patriotisma ned a pumpuru vidusskol n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Patriotisma nedēļa Pumpuru vidusskolā PowerPoint Presentation
Download Presentation
Patriotisma nedēļa Pumpuru vidusskolā

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 6

Patriotisma nedēļa Pumpuru vidusskolā - PowerPoint PPT Presentation


  • 142 Views
  • Uploaded on

Patriotisma nedēļa Pumpuru vidusskolā. Jau daudzus gadus mūsu skolā izveidojušās un nostiprinājušās tradīcijas, kā atcerēties un godināt mūsu tautai un valstij nozīmīgus notikumus.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

Patriotisma nedēļa Pumpuru vidusskolā


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
patriotisma ned a pumpuru vidusskol

Patriotisma nedēļa Pumpuru vidusskolā

Jau daudzus gadus mūsu skolā izveidojušās un nostiprinājušās tradīcijas, kā atcerēties un godināt mūsu tautai un valstij nozīmīgus notikumus.

Arī šogad, kā katru gadu, sagaidot Lāčplēša dienu, 7. un 8.klašu skolēni kopā ar klašu audzinātājiem un 12.klašu skolēniem devās uz Asaru un Jaundubultu kapiem, lai godinātu latviešu strēlniekus, kā arī Otrajā pasaules karā kritušos karotājus – cīnītājus par savu valsti. Uzrunas teica 12.klašu skolēni, karavīru piemiņas vietās nolikti ziedi un aizdegtas sveces, tā parādot godu karavīriem.

Par tradīciju ir kļuvusi ikgadējā mācību ekskursija 9. un 12.klašu skolēniem uz Tīreļpurvu – Ložmetējkalnu. Tā tematiski saistīta arī ar apgūto mācību vielu Latvijas vēsturē – strēlnieku kaujām, strēlnieku lomu Latvijas valsts neatkarības izcīnīšanā.

2012.gada 14.novembrī pie Pumpuru vidusskolas pulcējās 9b klases skolēni un abu 12.klašu skolēni, kā arī klašu audzinātājas Maija Rozenberga un Ausma Bruņeniece, lai dotos ekskursijā uz Ziemassvētku kauju vietām – Tīreļpurvu, lai izzinātu latviešu strēlnieku gaitas, godinātu viņu piemiņu. Gaidot autobusu, bija redzams, ka daudziem pie atlokiem piespraustas lentītes Latvijas karoga krāsās. Ceļā uz galamērķi autobusā skanēja latviešu dziesmas, 12b klases audzinātāja un vēstures skolotāja Dina Ratniece dalīja lentītes tiem, kuriem to nebija. Pa ceļam skolēni iepazinās ar vēstures skolotāja Mārtiņa Āboliņa sagatavoto informatīvo materiālu par Ložmetējkalnu, frontes stāvokli, par dramatiskākajām kauju epizodēm.

Pēc nepilnas stundas autobuss iebrauca dziļā mežā, kur atrodas Ziemassvētku kauju muzejs „Mangaļi”. Pie muzeja ekskursantus sagaidīja ekskursijas vadītājs, ietērpies karavīra mētelī un šauteni plecā. Pēc viņa uzaicinājuma mēs izveidojām divas komandas – „Vienkārši cīnītāji” un „Bez cīņas nav uzvaras”, lai sacenstos zināšanās un veiklībā. Sākumā devāmies uz muzeju, kur uzzinājām daudz interesantas informācijas par strēlnieku gaitām, par viņu komandieriem, par gāzmaskām, par dažādiem ieročiem, piemēram, gāzes bumbām, raķetēm, granātām, tās arī drīkstējām paturēt rokās.Tad abas komandas saņēma darba lapas, kuras bija jāizpilda – uzzinātais muzejā. Ar 4 punktu pārsvaru uzvarēja „Bez cīņas nav uzvaras”.

slide2

Tālāk devāmies uz aizsargvalni, kur mums vairāk pastāstīja par darbībām kaujas laukā. Mums pašiem ļāva iejusties strēlnieku lomā – komandām bija jāpārvar šķēršļu josla, kas imitēja dzeloņdrātis, tad skrējām cauri šķēršļiem ar gāzmasku galvā un šauteni rokās, vedot līdzi „savainoto” biedru. Vēl interesantāk bija, kad puiši, skrienot apkārt labirintam, nestuvēs nesa „ievainotās” meitenes. Tas lika justies tā, it kā mēs tiešām būtu tajā karā un ievainotas tiktu nestas uz vietu, kur varbūt ir cerības tikt glābtām. Mūsu aktivitātes ar fotoaparātu fiksēja skolotāja Ausma Bruņeniece.

