ПРЕзентація
Download
1 / 21

ПРЕзентація на тему: “утворення афінської держави” - PowerPoint PPT Presentation


  • 150 Views
  • Uploaded on

ПРЕзентація на тему: “утворення афінської держави”. Реформи солона тиранія пісістрата реформи клісфена.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'ПРЕзентація на тему: “утворення афінської держави”' - kellie-savage


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
ПРЕзентація на тему: “утворення афінської держави”


Реформи солонатиранія пісістратареформи клісфена


640 559

Солон – афінський політик, реформатор, один з “семимудреців”. Він походив з аристократичної родини середнього достатку й доклав чималих зусиль для збагачення, займаючись морською торгівлею.

Солон (640-559 рр. до н.е.)


Обійнявши посаду архонта у 594 р. до н.е. , здійснив реформування управління Афінського державою в інтересах демосу. Невдовзі він залишив Афіни і подорожував Єгиптом, Лідією, Кіпром тощо. Вже старим Солон повернувся до Афін.


Зупинено розорення дрібних і середніх селянських господарств

Усі громадяни стали рівноправними членами суспільства

Реформи викликали незадоволення аристократії

Результати реформ солона


Робота з джерелом середніх селянських господарствЗакресліть зайві слова та вставте пропущені.

У Північній, Середній Греції розташована область Аттика, Африка. Найбільшим містом області були Афіни, Акрили. У центрі міста розміщувалася ринкова площа — ... , на пагорбі споруджувалася фортеця, там же будували головні храми — це місце називається .... Поряд з Афінами розташовувався порт ... , що був з’єднаний з містом довгими ... .

Перевірка знань


Тиранія вставте пропущені. – форма державної влади в Греції, встановлена насильницьким шляхом і заснована на одноосібному правлінні

ТИРАНІЯ


Найвідомішим афінським тираном, що приходив до влади тричі з 560 по 527 рр. до н.е. був аристократ Пісістрат.

Пісістрат проводив політику в інтересах селянства іторгово-ремісничихверств демосу, протиродовоїзнаті. Роздававсільськійбіднотіземлі, конфісковані у евпатридів, позичав людям гроші на пільговихумовах. Великегромадськебудівництво за Пісістратазабезпечувалороботоюбідноту. Були встановленідержавнідопомогиінвалідамвійни.

Тиранія Пісістрата


Завдяки що приходив до влади тричі з 560 по 527 рр. до н.е. був аристократ розширеннюрозробокЛаврійськихрудниківізахопленихПісістратомсрібних та золотихПангейськихрудниківбуларозпочата чеканка державноїмонети - тетрадрахмиПісістрата.

Тетрадрахмапісістрата


За що приходив до влади тричі з 560 по 527 рр. до н.е. був аристократ правлінняПісістратабулостворенейнайманевійсько, Афіниздобули контроль над важливимиморськими шляхами та перетворилися на один зголовнихкультурних та економічнихцентрівЕллади. Окрім того, за його наказом було записано поеми Гомера «Ілліада» та «Одіссея».

Незважаючи на широке коло державнихнововведень, зберігаласяконституція Солона, щоправдапосадовцібулизаміненіприхильникамиПісістрата.


За що приходив до влади тричі з 560 по 527 рр. до н.е. був аристократ часівтираніїПісістратаАфінистрімкорозбудовуються. ЗокремабулиспорудженіхрамиАфіниПаллади та Аполлона Піфійского на Акрополі, Деметри - в Елефсіні, побудованіНовийринок, водопровід-еннеакрунос (що служив аж до 18 ст.), продовжувалосябудівництвогаваніПірей.

БУдівництво


Храм Зевса в Афінах, що приходив до влади тричі з 560 по 527 рр. до н.е. був аристократ

ідея будівництва якого виникла в Пісістрата


Арістотель що приходив до влади тричі з 560 по 527 рр. до н.е. був аристократ про Пісістрата

Пісістрат ж, взявши в руки владу, керував суспільними справами скоріше в дусі громадянської рівноправності, ніж тиранії ... А керував державними справами Пісістрат, як сказано, з поміркованістю і скоріше в дусі громадянського управління, ніж тиранічно. Він був взагалі гуманною та тихою людиною, поблажливим до винних ... Простий народ він намагався нічим не дратувати під час свого правління, але завжди забезпечував мир і підтримував спокій. Ось чому і казали часто, що «тиранія Пісістрата - це життя при Кроні» ... Але найважливішим з усього сказаного було те, що він за своїм характером був демократичною і ввічливою людиною. У всіх випадках він хотів керувати всіма справами по законам, не допускаючи для себе ніякої переваги ... За нього стояло більшість як знатних, так і демократів…


Афінську державу було поділено на 10 округів, кожен з яких обирав своїх представників до Ради п'ятисот (буле), що займалася всіма поточними справами

Реформи клісфена (508 р до н.е.)


Ареопаг розглядав лише судові справи, що не торкалися майнових суперечок

Іноземці, що досягли успіхів в Афінах, отримали громадянство

Було введено остракізм (від гр. остракон – глиняний черепок) – вигнання голосуванням тих громадян поліса, які загрожували політичному устрою. Ім'я вигнанця писали на черепках; права власності та громадянства така особа не позбавлялася


ОСТРАКОН справи, що не торкалися майнових суперечок


Було остаточно знищено панування родової знаті

Демос отримав доступ в усі сфери державного управління

РЕзультат


ЗАКРІПлення панування родової знаті знань


ad