omaloominguline lavastus kunstniku teosest n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Omaloominguline lavastus kunstniku teosest PowerPoint Presentation
Download Presentation
Omaloominguline lavastus kunstniku teosest

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 9

Omaloominguline lavastus kunstniku teosest - PowerPoint PPT Presentation


 • 90 Views
 • Uploaded on

Omaloominguline lavastus kunstniku teosest. Kristina Lee 2014. Kes on need sinised naljakad ja pisikesed tegelased , kes on taas vallutanud maailma oma sarmi ja ulakustega ? Need on muidugi smurfid , kelle sünnimaa on Belgia ning kes on meie maailmas toimetanud 55 aastat. Smurfid.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

Omaloominguline lavastus kunstniku teosest


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
smurfid

Kes on need sinisednaljakadjapisikesedtegelased, kes on taasvallutanudmaailmaomasarmijaulakustega? Need on muidugismurfid, kellesünnimaa on Belgianingkes on meiemaailmastoimetanud 55 aastat.

Smurfid
pierre culliford alias peyo

Smurfideautor on Pierre Culliford alias Peyo. Cullifordolismurfideideetekkimiseajalkunstnikjakirjanik, keskirjutaskoomiksisarjaningvajasuusitegelasi. Smurfidenimitekkisautoril juba varemjuhuslikult

 • Nimeltoli ta omasõbragasöömasjapalunudulatadaendalesoola. Kuna agasoolanimetuseitulnudtallemeelde, lausus ta: «Pass me the ... the ... smurf!» («Ulatamulle see ... see ... smurf!») Niisündisidkismurfidningpärastseda, kuilugejadolidnendegatutvunud, armusidneissesilmapilk.
Pierre Culliford alias Peyo
ajalugu

Esimesedainultsmurfideljanendeseiklustelpõhinevadloodilmusidaastahiljemehk 1959. aastal.

 • EsimestkordanähtineidBelgiatelevisioonis, lühikestesjoonisfilmides. 1975. aastalandisBelgiaBelvisionistuudioväljatäispikkusesfilmi, midanäidatiBelgias, PrantsusmaaljaHollandis.
 • 1981. aastaljõudsidsmurfidAmeerikasse Hanna-Barberastuudiosse, mistegikamultifilme «Tom ja Jerry» ja «Ränirahnud». Pärastsedavõissmurfideseiklusivaadatakõikjalmaailmasningpopulaarsusekasvugapikenesidkaaustajate read
Ajalugu
smurfide iseloomustus

Smurfidnäevadkõiküsnaühesugusedvälja: nad on meessoost (mõneerandiga), sinistvärvi, lühikestesinistesabadega, valgetepükstejavalgemütsiga, mille tipp on tõmmatudette. Mõnelsmurfil on olemaskaaksessuaar, misannabaimutemaiseloomust. Näiteksosavalsmurfil on kõrvatagapliiats.

 • Need sinisedtegelasedoskavadniikõndidakuijoosta, kuidenamastiliiguvadnadkaheljalalhüpates. Nadarmastavadsüüamarjujanendekülakekoosneberivärvijakujugaseentest, mille sees nadelavad.
Smurfideiseloomustus
smurfide iseloomustus1

Smurfidesindavadinimestearhetüüpeehkolemas on laisk, tark, kohmakas, osavsmurfjne. Algulolismurfe 99, kuidnendearvsuurenes, kuijuurdetulidSassetteja Nanny, kes on naissoost.

 • HiljemlisanduskaSmurfette, kellelõikurivõlurGargameljamuutisheakssmurfidetarkjuht Papa. Smurfidekeeleskasutataksehästipaljusõna «smurf» ningsellel on vägapaljutähendusi. Sinisedolendidasendavadniinimisõnadkuikategusõnadigapäevakõnessõnaga «smurf». Näiteks: «Me lähemetänajärvesmurfima.»
Smurfideiseloomustus
minu valik

LeidsinintnernetiavarustestpaljuerinevaidSmurfidepilteniitavajoonistustenakuika 3D joonistustena. Valisinväljatavalisejoonisfilmitegelase, sestmullemeeldis see rohkem.

 • Smurfid on mu lastelemmikud, sellepärastmeisterdasingi need iseneile. Lapsed rõõmustasidväga, kuikätte said.
Minuvalik
kasutatud kirjandus

Säde, M. (2013). Smurfid - kesnad on jakustnadtulid? [2014 märts, 28].

 • http://tartu.postimees.ee/1312154/smurfid-kes-nad-on-ja-kust-nad-tulid
 • Pilt nr 1: (s.a.). http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20110914021916/smurfs/images/a/a2/Male_Smurf_Comic_Book.jpg [2014 märts, 28].
 • Pilt nr 2: erakogu
Kasutatudkirjandus