Niemcy
Download
1 / 9

Niemcy - PowerPoint PPT Presentation


  • 162 Views
  • Updated On :

Niemcy. Oliwia Janas PSP NR 13 im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Radomiu. Hymn. Hymn

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Niemcy' - kimberly


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Niemcy l.jpg

Niemcy

Oliwia Janas

PSP NR 13 im. Ks. Józefa Poniatowskiego

w Radomiu


Slide2 l.jpg
Hymn

Hymn

INiemcy, Niemcy ponad wszystko,Ponad wszystko na świecie,Jeśli zawsze dla obronyPo bratersku są złączoneOd Mozy aż po BełtNiemcy, Niemcy ponad wszystko,Ponad aż po NiemenOd Adygi wszystko na świecie


Niemcy deutschland l.jpg

Niemcy jest to kraj federacyjny nazwa wywodzi się od Republiki Federalnej Niemiec, RFN) państwo federacyjne położone w Europie Środkowej, będące członkiem Unii Europejskiej, Unii Zachodnioeuropejskiej Nazwa "Niemcy" oznacza tyle co niemi, niemowy.

Język niemiecki jest językiem germańskim i znacznie różni się od języków słowiańskich, dlatego dawni Polacy nie byli w stanie porozumieć się z Niemcami, stąd porównanie do osób niemych (nie mówiących).

Niemcy - Deutschland


Berlin l.jpg

Berlin jest to stolica Niemiec , także jest to najwieksze miasto w Niemczech. Miasto leży w północno-wschodniej części kraju. Położony jest nad rzeką Szprewą i Holewą oraz ich dopływami. Jest tam znana brama brandemburska i mur który dzielił Niemcy na dwie części Berlin zachodni i wschodni.

Berlin


Hamburg l.jpg

Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki najwieksze miasto w Niemczech. Miasto leży w północno-wschodniej części kraju. Położony jest nad (drugie po Berlinie). Największy port morski kraju, wielki ośrodek przemysłowy i finansowy. Port lotniczy, węzeł drogowy i kolejowy. W Hamburgu znajduje się największy cmentarz na świecie . Hamburg jest siedzibą 100 konsulatów i zajmuje w tym drugie miejsce na świecie (po Hongkongu). Znajduje się tam między innymi wielkie centrum handlowe i port.

Hamburg


Drezno l.jpg

Drezno to miasto we wschodnich Niemczech. najwieksze miasto w Niemczech. Miasto leży w północno-wschodniej części kraju. Położony jest nad Stanowi duży węzeł komunikacyjny(lotnisko międzynarodowe), z ośrodkami przemysłu maszynowego, produkcji klisz fotograficznych, przemysłu chemicznego i farmaceutycznego.

Drezno


Monachium l.jpg

Monarchium to miasto na prawach powiatu najwieksze miasto w Niemczech. Miasto leży w północno-wschodniej części kraju. Położony jest nad w południowych Niemczech, stolica Bawarii i rejencji Górna Bawaria. Położone na Wyżynie Bawarskiej, nad rzeką Izarą. Największy ośrodek gospodarczy i kulturalno-naukowy tej części kraju. Możemy zobaczyć tam różne kościoły i pomniki.

Monachium


Interesuj ce budowle l.jpg
Interesujące budowle najwieksze miasto w Niemczech. Miasto leży w północno-wschodniej części kraju. Położony jest nad

Stadion w Berlinie

Bundestag

Brama Brandenburska


Jedzenie l.jpg

Znanym jedzeniem w Niemczech jest bratwurst najwieksze miasto w Niemczech. Miasto leży w północno-wschodniej części kraju. Położony jest nad

jest to biała kiełbasa z bułką.

Jedzenie


ad