Kartepe beled yes okullar hayat bulsun ali malari
Download
1 / 39

KARTEPE BELEDİYESİ OKULLAR HAYAT BULSUN ÇALIŞMALARI - PowerPoint PPT Presentation


 • 219 Views
 • Uploaded on

KARTEPE BELEDİYESİ OKULLAR HAYAT BULSUN ÇALIŞMALARI. 2009 -2012 FAALİYET RAPORU. KARTEPE İLÇE BELEDİYESİ’NİN YAPMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALAR. KARTEPE’NİN OKULLARI YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINA HAZIRLANDI

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' KARTEPE BELEDİYESİ OKULLAR HAYAT BULSUN ÇALIŞMALARI' - kat


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Kartepe beled yes okullar hayat bulsun ali malari

KARTEPE BELEDİYESİOKULLAR HAYAT BULSUN ÇALIŞMALARI

2009 -2012

FAALİYET RAPORUKARTEPE’NİN OKULLARI YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINA HAZIRLANDI

Kartepe Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde ilçedeki okulların çevre temizliği ve düzenlemelerini gözden geçirdi. İlçe genelindeki 65 eğitim yuvasının bahçelerinde düzenleme yapıldı.


OKULLARIMIZIN BAHÇELERİ HEP TEMİZ Bölgemizdeki tüm okulları bahçelerini yıkayarak çocuklarımızın temiz ortamlarda eğitim yapmalarının sağladık.


Avni Akyol İlkokulu’nun bahçesine parke taşı döşenerek tören alanı oluşturuldu ve engelli öğrencilerin giriş-çıkışı engelli rampası yapıldı.


Kartepe Pakmaya Ortaokulu’nda engelli öğrencilerin giriş-çıkışı için engelli rampası yapıldı ve bahçeye banklar yerleştirildi.Kartepe Pakmaya Ortaokulu’nun spor salonunda Anadolu Ateşi Halk Oyunları çalışmaları gerçekleştirildi.H1n1 e t m ne kartepe de devam

Kartepe Belediyesi halk arasında domuz gribi olarak adlandırılan H1N1 hastalığına karşı tedbir amacıyla bilgilendirme seminerlerini ilçedeki eğitim kurumlarında verildi.

H1N1 EĞİTİMİNE KARTEPE’DE DEVAM


Kartepel ocuklar ger d n m n nem n anlatik

Kartepe Belediyesi Çevre ve Koruma Müdürlüğü tarafından okullarımızda geri dönüşümün önemi seminerlerle anlatıldı

KARTEPELİ ÇOCUKLAR GERİ DÖNÜŞÜMÜN ÖNEMİNİ ANLATIK


Okul onces uyum sem nerler

Okul öncesi çocukların okula adaptasyonu, aile,okul ve öğrenci ilişkilerini içeren 20 adet okulda ve kültür merkezlerimizde seminerler düzenlendi.

OKUL ONCESİ UYUM SEMİNERLERİ


Okuma yazma kursu

Bölgemizde okuma yazması olmayan insanımıza okuma ve yazma kursları düzenleyerek 31 yetişkin insana eğitim verildi.

OKUMA- YAZMA KURSU


Yaz etkinlikleri
Yaz Etkinlikleri yazma kursları düzenleyerek 31 yetişkin insana eğitim verildi.


Yaz spor okullari

OKUL SALONLARINDA SPOR EĞİTİMİ yazma kursları düzenleyerek 31 yetişkin insana eğitim verildi.

Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Yaz Spor Kurslarında okul salonlarımızı kullandık, Bu güne kadar 9300 öğrencimize eğitim verildi.

YAZ SPOR OKULLARI


Teakwondo turnuvasi

Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesinin Salonu Kullanarak İl Genelinde İlçeler Arası Teakwando Turnuvasına 180 sporcu katıldı.

TEAKWONDO TURNUVASI


Kartepe karate turnovasi

Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesinin Salonu Kullanarak İl Genelinde İlçeler Arası Karate Turnuvaları yapılarak 480 sporcu katıldı

KARTEPE KARATE TURNOVASI


Atlet zm kross yari lari

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE GENÇLİK İŞBİRLİĞİNDE HER YIL DÜZENLENEN CUMHURİYET KUPASINDA DERECE YAPAN ÖĞRENCİLERİMİZİ ÇEŞİTLİ HEDİYELERLE ÖDÜLENDİRDİK

ATLETİZMKROSS YARIŞLARI


B s klet yari lari

İLÇE GENELİNDE ÇOCUKLARIN “BİSİKLETİNİ GETİR YARIŞALIM” PROJESİ KAPSAMINDA GENÇLİK HAFTASI, 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİNDE YAPILAN ETKİNLİKLERİMİZE 300 BİSİKLET KATILDI. DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ.

