T.C.
Download
1 / 6

T.C. SAGLIK BAKANLIGI Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı   Sayı: B .10 .1 .HSK.O.20.00.010/321 - PowerPoint PPT Presentation


  • 198 Views
  • Uploaded on

T.C. SAGLIK BAKANLIGI Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı   Sayı: B .10 .1 .HSK.O.20.00.010/321 Konu: Okul Sütü Programı  AMASYA VALİLİĞİNE (il Sağlık Müdürlüğü)

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' T.C. SAGLIK BAKANLIGI Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı   Sayı: B .10 .1 .HSK.O.20.00.010/321' - keiji


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

T.C.

SAGLIK BAKANLIGI

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı  

Sayı: B .10 .1 .HSK.O.20.00.010/321

Konu: Okul Sütü Programı  AMASYA VALİLİĞİNE

(il Sağlık Müdürlüğü)

Okul Sütü Programı Uygulama Esasları Hakkındaki 2012/3741 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı 10.10.2012 tarih ve 28437 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Karar gereğince de 2012/75 sayılı Okul Sütü Programı Uygulama Tebliği 15/11/2012 tarih ve 28468 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğü girmiştir.

Öğrencilere, süt içme alışkanlığını kazandırmak ve dengeli beslenme suretiyle sağlıklı gelişmelerini sağlamak amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa hazırlanan Okul Süttü Programı kapsamında 11 şubat tarihinde okul sütlerinin dağıtımına başlanacaktır.

Program kapsamında süt tüketimine bağlı rahatsızlıklar ile ilgili tedbirlerin alınması, izlenmesi ve sürecin yönetimi ile ilgili iletişim stratejisinin belirlenmesi, süt dağıtımı öncesi ve tüketim sonrasında öğrencilere ait bilgilerin içerik ve formatının belirlenmesi, programda uzun dönemde öğrencilerin gelişmelerine ilişkin çalışmaları Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde yürütülmesi Bakanlığımızın görev ve sorumlulukları olarak belirlenmiştir. Söz konusu programın istenen verimlilikte uygulanabilmesi açısından tarafınızdan koordine edilmesi, Halk Sağlığı Müdürlükleri ve Kamu Hastaneleri Birliklerinin ekte yer alan hususlara ilişkin bilgilendirilmesi hususunda;

Bilgilerinize ve gereğini rica ederim.

Yrd.Doç.Dr.Mustafa AKSOY

Bakan a.

Kurum Başkan

EK:Okul Sütü Programı Kapsamında İl Sağlık Müdürlüklerince Koordinasyonu Sağlanacak

Halk Sağlığı Müdürlükleri ve Kamu Hastaneleri Birliklerince Yapılması Gerekli İşlere İlişkin Dikkat Edilecek Hususlar (3 sayfa)


ad