slide1
Download
Skip this Video
Download Presentation
Ruošiamės rašiniui

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 45

Ruošiamės rašiniui - PowerPoint PPT Presentation


  • 156 Views
  • Uploaded on

Ruošiamės rašiniui. Čia skaitysime įvairių profesijų, amžiaus, pasaulėžiūros žmonių mintis. Klausimai ir atsakymai iš BALTOSIOS ANKETOS. Vadinasi, turėtų vesti į šviesą. Pamąstykime, kaip atsakoma į 2 klausimus.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Ruošiamės rašiniui' - goldy


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
klausimai ir atsakymai i baltosios anketos
Klausimai ir atsakymai iš BALTOSIOS ANKETOS

Vadinasi, turėtų vesti į šviesą...

slide5

1. Lietuva dažnai įvardijama kaip šalis, pirmaujanti pagal savižudybių skaičių. Kodėl taip yra ir ką daryti, kad būtų kitaip?

baltosios anketos klausimus atsako pedagogikos psicholog aust ja landsbergien
Į Baltosios anketos klausimus atsako pedagogikos psichologė Austėja Landsbergienė

Apklausos rodo, kad mūsų vaikai nesijaučia laimingi, kad patyčios mūsų šalyje - norma. Net sunku patikėti, kad yra tėvų ir pedagogų, manančių, jog patyčios užgrūdina ir panašiai. Kur veda tokie tarpusavio santykiai (tiksliau, jų nebuvimas) ir nenoras matyti skriaudžiamojo? Kitaip bus tada, kai auginsime pasitikinčius savimi žmones, kai suteiksime galimybių išmėginti savo jėgas, kai jaunimas galės studijuoti tai, ką tikrai nori, o ne tai, kas garantuos saugesnį pragyvenimo šaltinį. Ką daryti? Šviesti visuomenę!

moraliniai principai
moraliniai principai

Stengiuosi nedaryti kitam to, ko nenorėčiau, kad man darytų. Stengiuosi ne kalbėti apie moralinius principus, o gyventi pagal juos.

liuda juc nait avi onien eimos steigto fondo lithuanian freedom through education vadov
Liuda JUCĖNAITĖ AVIŽONIENĖ, šeimos įsteigto fondo "Lithuanian Freedom Through Education" vadovė

Čia tik mano nuomonė, bet jei žmonėms būtų daugiau aiškinama apie dvasines vertybes, jei jie gautų tvirtesnį moralinį auklėjimą, gal ne taip lengvai pasiduotų nesėkmėms, būtų atsparesni. Jie taip greitai nenusimintų, jei jų liūdesio priežastis neišnyksta per valandą ar dvi, suprastų, kad pasigėrus problema irgi nėra išsprendžiama. Jei Lietuvoje dirbtų daugiau tokių kunigų kaip tėvas Antanas Saulaitis, savižudžių tikrai smarkiai sumažėtų, nes žmonės labiau pasikliautų savo jėgomis.

moraliniai principai1
moraliniai principai

Stengiuosi laikytis dešimties Dievo įsakymų, būti naudinga savo aplinkai, padėti kitiems žmonėms, kiek įmanoma, mylėti savo kraštą.

baltosios anketos klausimus atsako literat rolog profesor elena bukelien
Į Baltosios anketos klausimus atsako literatūrologė profesorė Elena BUKELIENĖ

... Įvardinčiau niūrų klimatą, nedarbą, visuomenės ir šeimos susvetimėjimą, meilės, rūpesčio stoką, bendruomenės abejingumą savo artimam, žmogaus gyvybės nuvertinimą, žiaurumą, kurį nesustodama, kasdien ugdo televizija. Liūdna statistika gali keistis tik radikaliai pasikeitus gyvenimo kokybei, moraliniam klimatui.

moraliniai principai2
moraliniai principai

Savo gyvenime vadovaujuos Dekalogo principais. Žmogus turi skleisti meilę, gerumą bei atlaidumą ir būti sąžiningas. Pastarasis bruožas reiškia, kad savo laisvės negaliu skleisti kitų sąskaita, kad turiu dorai atlikti savo pareigas ir, kol tik jėgos leidžia, pati užsidirbti sau duonos.

slide14
Į Baltosios anketos klausimus atsako Londono Metropolitan universiteto paskaitininkas, www.amas.lt redaktorius, vienas iš www.Lietuvos.net kūrėjų Aivaras CITRONAS.