BİSİKLET YARIŞLARI


Kartepe u urtma yapimi ve enl

Kartepe Belediyesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu İşbirliğiyle Çocuklarımıza Kendi Uçurtmasını Yapabilme Becerisi Ve Havalandırma Tecrübesi Eğitim İçin Bölge Okullarımızdan 250 Öğrencimize Eğitim Verildi. 800 Öğrencinin Katıldığı Şenlikler Yapıldı.

KARTEPE UÇURTMA YAPIMI VE ŞENLİĞİ


Golf spor e t m

Golf Sporunu İlçemize Kazandırdık. Kartepe’de İşbirliğiyle Çocuklarımıza Kendi Uçurtmasını Yapabilme Becerisi Ve Havalandırma Tecrübesi Eğitim İçin Bölge Okullarımızdan 150 Çocuğumuza Bu Sporun İnceliklerini Öğreterek İleride Yapılacak Turnuvalara Hazırlamaktayız

GOLFSPOR EĞİTİMİ


Kayak spor e t m

Bölgemizin Bir Kayak Merkezi Olması Ve Burada Yaşayan Çocuklarımıza Bu Sporu Öğretmek Üzere Çeşitli Okullardan 500 Öğrenciye Kayak Öğretildi.

KAYAKSPOR EĞİTİMİ


Ol spor e t m sem nerler

Olimpiyat Ruhu Ve Sporcu Eğitim Seminerleri Düzenleyerek Çocuklarımıza Spor Ve Milli Ruhu, İyi Bir Sporcu Vasıflarını Anlatan Eğitim Selminleri Verdik 3800 Öğrenci Ücretsiz Eğitimden Yaralandı.

OLİ SPOR EĞİTİM SEMİNERLERİ


Kartepe ocuk mehter takimi

Kartepeli 45 Öğrencilerimizden Düzenleyerek Çocuklarımıza Spor Ve Milli Ruhu, İyi Bir Sporcu Vasıflarını Anlatan Eğitim Selminleri Verdik Oluşan Çocuk Mehter Takımı Kuruldu. Belediyemiz Etkinlikleri Ve Çeşitli Kurum Ve Kuruluşların Etkinliklerinde Sahne Aldı.

KARTEPE ÇOCUK MEHTER TAKIMI


Kartepe kartepe halk oyunlari

Kartepeli Düzenleyerek Çocuklarımıza Spor Ve Milli Ruhu, İyi Bir Sporcu Vasıflarını Anlatan Eğitim Selminleri Verdik 85 Çocuktan Oluşan “Kartepe Halk Dansları, Bolu Yöresi Ve Artvin Yöresi Ekipleri Oluşturuldu. Çalışmalarımızı Pakmaya İlk Öğretim Salonunda Yaptık.

KARTEPE KARTEPE HALK OYUNLARI


Ocuk t yatro fest val

Bayramlarda 10 Ayrı Beldede Düzenlenen Ve Çocukların Okul Öncesinde Moral Ve Motivasyonunu Arttırıcı Sosyal Becerilerini Geliştirici Çocuk Festivalleri Düzenlendi. Hacivat Karagöz, İllüzyon Gösterileri, Kukla Gösterileri, Yarışmalar Ve Çocuk Tiyatroları Yapılarak Kartepeli Çocuklara Coşkulu Gün Ve Geceler Yaşatıldı.

ÇOCUK TİYATRO FESTİVALİ


Kartepe belediyesi nin bu g ne kadar yapm oldu u etkinlikler le lgili k sa bilgi

 • Okullarımızda yaklaşık Okul Öncesinde Moral Ve Motivasyonunu Arttırıcı Sosyal Becerilerini Geliştirici Çocuk Festivalleri Düzenlendi. Hacivat Karagöz, İllüzyon Gösterileri, Kukla Gösterileri, Yarışmalar Ve Çocuk Tiyatroları Yapılarak Kartepeli Çocuklara Coşkulu Gün Ve Geceler Yaşatıldı. 4500 m²’lik zeminde asfaltlama, betonlama, parke taşı döşeme ve çim ekme çalışmaları yapıldı.

