slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Prezentacje Krajów Unii Europejskiej PowerPoint Presentation
Download Presentation
Prezentacje Krajów Unii Europejskiej

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 22

Prezentacje Krajów Unii Europejskiej - PowerPoint PPT Presentation


  • 120 Views
  • Uploaded on

Zespół Szkół im . Janusza Korczaka w Łączanach www.szkola.laczany.pl Sprawozdanie z realizacji projektu „Unia Europejska – Wspólna Ojczyzna Starego Kontynentu”. Poniższe sprawozdanie obejmuje zadania zrealizowane w II semestrze roku szkolnego 2010/11 i I semestrze roku szkolnego 2011/12.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Prezentacje Krajów Unii Europejskiej' - john-curtis


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Łączanachwww.szkola.laczany.plSprawozdanie z realizacji projektu „Unia Europejska – Wspólna Ojczyzna Starego Kontynentu”

slide2
Poniższe sprawozdanie obejmuje zadania zrealizowane w II semestrze roku szkolnego 2010/11 i I semestrze roku szkolnego 2011/12.
slide3

W marcu – miesiącu poświęconym historii powstania Unii Europejskiej klasy I-III gimnazjum pod opieką nauczycieli przygotowały: referaty dotyczące genealogii powstania Unii Europejskiej oraz albumy poświęcone dziedzictwu kulturowemu państw europejskich.

slide4
Na specjalnej konferencji pt. „Uczniowie – uczniom” gimnazjaliści zaprezentowali referaty na temat Unii europejskiej.
prezentacje kraj w unii europejskiej
Prezentacje Krajów Unii Europejskiej

Prezentacje klas I-III SP

Prezentacje klas IV-VI SP

slide6

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pracowali w marcu nad plastyczną wizualizacją tematyki związanej z Unią Europejską. Prace zostały wyeksponowane w szkolnej galerii.

slide7

W kwietniu uczniowie wzięli udział w klasowych konkursach wiedzy o Unii Europejskiej i drodze Polski do Niej. W klasach I-III szkoły podstawowej przeprowadzono turniej pod hasłem „Młody Europejczyk”

slide8

Gimnazjaliści natomiast rywalizowali w między klasowym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej w zakresie następujących tematów:- organy Unii Europejskiej i ich zadania- organizacja pracy instytucji unijnych- waluta Unii Europejskiej

slide9

Zdobywaniu wiedzy o Unii Europejskiej towarzyszyły prezentacje na temat pisarzy europejskich przygotowane przez uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Przedstawiono następujących twórców Ferenc Molnar (Węgry), Frances Burnett (Anglia), Astrid Lindgren (Szwecja),Charles Perrault, Juliusz Verne i Rene Gościnny (Francja), H.Ch. Andersen (Dania).

slide10

Czerwiec stał się miesiącem podsumowania dotychczasowch działań związanych z prezydencją Polski w UE. W szkole zorganizowano Europejski Dzień Dziecka, który został u Nas zapoczątkowany już w 2005 roku, kiedy obchodziliśmy rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

klasa v
Klasa V

Historia, flagi, hymnu i waluty państw Europejskich

slide17

W nowym roku szkolnym kontynuując projekt pod hasłem: „Unia Europejska – Wspólna Ojczyzna Starego Kontynentu” uczniowie wzięli udział w wieczornicy patriotycznej z okazji 11 listopada, w której przywoływano najnowsze fakty z historii naszej ojczyzny mające bezpośredni wpływ na przystąpienie Polski do Unii Europejskiej.

slide18

W listopadzie zorganizowano w szkole „Konkurs piosenki europejskiej”. Na zdjęciu poniżej laureaci, z lewej w kategorii szkoły podstawowej, a z prawej z gimnazjum.

slide19

W październiku uczniowie spotkali się z pracownikiem urzędu, który przedstawił prezentację na temat wykorzystywania środków unijnych w Gminie Brzeźnica.

slide20

Na zakończenie projektu o Unii Europejskiej odbyło się spotkanie środowiskowe z mieszkańcami wsi Łączany. Uczniowie przedstawili program artystyczny upamiętniający 30 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w Polsce.

slide21

Podczas przedstawienia uczennica Zespołu Szkół w Łączanach wykonała utwór Jacka Kaczmarskiego pt. „A mury runą..” symbolizujący nadejście nowej Polski i zapowiedź jej wstąpienia do struktur unii Europejskiej.

slide22
Podjęte działania przybliżyły uczniom Zespołu Szkół w Łączanach znaczenie Wspólnoty Europejskiej i roli Polski w Niej.

Prezentacje wykonali:

Danuta Szymula

Ewelina Kutermak

Paweł Wadowski

  • www.szkola.laczany.pl