Polska prezydencja w radzie ue 2011
Download
1 / 14

Polska prezydencja w radzie ue -2011 - PowerPoint PPT Presentation


  • 112 Views
  • Uploaded on

Polska prezydencja w radzie ue -2011. Działania edukacyjne Gminnego Publicznego Gimnazjum w Maniowach. Udział w Wojewódzkim przeglądzie- -Konkursie „Bliżej Świata”- Kraków. To od udziału w tym konkursie rozpoczęliśmy nasze działanie związane z polską prezydencją w UE.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Polska prezydencja w radzie ue -2011' - kreeli


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Polska prezydencja w radzie ue 2011

Polska prezydencja w radzie ue -2011

Działania edukacyjne Gminnego Publicznego Gimnazjum w Maniowach


Udzia w wojew dzkim przegl dzie konkursie bli ej wiata krak w
Udział w Wojewódzkim przeglądzie--Konkursie „Bliżej Świata”- Kraków

To od udziału w tym konkursie rozpoczęliśmy nasze działanie związane z polską prezydencją w UE.

Już od kilku lat nasi uczniowie uczestniczą w tym przeglądzie – konkursie i osiągają niemałe sukcesy. W maju 2011 cztery grupy z klas

1A 3B

3C 2A

zaprezentowały swoje przedstawienia. Uczennice z kl. 3B ze scenką pt. „The real story of Roszpunka” zdobyły wyróżnienie i nagrodę dla szkoły.


Spektakl teatralny o tematyce regionalnej diabe na podhalu
Spektakl teatralny o tematyce regionalnej „Diabeł na Podhalu”

Scenariusz przedstawienia w oparciu o tekst dramatu Juliana Rełmschüssela opracował dyrektor Mikołaj Urbaniak. Spektakl wpisywał się w nurt działań o charakterze proeuropejskim poprzez kultywowanie i zapoznawanie młodzieży z tradycją kulturalną małych ojczyzn.

Grupa teatralna prezentowała się zarówno młodzieży naszej szkoły, jak i mieszkańcom wsi z Gminy Czorsztyn oraz uczniom szkoły podstawowej w Maniowach i Kluszkowcach. To pełne humoru przedstawienie znalazło uznanie zarówno w oczach młodzieży jak i dorosłych.


Vii gimnazjalny maraton artystyczny

Podhalu”

VII Gimnazjalny Maraton Artystyczny

  • Młodzież już kolejny raz prezentowała wszechstronny dorobek w wielu dziedzinach ekspresji artystycznej. Pojawiły się więc :

  • Taniec nowoczesny

  • Spektakl teatralny uczniów kl. 2

  • Występy instrumentalistów

  • Soliści- zwycięscy konkursu „Prosto z pola na idola”

  • Chór szkolny

  • Tegoroczny maraton został podporządkowany głównemu hasłu „Polska prezydencja w UE”


Ii rajd turystyczny przez wielkie pole do paszczy smoka
II Rajd Turystyczny „Przez Wielkie Pole do paszczy smoka”

Dnia 26 - w ten wrześniowy, zamglony poranek rozpoczął się ogólnoszkolny rajd turystyczny

Na trasie znajdowały się 4 punkty, w których uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące państw UE i samej UE.

Ten mini konkurs wiedzy zakończył się na pikniku europejskim w podnóża Wdżaru. Klasy, które zdobyły po trasie najwięcej punktów rywalizowały w finale.


Konkurs wiedzy o ue turniej 1 z 9
Konkurs wiedzy o UE. smoka” Turniej 1 z 9

W tym konkursie brali udział uczniowie z każdej klasy (jeden przedstawiciel), którzy odpowiadali na różnorodne pytania dotyczące wiedzy o państwach UE, szeroko pojętej integracji europejskiej.

Do finału zakwalifikowały się : Justyna Jabłońska uczennica kl. 3B, Agnieszka Jandura 1B oraz Magda Waniczek kl. 3A. Zwyciężczynią została Jutryna Jabłońska.