 • Okullarımızda 120 tane fidan ile ağaçlandırma çalışmaları yapıldı.

 • 4 tane okulda ihate duvarı yapımı ve boyanması gerçekleştirildi.

 • Bölgemizin bir kayak merkezi olması ve burada yaşayan çocuklarımıza bu sporu öğretmek üzere çeşitli okullardan 500 öğrenciye kayak sporu öğretildi.

 • Öğrencilerin kullanması için 10 tane ormancı masası ve 30 tane bank okul bahçelerine tahsis edildi.

Kartepe Belediyesi’nin Bu Güne Kadar Yapmış Olduğu Etkinlikler İle İlgili Kısa Bilgi:


 • Her yıl geleneksel hale getirilen Yaz Spor Kurslarında okul salonlarımız kullanıldı, bu güne kadar 9300 öğrencimize eğitim verildi.

 • Okul öncesi çocukların okula adaptasyonu, aile,okul ve öğrenci ilişkilerini içeren 20 adet okulda ve kültür merkezlerimizde seminerler düzenlendi.

 • Bölgemizde okuma yazması olmayan insanımıza okuma ve yazma kursları düzenleyerek 31 yetişkin insana eğitim verildi.

 • Kartepe Belediyesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu İşbirliğiyle Çocuklarımıza Kendi Uçurtmasını Yapabilme Becerisi Ve Havalandırma Tecrübesi Eğitim İçin Bölge Okullarımızdan 250 Öğrencimize Eğitim Verildi. 800 Öğrencinin Katıldığı Şenlikler Yapıldı.


 • Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesinin Salonu Kullanarak İl Genelinde İlçeler Arası Teakwando Turnuvasına 180 sporcu katıldı.

 • Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesinin Salonu Kullanarak İl Genelinde İlçeler Arası Karate Turnuvaları yapılarak 480 sporcu katıldı

 • İlçe genelinde çocukların “bisikletini getir yarışalım” projesi kapsamında gençlik haftası, 23 nisan çocuk bayramı etkinliklerinde yapılan etkinliklerimize 300 bisiklet katıldı. Dereceye girenler ödüllendirildi.

 • Kartepe’de 150 çocuğumuza golf sporunun inceliklerini öğreterek ileride yapılacak turnuvalara hazırlanmaktadır.

 • Olimpiyat ruhu ve sporcu eğitim seminerleri düzenleyerek çocuklarımıza spor ve milli ruhu, iyi bir sporcu vasıflarını anlatan eğitim selminleri verdik 3800 öğrenci ücretsiz eğitimden yaralandı.


Rahmiye Ortaokulu’nda Bilişim Teknolojileri laboratuarı (30 adet bilgisayar, 28 adet masa ve 29 adet sandalye) ve Kütüphane (15 adet dolap, 10 adet okuma masası, 40 adet sandalye) kuruldu.


Kartepe belediyesi nin bu g ne kadar yapm oldu u etkinlikler le lgili k sa bilgi1

 • 6 ayrı okulda Basketbol sahası yapıldı. laboratuarı (30 adet bilgisayar, 28 adet masa ve 29 adet sandalye) ve Kütüphane (15 adet dolap, 10 adet okuma masası, 40 adet sandalye) kuruldu.

 • 3 okulda voleybol sahası yapıldı.

 • Hayrettin Gürsoy Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’ne spor salonu çalışması halen devam ediyor.

 • Fevziye Tezcan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde 1200 m²’lik spor sahasının etrafı 6 m yükseklikte tel örgü ile çevrildi ve aydınlatması yapıldı.

Kartepe Belediyesi’nin Bu Güne Kadar Yapmış Olduğu Etkinlikler İle İlgili Kısa Bilgi:


 • Okul bahçelerine 1 takım spor aleti, 3 adet plastik oyun grubu yapıldı.

 • Okul bahçelerinde kullanılmak üzere 15 bank 6 masa tahsis edildi.

 • 320 adet fidan temin edilerek okul bahçesinin ağaçlandırması yapıldı.

 • 600 m²’lik okul bahçesinde ve tören alanında asfaltlama çalışması yapıldı.

 • 1 Bilişim Teknolojileri Laboratuarı ve 1 Kütüphane kuruldu.


Orman letme efl yapmi oldu u ali malar
ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ grubu yapıldı.YAPMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALARad