Tydzie z ycia sze ciolatka czyli jak sz stoklasi ci podgl daj sze ciolatki
Download
1 / 9

- PowerPoint PPT Presentation


  • 111 Views
  • Uploaded on

„Sześć życia lat minęło Jak szybkie mgnienie oka I dziś już czuję, i dziś już wiem, że czeka mnie przygoda. A gdy kolejne minie sześć radosnych roczków w szkole Nie powie nikt, że byłem ja, za mały na tę rolę, Nie będzie martwic mama się, że uczyć się musiałem,

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - jermaine-cherry


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Tydzie z ycia sze ciolatka czyli jak sz stoklasi ci podgl daj sze ciolatki

„Sześć życia lat minęło

Jak szybkie mgnienie oka

I dziś już czuję, i dziś już wiem, że czeka mnie przygoda.

A gdy kolejne minie sześć radosnych roczków w szkole

Nie powie nikt, że byłem ja, za mały na tę rolę,

Nie będzie martwic mama się, że uczyć się musiałem,

Bo, kiedy znowu minie latek sześć

zasłużę na pochwałę.”

Paulina Serednicka

Tydzień z życia sześciolatka -czyli jak szóstoklasiści „podglądają” sześciolatki 

Prezentacja powstała w oparciu o artykuł, który w lutym (z własnej inicjatywy) napisali uczniowie szkolnej gazetki Szkoły Podstawowej nr 41 im. Jana Kochanowskiego w Krakowie pt.„Kleksik”


Inspiracje motywacje
Inspiracje, motywacje…

Minął pierwszy semestr roku szkolnego 2011/2012. Po raz pierwszy wśród naszych kolegów z klas pierwszych pojawiły się naprawdę małe dzieci- sześciolatki. W naszej szkole udało się stworzyć dla nich odrębną klasę- Ic. Oprócz niej mamy w tym roku szkolnym jeszcze dwie klasy pierwsze, w których uczą się dzieci siedmioletnie.

Jako wprawiające się w zawodzie dziennikarza starsze koleżanki, postanowiłyśmy sprawdzić, jak wiedzie się najmłodszym uczniom naszej szkoły. Przez parę dni obserwowałyśmy więc niektóre z ich zajęć i tak powstał ten „mini reportaż”…


W wiecie pradawnych jaszczur w
W świecie pradawnych jaszczurów…

PONIEDZIAŁEK

Podczas pierwszej wizyty w klasie I c dowiedziałyśmy się, że w tym tygodniu zajęcia są podporządkowane blokowi tematycznemu „W świecie zwierząt”. Pani zaczęła omawiać ten cykl od najstarszych zamieszkujących kiedyś naszą planetę stworzeń czyli dinozaurów. Jedna dziewczynka przyniosła na lekcję ciekawą książkę o tych zwierzętach, którą uczniowie oglądali i z której Pani czytała im różne ciekawostki. Wiemy, że później była zabawa, ale nie mogłyśmy w niej uczestniczyć, bo musiałyśmy iść na własne lekcje… Zawitamy tu ponownie jutro!


Wtorek
WTOREK

Pracowicie, interaktywnie i bezpiecznie…

Następnego dnia dzieci z kl.Ic otrzymały karty pracy, w których miały uzupełniać nazwy dni tygodnia. Osoby w tej klasie, które potrafią dobrze pisać, używają pióra. Pozostałe piszą ołówkiem. Potem klasa przeszła na zajęcia do sali komputerowej.

Akurat obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, pani pokazywała więc klasie stronę WWW.sieciaki.pl i omawiała zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Korzystała podczas tych zajęć z Tablicy Multimedialnej i powiedziała nam, że do podręcznika dołączony jest tzw. multibook z interaktywnymi ćwiczeniami, które często urozmaicają odbywające się co wtorek zajęcia komputerowe. Dzieci bardzo lubią tego typu lekcje- uczą się i bawią jednocześnie. Przyznajemy im rację, bo też czasami mamy interaktywne zajęcia z niektórych przedmiotów i rzeczywiście wiadomości jakoś łatwiej wchodzą nam wówczas do głowy…


Tydzie z ycia sze ciolatka czyli jak sz stoklasi ci podgl daj sze ciolatki
ŚRODA

Z wizytą na „Białym Lądzie”…

Gdy weszłyśmy do klasy, dzieci siedziały w kółku na dywanie.