Ii etap konkursu o ue kurierem po europie
II Etap konkursu o UE – „Kurierem po Europie” smoka”

Uczniowie z każdej klasy prezentowali wylosowany przez siebie kraj UE (Włochy, W. Bryt. , Węgry, Hiszpania, Portugalia, Rumunia, Francja, Polska, Holandia). Bardzo urozmaicone prezentacje oceniało jury w składzie : p.J.Kozielec, p.A.Berszakiewicz, p.N.Parzygnat, Ola Chlipała – przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego

A oto wyniki :

1 miejsce – kl. 3B

2 miejsce – kl. 3A

3 miejsce – kl. 3C

Wyróżnienia przypadły kl. 1A i 2C


Konkurs plastyczny z akwarel pod bruksel
Konkurs smoka” Plastyczny„Z akwareląPod Brukselą”

Na konkurs napłynęły 24 pracy z klas 1-3. Uczniowie w dowolnej technice prezentowali cechy najbardziej charakterystyczne dla krajów UE. Wyróżniono 6 prac, które wykonali uczniowie z klas IIB,IB,IIA,IIB


Gazetki szkolne
Gazetki szkolne smoka”

Poza działaniami zaplanowanymi wcześniej udało nam się przeprowadzić jeszcze inne związane z bieżącą działalnością szkoły.

W zestawie tematów klasowego konkursu na gazetkę szkolną znalazły się również ten związany z polską prezydencją w UE.

I miejsce – 3A

II miejsce – 1A

III miejsce – 2B


Xi szkolny przegl d tw rczo ci artystycznej w j zyku angielskim
XI Szkolny Przegląd Twórczości Artystycznej w Języku Angielskim.

Przegląd Twórczości Artystycznej w Języku Angielskim odbył się w naszej szkole już po raz jedenasty.Celem corocznie organizowanego konkursu jest doskonalenie swobodnego posługiwania się językiem angielskim. 9 sześcioosobowych zespołów rywalizowało ze sobą pod okiem jury w międzynarodowym składzie : Małgorzata Kunstman, Natalia Niemiec, Mikołaj Urbaniak i Mathew Dundon.

Skecz o sympatycznych Flintstonach przyniósł zwycięstwo klasie 3a. Miejsce drugie zajęła klasa 2a z występem o dziejach Romea i Julii, a zdobywcami trzeciego miejsca są uczniowie klasy 3b z przedstawieniem" Królewskie polowanie".


Plastyczny konkurs profilaktyczny
Plastyczny Konkurs Profilaktyczny Angielskim.

Program działań wpisywał się również organizowany od lat przez naszą szkołę konkurs „Mój głos w tej sprawie – nie dajmy się uzależnieniom”. Miał on charakter „Międzynarodowy” – do udziału zostali zaproszeni uczniowie Zakladnej Szkoły w Spiskiej Nowej Wsi na Słowacji. Prace były wykonywane w stylistyce street artu.


Diabe na podhalu
Diabeł na Podhalu Angielskim.

Prezentacja spektaklu teatralnego na podsumowaniu projektu unijnego realizowanym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr1 w Nowym Targu.

Gimnazjalna grupa działająca przy Gminnego Centrum Kultury. Zaprezentowała spektakl teatralny „Diabeł na Podhalu”. Spotkał on się z życzliwym przyjęciem.


Xi gminny konkurs literacki
XI Gminny Konkurs Literacki Angielskim.

„A w tym kraju kącik mały,

a w tym kącie świat mój cały”

Teofil Lenartowicz

Dodatkową formą naszego zaangażowania w działania związane z polską prezydencją u UE stał się kolejny organizowany corocznie konkurs literacki pod hasłem „ Europejczyk na Podhalu, Góral w Europie – listy z podróży”. Konkurs skierowany jest do wszystkich placówek oświatowych pracujących na teranie Gminy Czorsztyn.


Wi tecznym krokiem po europie
Świątecznym Krokiem Po Europie Angielskim.

Apel świąteczny był także związany tematycznie z polską prezydencją w UE, ponieważ nawiązywał tematycznie do sposobu obchodzenia świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach UE. Stał się istotnym elementem podsumowującym w świadomości uczniów rangę moralną, społeczna i polityczną półrocznego przewodniczenia Polski w Radzie Unii Europejskiej.