei iš anksto pasipraktikuos. Ypač tiems, kurie nelankė darželio.

slide19

ZIRZENIMAS.Reikėtų žiūrėti labai rimtai. Už nusiskundimų pilvo ar galvos skausmais gali slypėti daug rimtesni dalykai. Gal vaikas bijo mokytojos, gal nejaukiai jaučiasi tarp bendraklasių? Visas slaptas baimes būtina išsiaiškinti ir įveikti, antraip jos gilės, o nepasitenkinimas mokykla stiprės.

slide20

ŽINGSNIS NUO TĖVŲ. Pradėjęs lankyti mokyklą, vaikas padaro didžiulį raidos šuolį – saitas, siejantis jį su tėvais, vis laisvėja. Tai, ką anksčiau darydavo su kuo nors, pirmokas nori daryti vienas. Nepirškite jam savo globos per prievartą. Tai, ką pirmokėlis ryžtasi daryti pats, dažniausiai būna jam pagal jėgas.