Piliečių neviltis, netikėjimas, apatija ir kiti su tuo sietini reiškiniai kyla dėl to, kad žmogus negali savęs realizuoti. Kol Seime, Vyriausybėje atstovaujami tik klanų interesai ir ten sėdintieji save supranta kaip valdytojus, o ne tarnautojus, tol situacija nesikeis.

moraliniai principai3
moraliniai principai

... telpa į viena sąvoką "sarmata" - dora, pagarba ir pusiausvyra visur - turi tai, esi sarmatas, neturi, tuomet esi tiesiog besarmatis. Stengiuosi būti sarmatu.

arbatos ceremonijos specialistas ram nas daugelavi ius
arbatos ceremonijos specialistas Ramūnas Daugelavičius

Neviltis - ta įsigalėjusi negatyvi mintis, iš pradžių gyva tik minties plotmėje ji įsikūnija į savižudybę padedama masinės informacijos priemonių - ypač laikraščių, televizijos ir kompiuterinių žaidimų. Dabar dar vis mada gardžiuotis neturtu ir bejėgiškumu. Tai dar įsišakniję kolektyvinėje sąmonėje, nes žiniasklaida padeda susidaryti vaizdą, kad nusikaltimai ir agresija labai populiaru. Nesiūlau užsidėti rožinių akinių, bet siūlau akcentuoti gėrio pasireiškimus, o ne blogio. Netgi kalbėdami tarp savęs galime sąmoningai pabrėžti pasisekimus. Gal dabar ir pradėkime?

moraliniai principai4
moraliniai principai

Vis pasitikrinu, ar moralinis principas kyla iš baimės, ar iš Meilės. Su meile pasakyta tiesa gali išgydyti sergantį protą. Paprastumas, siekis atpažinti gėrį, nuoširdumas man yra vertybės.

iauli dramos teatro aktor olita dautartait
Šiaulių dramos teatro aktorė Olita Dautartaitė

Mane, kaip ir daugelį, jaudina žmonių (ypač menininkų) pasitraukimas iš šio pasaulio - J.Katakinas, S.Mykolaitis, A.Rekašius, V.Pranulis... Gal tai krikščioniškų vertybių - vilties, tikėjimo ir meilės nebuvimas? Daug lūkesčio, beprasmiškumo, nemeilės, neatlaidumo sau ir kitiems. O, kad galėtume viską patikėti Viešpačiui ir priimti save kaip dovaną pasauliui!

moraliniai principai5
moraliniai principai

Norėčiau pagal 10 Dievo įsakymų. Gyventi artimo meile ir atlaidumu. Nelengva.

restaurator gra ina dr mait
restauratorė Gražina DRĖMAITĖ

Manau, kad tai vyksta dėl bedarbystės, dėl pilietinių teisių nepaisymo, o visa tai atsiranda vėlgi dėl auklėjimo, kultūros stokos... Kai žmogus visai neturi kuo užsiimti, kai nėra jokių interesų, susidomėjimo gyvenimu, laisvo laiko perteklius sudaro visas sąlygas tenkinti žemiausias užgaidas... O toliau jau ratai rieda žemyn nebesustodami.

moraliniai principai6
moraliniai principai

Nėra geresnio jausmo, jei gali ir padarai kitam ką nors gera...

poet erika drungyt
poetė Erika Drungytė

Žmogui visada reikia dialogo. Kai nėra artimųjų, kai nėra su juo kalbančio Dievo, ko jis dar galėtų šauktis, kai jam bloga? Vienišystę pakelti gali ne kiekvieno pečiai. Taigi šeima, mokykla, bendruomenė... Visur įtrūkiai, visur jokio tikrumo, jokio fundamento.

moraliniai principai7
moraliniai principai

Visus principus susikūrė žmogus, kad suvaldytų pats save. Aš kasdien mokausi ne tik matyti, bet ir regėti, ne tik klausyti, bet ir išgirsti. Labiausiai mokausi mylėti. Dar iki galo nežinau, ar suvokiau, kas tai yra. Bet šitas principas man svarbiausias. Kad surasčiau ramybę.