Rozmawiały o tak zwanym „Białym Lądzie” czyli Antarktydzie.

Pani wychowawczyni (Beata Krasny) pokazywała im atlas, w którym było dużo informacji o pingwinach i opowiadała o zwyczajach tych zwierząt. Po teorii przyszedł czas na zabawę w pingwiny. Było dużo śmiechu, podskakiwałyśmy z całą klasą udając, że mamy krótkie nóżki i małe skrzydełka. Potem pani opowiadała również o innych mieszkańcach Antarktydy.

Za każdym razem, gdy omawiano konkretne zwierzę, jego nazwa była zapisywana na tablicy (np. Pingwin). Potem uczniowie dzielili ten wyraz na sylaby. Następnie z liter danego wyrazu trzeba było utworzyć nowe słowa. Wszystkie dzieci pisały te słowa w swoim zeszycie.


Czwartek
CZWARTEK

Niech żyje bal…

Dziś zajęcia były niecodzienne. Z okazji trwającego karnawału wszystkie klasy 0-3 bawiły się na Balu zorganizowanym przez Szkołę Tańca „As”, która od lat współpracuje z naszą szkołą i wyszukuje wśród nas przyszłych tancerzy i tancerki. Wszyscy zadbali o ciekawe kostiumy- nawet Panie wychowawczynie były w balowych kreacjach… Nie zabrakło też słodkiego, karnawałowego poczęstunku. Widać było, że dzieciaki bawią się wyśmienicie…

Szkoda, że nie wzięłyśmy aparatu…


Pi tek
PIĄTEK

Klub „Pożeraczy Liter”

Dziś dowiedziałyśmy się, że dzieci należą do klubu „Pożeraczy Liter”. Posiadają legitymacje, które muszą zapełnić pieczątkami otrzymywanymi za każdą poznaną książeczkę (niezależnie czy przeczytają ją samodzielnie, czy przeczytają im ją na głos rodzice, czy też pani podczas zajęć lekcyjnych). Za każdą wypełnioną legitymację dostaje się odznakę „POŻERACZA LITER”.

Tego dnia dwie dziewczynki otrzymały właśnie odznaki. Potem uczniowie mieli zaprojektować swoją własną grę planszową inspirując się tematami, które były poruszane podczas całego tygodnia zajęć. Pojawiły się więc gry dotyczące psów, kotów, dinozaurów, pingwinów itp.

Dowiedziałyśmy się też dzisiaj, że jeśli dzieci są bardzo grzeczne przez cały dzień, to na koniec zajęć otrzymują papierowy puzzel. Gdy puzzle utworzą obrazek będzie to oznaczało, że uczeń był wyjątkowo grzeczny w danym tygodniu. 


Tydzie z ycia sze ciolatka czyli jak sz stoklasi ci podgl daj sze ciolatki

Nauka też może być zabawą!

Przez chwilę poczułyśmy się, jakbyśmy znowu były w I klasie…

Nie ma to jak pomoc starszej koleżanki

Może zostaniemy nauczycielkami? Dzieci grzecznie nas słuchały 


A ponad to
A PONAD TO…

To był tylko początek naszej wspólnej nauki i zabawy w szkole…

Poza lekcjami, w których oczywiście na co dzień uczestniczymy osobno, spotykamy się na wielu wspólnych uroczystościach szkolnych.

Nasi przedstawiciele z klas szóstych prowadzą ślubowanie pierwszoklasistów, zaś wiele apeli organizowanych jest według reguły- współpracy jednej z kl. 0-III z wybraną klasą poziomu IV-VI.

W naszej szkole od lat budujemy tradycję zacieśniania więzów pomiędzy starszymi i młodszymi uczniami.

W latach 2008-2010 robiliśmy to m.in. na zajęciach Koła Teatralnego, które było prowadzone dla uczniów kl. 1-6.

I choć dziś w tych zajęciach z przyczyn organizacyjnych uczestniczą tylko uczniowie starszych klas, to nie zapomnieliśmy o naszych młodszych koleżankach i kolegach.

Już 18 kwietnia odbędzie się premiera spektaklu przygotowywanego przez nas- starszych specjalnie dla najmłodszych pt. „Krzywa bajka”.

Po podróży do baśniowego królestwa zaprosimy najmłodszych do wspólnej zabawy przy dobrej muzyce.