80 likes | 194 Views
Insert Art Rage here. Content. Our Learning Journey Our Shopping List People We Met Animation Our Reflections. Our Learning Journey. We went to NTUC Supermarket on 3 rd Feb. Shopping List. a box of biscuits. Shermin bought It cost $2.10. Shopping List.
E N D
Content • Our Learning Journey • Our Shopping List • People We Met • Animation • Our Reflections
Our Learning Journey We went to NTUC Supermarket on 3rd Feb
Shopping List a box of biscuits. Shermin bought It cost $2.10 .
Shopping List Keith bought a box of biscuits . It cost $2.24 .
People We Met We met a baker and cashiers.
Reflections We felt the shopping trip was fun . • I learnt to read the receipt. • I have learnt about fruits.