ra ytoja jurga ivanauskait
rašytoja Jurga IVANAUSKAITĖ

... man atrodo, kad yra įsijungęs kažkoks pragaištingas tautos susinaikinimo mechanizmas, kuris ir įsuka tokius krumpliaračius kaip žudymas, savižudybės, emigracija, mažas gimstamumas... Nežinau, kokios maldos, kokios apeigos ir kokie burtažodžiai galėtų šią pražūties mašiną sustabdyti. Turbūt jos programą išjungti galime tik mes patys, kiekvienas pradėdamas pirmiausia nuo savęs.

moraliniai principai8
moraliniai principai

Jokių naujų savo asmeniškų moralinių principų nesugalvojau. Kaip ir visi žmonės (o ne pusžmogiai, nuožmogiai ar antžmogiai) stengiuosi vadovautis Dekalogu. Manau, kad labai svarbu šių principų laikytis ne tik išoriniame, fiziniame lygmenyje, bet ir minčių, jausmų sferoje, nes juk galima žudyti, vogti ir paleistuvauti vien užslėptomis negatyviomis emocijomis. Bet kokiomis aplinkybėmis stengiuosi išlaikyti optimizmą, nes tikiu, kad tai sustiprina šviesiąją, pozityviąją planetos, kurioje gyvename, aurą.

etnolog urnalist gra ina kad yt
etnologė, žurnalistė Gražina KADŽYTĖ

Sugrąžinti žmonėms teisingą supratimą apie prigimtinius pasaulio dėsnius... Gyvybė yra Kūrėjo paskola, kurią privalėtume grąžinti nesuteptą, nesugadintą ir dar geriau - jei praturtintą, tobulesnę. Nusikaltimas prieš gyvybę - savą ar svetimą - yra pačios esmingiausios, prigimtinės, teisės pažeidimas. Ar skurde, ar turtuose, ar iš nevilties, ar iš dyko buvimo - jokiu atveju tai nepateisinama, ir tik pats žmogus, pirmiausia pats, dėl to bus kaltas. "Kol gyvas - žemėn nelįsi" - nuolatos kartojo mūsų senoliai ir tai jiems padėjo išlikti kur kas baisesniais laikais, nei gyvename dabar.

moraliniai principai9
moraliniai principai

Jei kas nors daro gera ir kviečia talkon - prisidėk, kuo ir kaip gali. Nedaryk to, kas prieštarauja tavo nuostatoms ir teisybės bei gėrio sampratai. Apskritai, nedaryk to, kas tau pačiai atrodo netikra, neteisinga, nereikalinga.

poetas marcelijus martinaitis
poetas Marcelijus Martinaitis

Nemanau, kad svarbiausia savižudybių priežastis turėtų būti žmonių neturtas, mažos algos ar pensijos. Tiesa, kaip skelbia statistika, didelė dalis žudosi ištikta alkoholinės psichozės. Paprastai žmonės dėl neturto nesižudo, nes ima veikti galingos savisaugos jėgos - išlikti iš paskutiniųjų. Kartais koks nors valkatėlė jaučiasi laimingesnis už poną, pro šalį prašvilpiantį prabangiu automobiliu.

moraliniai principai10
moraliniai principai

Nesmagu girtis kokiais nors savo moraliniais principais. Jų nesu susirašęs ar kaip nors suformulavęs. Tikriausiai nesąmoningai laikausi dešimties Dievo įsakymų, nes vaikystėje ir paauglystėje buvau labai tikintis. Tai ir liko manyje. O apie mano dorą geriau galėtų pasakyti kiti. Vieniems aš būčiau neteisingas, piktas, kitiems atrodyčiau geras, paslaugus ir pan. Ir vieni, ir kiti būtų visiškai teisūs. Tačiau daugiausia teisybės ir doros mokiausi iš Marcelijaus Martinaičio, pats jį visą laiką mokydamas, juo nepasitikėdamas, pykdamas ar jį gėdydamas!

pedagoginio universiteto studentas stasys noreikis
Pedagoginio universiteto studentas Stasys NOREIKIS

To priežastis - baimė Būti. Išmokime Būti laimingais. Jei nusižudysi, dar nereikš, kad ten, kur pateksi, Būti bus lengviau. Išmokime Būti laimingi čia, Lietuvoje, net jei ir labai sunku dabar, tikėkime, kad viskas bus gerai ir siekime to. Ir pasieksime. Juk kelias nueinamas beeinant.