Pēc tam sēdāmies pie ugunskuriem, lai paēstu, padzertu tēju un atpūtušies varētu doties tālāk. Dziedājām skolotājas Maijas Rozenbergas sagatavotās dziesmas, kuras gribējām nodziedāt arī piemiņas vietās. Tad visi, apmierināti un paēduši, bridām pa mežu, lai sasniegtu strēlnieku brigādes pirmā pārrāvuma piemiņas vietu – Zobenu. Tur aizdedzinājām piemiņas sveces, kopīgi dziedājām „Div’ dūjiņas gaisā skrēja”, „Mirdzot šķēpiem”, „Ak, Latvija, kur tavi dēli” un citas patriotiskas dziesmas. Visiem sirdīs noteikti kaut kas iedegās, jo absolūti visi kā viens dziedāja, jutās vienoti, pieminot varonīgos strēlniekus.

Pēc piemiņas brīža devāmies tālāk – nākošais apskates objekts bija Ložmetējkalns. Vispirms kāpām skatu tornī – tas bija satraucoši, jo tornis bija augsts un šūpojās vējā. Arī Ložmetējkalnā pie pieminekļa aizdedzām piemiņas svecītes.

Pēdējā pietura mūsu ekskursijā bija Strēlnieku kapi. Visi divās kolonnās ar svecēm rokās sastājāmies apkārt piemineklim. 12b klases skolniece Rita Riteniece runāja dzeju – no A.Čaka „Mūžības skartajiem”; klusuma brīdī noliecām galvas, pieminot kritušos strēlniekus – viņi vienmēr paliks mūsu sirdīs, jo atdeva savas dzīvības, lai mūsu zeme un mūsu valsts būtu brīva. Skolotāja Mārtiņa Āboliņa vadībā izstaigājām arī rekonstruētos ierakumus, kuros strēlnieki cīnījās un krita, bet nepadevās. Šis brauciens mums ļāva labāk saprast nozīmīgus mūsu vēstures notikumus.

Jau vairākus gadus ir tradīcija, ka 12.klašu skolēni, tuvojoties Valsts svētkiem, izstrādā un iestudē teatralizētus priekšnesumus „Latvijas brīvības cīnītāji”. Kā katru gadu, arī šogad skolā notika svinīgie pasākumi, veltīti Latvijas valsts dibināšanas gadadienai. Tajos - vispirms vecākiem organizētajā koncertā, pēc tam – skolēnu pasākumos, 12.klašu iestudējumi bija nozīmīga pasākumu daļa, ko atzinīgi novērtēja gan vecāki, gan skolēni. 12a klases skolēni uzvedumā izspēlēja strēlnieku iesaistīšanos karā, kauju situācijas. 12b klases skolēni bija sagatavojuši A.Čaka „Mūžības skartos” – svinīgu piemiņas veltījumu latviešu strēlniekiem. Abus iestudējumus papildināja lielajā ekrānā rādītās fotogrāfijas ar strēlniekiem, frontes skati un citi materiāli, kas skatītājiem ļāva labāk izprast Latvijas valsts tapšanas gaitu.

slide3

Katru gadu nozīmīgos Valsts svētkos, arī citu pasākumu ietvaros mūsu skolas skolēni tiekas ar ievērojamiem politiķiem, valsts darbiniekiem, diplomātiem, piemēram, pagājušo gadu skolā viesojās Saeimas priekšsēdētāja S.Āboltiņa, viesi ir bijuši ASV, Somijas, Nīderlandes vēstnieki, mūsu skolu pagodinājušas ar savu klātbūtni tādas ievērojamas personības kā S.Kalniete, A.Žīgure, D.Īvāns, G.Ulmanis, J.Dobelis, P.Tabūns un citi. Šogad – mūsu valsts 94.dzimšanas dienā ar uzrunu svētku pasākumā bija ieradies valsts aizsardzības ministrs A.Pabrika kungs. Mēs tikāmies arī ar A.Baumanes kundzi, Jūrmalas muzeja direktori, ar O.Menteli, Nacionālo karavīru apvienības vadītāju.

Daudzi Pumpuru vidusskolas skolēni no visām klasēm 11.novembrī piedalījās Jūrmalas pilsētas Lāpu gājienā uz kapteiņa Zolta pieminekli, bet 18.novembrī devīto klašu skolēni piedalījās Jūrmalas Gaismas ceļa veidošanā. Mums ir svarīgi izjust un apliecināt savu piederību savai pilsētai un valstij.

Sanija Veinberga

9b.klases skolniece