KAMDOU.NET - PowerPoint PPT Presentation

slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
KAMDOU.NET PowerPoint Presentation
play fullscreen
1 / 69
KAMDOU.NET
158 Views
Download Presentation
lilike
Download Presentation

KAMDOU.NET

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. KAMDOU.NET Vous Présente Les meilleurs Diaporamas Gratuits

  2. BAWARSKIE ZAMKI

  3. Chciałam przedstawić zdjęcia,głównie wnętrz ,czterech przepięknych zamków w Bawarii.Wnętrz nie wolno fotografować,dlatego skupiłam się na nich.Zdjęcia otrzymałam od Agatki ,za co serdecznie dziękuję. ZAMEK HOHENSCHWANGAU został wzniesiony przez króla Maksymiliana II Bawarskiego, położony w niemieckiej wiosce Hohenschwangau niedaleko Fussen, w południowo-zachodniej Bawarii. Usytuowany we wspaniałym, iście bajkowym krajobrazie górskim nad jeziorem Schwansee. Powstał w latach 1869-1886 dla króla Bawarii Ludwika II. Zamek ten zainspirował rysowników projektujących zamek Królewny Śnieżki do Disneyowskiej ekranizacji tej baśni.

  4. LINDERHOF Neobarokowy pałac w Niemczech, w regionie Oberammergau w południowo-zachodniej Bawarii. Jest jednym z trzech zamków króla Ludwika II, a przy tym jedynym, w którym władca mieszkał przez dłuższy czas. Położony jest w pięknym parku, a sam zachwyca przepychem wnętrz (np. sypialnia królewska z błękitnym baldachimem i kryształowym żyrandolem na 108 świec). Najbardziej zadziwiający jest jednak nie sam pałac, a pawilon mauretański ze słynnym pawim tronem i Grota Wenus, sztuczna jaskinia z jeziorkiem, stalaktytami i stalagmitami.

  5. HERRENCHIEMSEE Herreninsel jest największą z wysp na jeziorze Chiem w Górnej Bawarii. Na wyspie na stałe mieszka kilka-kilkanaście osób. Wyspa jest znana ze znajdujących sie na niej zabytków: klasztoru, zwanego starym pałacem i pałacu - nowego. Nowy pałac został wybudowany na podobieństwo Wersalu w latach 1878-1886 na zamówienie króla Ludwika II, który kupił wyspę w 1873r.