lihatoidud n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
LIHATOIDUD PowerPoint Presentation
Download Presentation
LIHATOIDUD

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 6

LIHATOIDUD - PowerPoint PPT Presentation


  • 120 Views
  • Uploaded on

LIHATOIDUD.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'LIHATOIDUD' - inga-sims


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2
Kui teeksime liha analüüsi, siis osutuks, et selles, nagu supiski, on vett, maitseaineid ja soolasid. Kuid peale selle on temas veel üks koostisosa, mida supis on väga vähe - valk.     Kui liha keedetakse, tõmbub osa valku kokku ja ujub helbeina lihaleeme peal. Perenaised võtavad selle pealekeenud vahu vahukulbiga ära, et supp oleks ilusam, kuid teevad seda täiesti asjata. Sest liha valk on väga toitev aine.
slide3
Ilma valguta ei saa me elada, sest ka meie endi liha, nagu looma- ja vasikalihagi, on peaaegu tervenisti ehitatud veest ja valkudest.     Kui sööme niisugust toitu, milles on palju rasva, suhkrut, tärklist, kuid pole sugugi valku - siis varem või hiljem hukkume meie kehale vajaliku ehitusmaterjali puuduse tõttu.    Kuid ka mitte üksnes valkudest, näiteks ainult lihast, ei saa me elada.
slide4
Kui toidaksime endid ainult lihast, ei saa me elada. Kui toidaksime endid ainult lihaga, tuleks meil seda süüa 2-3 kg päevas, kuid see poleks jõukohane ka kõige tervemale maole ega soolestikule.     Tähendab, me vajame niihästi rasvu, süsivesikuid kui ka valke. Need on meile niihästi kütteaineks, mis soojendab ja käivitab kogu meie "masinat", kui ka ehitusmaterjaliks, millest me ehitame oma keha.
lihatoitude ettevalmistus s miseks
Lihatoitude ettevalmistus söömiseks :

Eelnevalt piisav praadimine.

Eelnevalt piisav keetmine.