slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
شربت‌هاي ضد سرفه (گياهي) PowerPoint Presentation
Download Presentation
شربت‌هاي ضد سرفه (گياهي)

Loading in 2 Seconds...

  share
play fullscreen
1 / 20
Download Presentation

شربت‌هاي ضد سرفه (گياهي) - PowerPoint PPT Presentation

iram
262 Views
Download Presentation

شربت‌هاي ضد سرفه (گياهي)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. شربت‌هاي ضد سرفه (گياهي) شربت های زیر از گیاه آویشن تهیه شده است. همانطوری که می دانیم گیاه آویشن بعنوان یک گیاه ضدعفونی کننده و خلط آور مطرح می باشد. بنابراین نام ژنریک داروی زیر عصاره گیاه آویشن می باشد که با نام های تجاری زیر در بازار دارویی کشور به فروش می رسند :

 2. شربت دیگری که علاوه بر آویشن حاوی عسل نیز می باشد که از لحاظ کارایی و طعم وضعیت بهتری از شربتهای فوق دارد عبارتست از : شربت بعدی که کارایی بسیار بالایی نیز دارد در واقع حاوی عصاره گیاه پیچک است که با نام تجاری زیر در بازار موجود است : نکته : در بین شربتهای گیاهی نوزادان فقط می توانند قطره تیمکس و شربت نام برده شده در بالا را مصرف کنند .

 3. گرفتگي عضلات وجود منيزيم مانع از گرفتگي عضلات مي شود. پودر را روي زبان مي ريزند و جذب مي شود. داروی موثر بعدی Tab B1 300می باشد که فرد روزي 1 عدد بعد از صبحانه مصرف می کند.

 4. داروی فوق باید پس از غذا مصرف شود

 5. اما یکی از بهترین داروهای ضد اسپاسم عضلانی داروی زیر می باشد که عارضه مهم آن افت فشار خون در فرد می باشد . در نتیجه در افرادی که فشار خون پایینی دارند منع مصرف دارد. به همین دلیل این دارو را با دوز ضعیف شروع و کمکم دوز را افزایش می دهند. داروهای درمان بيماري‌ اوره افزايش آن موجب ايجاد نقرس مي‌گردد.

 6. غده‌ي تيروئيد در رابطه با غده تيروئيد دو بحث کم کاری و پرکاری تيروئيد مطرح است. پركاريHyperthyroidism از علایم پرکاری غده تیروئيد : لاغري، عصبانيت، پرخاشگري، تعریق زیاد. كم كاريHypothyroidism راه‌هاي تشخيص اين بيماري‌ها : انجام آزمایش خون و اندازه گیری مقادیر TSH,T4.T3.

 7. درمان Hypothyroidism 1. طولاني مدت در بدن مي ماند 2. روزي 1 عدد 3. صبح ناشتا زيرا همراه غذا جذب آن دچار مشکل می شود. 1. سريع اثر تر است. 2. روزي بیش از یک قرص مصرف می شود زیرا کوتاه اثر است. 3. در مواقع اورژانسي ابتدا فرد را با لیوتیرونین به حالت تعادل می رسانند سپس به علت طولانی اثر بودن لووتیروکسین فرد را روی این دارو نگه می دارند.

 8. درمان Hyperthyroidism • O.T.C ممنوع زیرا این داروها باعث ايجاد كهير، خارش، قرمزي و التهابات پوستي مي گردد. مشكلات و عوارض خوني هم ايجاد مي كنند.

 9. هايپرپلازي پروستات BPH در این بیماری پروستات در آقایان بزرگ شده و ایجاد درد و احتباس ادراری در فرد می کند.

 10. براي درمان ريزش مو نیز مؤثر است عوارض: باعث كاهش ميل جنسي در افراد هم خانم و هم آقا و كاهش قابليتEjaculation ( انزال ) وErection (نعوظ ) در آقايان مي شود. نكته: اثرات اين دارو 6 تا 12 ماه در بدن باقي مي ماند. براي اينكه تأثير اين دارو را در بدن ببينيم لازم است 3 ماه از اين دارو استفاده شود. داروی تک نسخه ای درمان BPH :

 11. داروهای درمان تكرر ادرار گاهی اوقات فرد در اثر سکته های مغزی یا کهولت سن دچار بی ارادگی در تخلیه ادرار خود می گردد که برای رفع این مشکل از داروهای زیر استفاده می کنیم.

 12. داروی مورد استفاده دیگر در درمان تکرر ادراری عبارتست از :

 13. داروی درمان احتباس ادراری سوزش مجاري ادراري Tab Phenazopyridineممنوع O.T.C مسكن مجاري ادراري ـ از مشخصه‌هاي مصرف اين دارو:تغيير رنگ ادرار به رنگ قرمز يا قهوه‌اي تيره (شبيه بتادين) ـاصطلاح غلط عاميانه:قرصي كه باعث ايجاد خون در ادرار مي شود.

 14. داروهاي جنسي در آقايان داروی زیر در درمان نعوظ در آقایان و افزایش قوای جنسی کاربرد دارد. نکته : مکمل VigRXنیز امروزه در داروخانه ها به عنوان یک داروی درمانی نعوظ به فروش می رسد که منبع آن گیاهی است . داروهای زیر جنبه درمانی نداشته و دارای اثر موقتی افزایش قوای جنسی می باشند که عبارتند از :

 15. تمامی داروهای فوق نيم ساعت تا 1 ساعت قبل از نزدیکی استفاده شود. افزایش میل جنسی در بانوان ژل های زیر بصورت موضعی استفاده می شود : Gel Femore 30 ml Gel Vigorell

 16. داروهای مورد استفاده در ریزش موی سر یکسری مکمل غذایی نیز که حاوی زینک و ویتامین های B می باشد نیز در زیر آمده است :

 17. میگرن علت آن گشاد شدن رگ های خونی در مغز است. کافئین موجود در این دارو هم نقش تسکینی دارد و هم باعث جذب بهتر ارگوتامین می شود. • فردی که این دارو را استفاده می کند اجازه ندارد بیشتر از هفته ای 10 عدد قرص استفاده کند. • فرد اجازه استفاده بیشتر از 6 عدد قرص در یک روز را ندارد زیرا فشار خون را بالا می برد. یک داروی گیاهی نیز با نام تجاری قطره آنتی میگرن وجود دارد .

 18. عوارض: فردی که این دارو را استفاده می کند دچار تپش قلب و تعریق می شود. • عوارض ذکر شده در بالا را ندارد و تک نسخه ای است.

 19. سوختگی