sl vnostn otvorenie nadstavby v css tau n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Slávnostné otvorenie nadstavby v CSS TAU PowerPoint Presentation
Download Presentation
Slávnostné otvorenie nadstavby v CSS TAU

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 4

Slávnostné otvorenie nadstavby v CSS TAU - PowerPoint PPT Presentation


  • 82 Views
  • Uploaded on

Slávnostné otvorenie nadstavby v CSS TAU. 4.marec 2013.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Slávnostné otvorenie nadstavby v CSS TAU' - kaseem-burgess


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2

Zrekonštruované priestory CSS TAU slávnostne otvorili prestrihnutím pásky predseda ŽSK Ing. Juraj Blanár, pani riaditeľka Odboru sociálnych vecí na úrade ŽSK Mgr. Marta Pauková, pani riaditeľka CSS TAU Ing. Elena Bohdalová, pán starosta Obce Turie Miroslav Chovanec a pán dekan JCDr. PaedDr. Jozef

Bagin, PhD., správca farnosti Višňové, ktorý priestory i vysvätil. Svojou návštevou nás poctil riaditeľ odboru vnútornej správy ŽSK Mgr. Ján Jarošík, riaditeľ CKJ ŽSK Ing. Michal Patúš, riaditeľka odboru informácií a zahraničných vzťahov ŽSK  Mgr. Hana Danová, poslanci zastupiteľstva ŽSK, generálny projektant Ing.arch. Pavol Visczor, riaditeľka Krajského kultúrneho strediska v Žiline PhDr. Soňa Řeháková, riaditelia zariadení sociálnych služieb v ŽSK so svojimi zamestnancami, pán starosta obce Kľače Jozef Jánošík, zamestnanci Odboru sociálnych vecí na úrade ŽSK, riaditelia a zamestnanci ZŠ a MŠ obce Turie, zamestnanci obecného úradu v Turí, predstavitelia a zamestnanci firmy Garomont, ktorá realizovala stavebné úpravy v CSS TAU a ďalší návštevníci.

slide3

Za program ďakujeme Folklórnej skupine Deva pod vedením manželov Ďuračkovcov, nadanému študentovi heligónky Jurajovi Kvočkovi, študentom Konzervatória v Žiline a Ľudovej hudbe spod Ľadonhory z Vadičova.

Ocenenie za záchranu života jednej našej obyvateľky prevzali z rúk predsedu ŽSK Ing. Juraja Blanára a pani riaditeľky CSS TAU Ing. Eleny Bohdalovej dve zamestnankyne CSS TAU, a to Bc. Zuzana Pekná a Mgr. Soňa Guothová, za ktorú prevzala ocenenie vedúca Úseku pracovnej terapie Bc. Viera Majtaníková.

slide4

Od júla 2011 sa vďaka prostriedkom z fondov EÚ vo výške 1,16 mil. eur realizovala rekonštrukcia budovy s cieľom zvýšiť životnú úroveň obyvateliek CSS TAU v Turí. Vznikli tak nové priestory pre klientov a vyriešil sa problém so zatekaním striech. Osadili sa nové okná, vybudovali nové výťahy a zateplila sa budova. Vďaka rekonštrukcii sa štvorlôžkové a päťlôžkové izby prerozdelili do komfortnejších jedno, dvoj a trojlôžkových. Zároveň sa zvýšila kapacita zariadenia o 10 miest. Rozšírila sa forma poskytovaných sociálnych služieb z celoročnej na týždennú a ambulantnú. Sociálne služby poskytujeme v domove sociálnych služieb, v špecializovanom zariadení a v zariadení podporovaného bývania. Podporované bývanie umožňuje ľuďom s postihnutím žiť takým spôsobom života ako zdraví ľudia. Filozofia podporovaného bývania je postavená na presvedčení, že nielen zdraví ľudia, ale aj zdravotne znevýhodnení majú právo na plnohodnotný a rovnocenný život v prostredí, ktoré sa v čo najväčšej možnej miere približuje k prirodzenému prostrediu. V zariadení tak dnes možno nájsť 13 nových dvojlôžkových izieb vyššieho štandardu, spoločenskú či inšpekčnú miestnosť, knižnicu, dielne, miestnosť pre psychológa a vybudovaním žehliarne, sušiarne, šatne či skladových priestorov sa zlepšilo aj technické zázemie pre zamestnancov.