moraliniai principai11
moraliniai principai

Evoliucijos principu - iš klaidų mokytis.

kauno dramos teatro aktorius henrikas savickis
Kauno dramos teatro aktorius Henrikas SAVICKIS

Savižudybė - nėra problemų sprendimas, greičiau bėgimas nuo jų. Atėjome į šį pasaulį ne žudytis, o nugyventi SAVO gyvenimo, išspręsti SAVO problemų. Jeigu šiame gyvenime nesugebėjome to padaryti, vėliau kartosime tą patį ratą. Žinoma, tai - mano asmeninis tikėjimas, šiaip aš - pasyvus katalikas ir niekam nenorėčiau piršti savo erezijų. Viena norėčiau priminti žmonėms, kurie apie tai susimąsto: pagalvokite, kaip gyvens artimi žmonės, kai jūs išeisite. O jeigu nėra artimų žmonių, kurie jus godotų, geriau nukeliaukite į Indiją ar Tibetą, draugams tapsite tarsi miręs, bet išvengsite nuodėmės.

moraliniai principai12
moraliniai principai

Moraliniai principai? Nežinau, turbūt juos suformavo tėvo diržas. Bet jie veikė gal tik jaunystėj, kai tėvo įtaka dar buvo juntama. O kaip dabar, kai pats esu dviejų vaikų tėvas? Stengiuosi būti šios žemės šeimininkas, prižiūrėti ją - nenulaužt šakelės be reikalo, išrauti piktžolę, etc.

mijalba leidyklos steig ja ir direktor vilma urbonavi ien
Mijalba" leidyklos steigėja ir direktorė Vilma Urbonavičienė 

Lietuva - dvasiškai stipri šalis. Tačiau nukirtus šaknis, ryšį su protėviais, tradicijomis, dvasingumu, nebežinome, kas esame. Mes nejaučiame gyvenimo, gamtos virsmų. Todėl mus užklumpa depresija, kai trūksta saulės šviesos, nes nežinome, kaip tai kompensuoti, kur pasisemti kitokios šviesos. O ką galime dabar žmogui pasiūlyti? "Išgerk alaus, būsi stiprus, laimingas ir mylimas." Tai yra lėta savižudybė, nes žmogui iš tiesų reikia visai kitų dalykų.

moraliniai principai13
moraliniai principai

Savo gyvenime vadovaujuosi tokiais principais:* Visada svarbiausia yra žmogus, o ne reikalas, idėja, daiktas, principas, taisyklė.* Visi esame susiję nematomais saitais, todėl, kai kitam skauda, aš ir pati jaučiu skausmą; visų pirma stengiuosi neskaudinti žmonių, nekenkti jiems, kaip nekenkiu sau. Padėti kitiems - tai yra tas pats, kas padėti sau.* Kiekvienas, net baisiausias žmogus, turi gėrio pradą ir dieviškumo kibirkštį savyje.* Už savo gyvenimą esame atsakingi tik mes patys.

europos parlamento narys vytautas landsbergis
Europos Parlamento narys Vytautas LANDSBERGIS

Neatsparumas gyvenimo niekybei ir užmušta arba neišugdyta paskata bei gebėjimas džiaugtis gimstant gautomis begalinėmis dovanomis.

moraliniai principai14
moraliniai principai

Nepalaikyti kiauliškumo. Palaikyti žmogiškumą. Kartkartėmis priminti apie garbę.

slide40
Ar sunku sužeisti sielą?
  • Ar lengva išgydyti sužeistą sielą?
  • Kokiais būdais ją gydyti?
  • Kaip gyventi, kad siela būtų sveika?
psicholog p rudalevi ien sako
Psichologė P.Rudalevičienė sako:

Pasistenkite mylėti savo artimą kaip patys save. Manau, tam neprireiks piniginių investicijų. Šita meilė prieinama kiekvienam, todėl ji nieko nekainuoja. Reikia tik noro...

nam darbas
Namų darbas

Samprotavimas tema:

1.Kas žmogui padeda išlikti stipriam?

2. Kokia žmogaus buvimo žemėje prasmė?

(įžanga, 1 pastraipa)

slide45
1.www.bernardinai.lt

2. P. Rudalevičienė. Sužeistieji. V., 2007.

Parengė mokytoja A. Žeimytė

ad