1 / 5

Gaštanová roláda

Gaštanová roláda. Alžbeta Majtanová Gymnázium J. Lettricha III.B. Suroviny.

hanley
Download Presentation

Gaštanová roláda

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript


  1. Gaštanová roláda Alžbeta Majtanová Gymnázium J. Lettricha III.B

  2. Suroviny 3 vajcia, 3 PL horúcej vody, 50 g kryštálového cukru, 1 vanilkový cukor, 100 g polohrubej múky, 50 g maizeny, 1 ČL kypriaceho prášku do pečiva, 50 g práškového cukru, , Plnka:, 6 plátkov želatíny, 200 g uvarených a očistených gaštanov, 250 g mrazeného gaštanového pyré, 3 PL rumu, 1 vanilkový cukor, 15 g kakaa, ½ l smotany na šľahanie, 200 ml studenej vody , , Ozdoba:, 50 g čokolády na varenie, 30 g stuženého pokrmového tuku

  3. Postup Vajcia vyšľahajte s vodou, prisypte kryštálový a vanilkový cukor a ešte 2 min. šľahajte. Preosiatu múku zmiešajte s maizenou a kypriacim práškom a zľahka vmiešajte do vaječnej peny. Cesto vylejte na plech vyložený papierom na pečenie a v rúre vyhriatej na 200 °C pečte 10 - 15 minút. Upečenú piškótu posypte práškovým cukrom, vyklopte na vlhkú utierku a zviňte do rolády. Vychladnutú roládu opatrne rozviňte a potrite 2/3 plnky, opäť zviňte, vrch potrite a ozdobte zvyšnou plnkou a gaštanmi namočenými v rozpustenej čokoláde.

  4. Plnka Plnka: Želatínu namočte na 20 min. do studenej vody. Potom z nej vytlačte prebytočnú vodu, vložte ju do hrnčeka a pomaly na miernom ohni rozpustite. Z uvarených gaštanov odložte 12 kúskov na ozdobenie. Zvyšné gaštany rozmixujte s rozmrazeným gaštanovým pyré, rumom, vanilkovým cukrom a kakaom. Želatínu zmiešate s 2 PL šľahačky, pridajte do plnky spolu so zvyšnou šľahačkou a zľahka premiešajte.

  5. Ďakujem za pozornosť a dobrú chuť

More Related