Program
Download
1 / 7

realizowany w ramach programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży - PowerPoint PPT Presentation


  • 96 Views
  • Uploaded on

Program Przygody Kropelki Plumki. realizowany w ramach programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Cel.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' realizowany w ramach programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży' - kenley


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

ProgramPrzygody Kropelki Plumki

realizowany w ramach programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży


Cel

Głównym celem programu było zapoznanie dzieci dowiedziały się jak wygląda obieg wody w przyrodzie, jak działają wodociągi oraz system kanalizacji wraz z oczyszczalnią ścieków, ale przede wszystkim dowiedziały się, że człowiek ma bezpośredni wpływ na jakość wody.


16 września 2008r. ruszył organizowana przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Nowej Soli Program Edukacyjno-Ekologiczny pn.: "Przygody kropelki Plumki" skierowany do dzieci z klas III szkół podstawowych z terenu miasta Nowa Sól.


W dniu 18 września dzieci udały się do oczyszczalni ścieków na ulicy Polnej. Zapoznały się z obiegiem wody w przyrodzie i dowiedziały się, że każdy człowiek ma bezpośrednio wpływ na jakość wody. Podczas zwiedzania oczyszczalni kierownik zakładu pokazał im budynek krat, przepompownię, piaskownik, reaktor biologiczny i osadnik. Dzieci były także w laboratorium, gdzie każde z nich miało możliwość oglądania pod mikroskopem osadu czynnego (małych robaczków).Po wycieczce będzie nam łatwiej wykonać prace na konkurs plastyczny.


W dniu 21 listopada 2008r. w PSP nr1 w Nowej Soli uroczyście wręczono cenne nagrody. Nagrody wręczali prezes MZGK Sp. z o.o. Waldemar Wrześniak, Dyrektor Generalny Geppo Sp. z o.o. Wojciech Dronia, wicestarosta nowosolski Józef Suszyński i wiceprezes MZGK Sp. z o.o. Dariusz Gusta.

Zaszczytne pierwsze miejsce otrzymał uczeń klasy IIIb PSP nr1 w Nowej Soli - Kamil Domerecki, a wyróżnienie jego koleżanka z klasy Paulina Szpiczakowska.


ad