Publiczne gimnazjum powiatowe im marsza ka j zefa pi sudskiego w garwolinie
Download
1 / 9

- PowerPoint PPT Presentation


  • 139 Views
  • Uploaded on

Publiczne Gimnazjum Powiatowe im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. 20 lat wspólnie. Powiat Garwoliński. Powiat Garwoliński. Powiat w Polsce (województwo mazowieckie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Garwolin.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - gloria-todd


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Publiczne gimnazjum powiatowe im marsza ka j zefa pi sudskiego w garwolinie

Publiczne Gimnazjum Powiatowe im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie

20 lat wspólnie

Powiat Garwoliński


Powiat garwoli ski
Powiat Garwoliński Piłsudskiego w Garwolinie

Powiat w Polsce (województwo mazowieckie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Garwolin.

W skład powiatu wchodzą:

  • gminy miejskie: Garwolin, Łaskarzew

  • gminy miejsko-wiejskie: Pilawa, Żelechów

  • gminy wiejskie: Borowie, Garwolin, Górzno, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Sobolew, Trojanów, Wilga

  • miasta: Garwolin, Łaskarzew, Pilawa, Żelechów


Po o enie
Położenie Piłsudskiego w Garwolinie

Powiat położony jest na pograniczu historycznego Mazowsza (ziemia czerska) obejmującego północą część regionu wraz z miastami Garwolin i Pilawa. Południowa część należy natomiast do ziemi stężyckiej w Małopolsce, położone są tam miasta Łaskarzew i Żelechów. Zachodnią granicę powiatu stanowi Wisła. Północna część regionu wchodzi w skład Równiny Garwolińskiej, wschodnia należy do Wysoczyzny Żelechowskiej, zachodnia do Dolin Środkowej Wisły.


Zmiany na lepsze

Od czasu wprowadzenia pierwszych wyborów samorządowych w Polsce, w naszym powiecie nastąpiło wiele zmian na lepsze. Dzięki działalności władz lokalnych zrealizowano inwestycje takie jak:

budowa obwodnicy

wybudowanie przedszkola nr 6 ,,Mały Europejczyk’’ w Garwolinie

baza edukacji ekologicznej w Miętnem

ścieżka ekologiczna po Powiecie Garwolińskim

ścieżka ekologiczna w Garwolinie

rozbudowa i modernizacja budynku Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie

Zmiany na lepsze…


Obwodnica
Obwodnica samorządowych w Polsce, w naszym powiecie nastąpiło wiele zmian na lepsze. Dzięki działalności władz lokalnych zrealizowano inwestycje takie jak:

Inwestycja realizowana była na krajowej 17. Obwodnica zaczyna się przed wsią Miętnem a kończy w rejonie Sulbin. Jest to droga dwupasmowa i ekspresowa. Znajduje się tam kilka wiaduktów, przejście dla pieszych – kładka. Projekt był finansowany ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Roboty budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2005 roku, zakończyły we wrześniu 2007 roku. Wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Przenosi ciężki ruch tranzytowy poza granice miasta i poprawa się komfort jazdy, jazdy bez korków i co chwilowego zatrzymywania. Garwolin to miasteczko oddalone 60 km od Warszawy, jest zmorą dla kierowców jeżdżących w stronę Lublina. W piątek po południu, w sobotę rano i pod koniec weekendu przed miastem tworzył się czterokilometrowy korek. Wtedy dostanie się do Garwolina było wielkim trudem. Wreszcie się to skończyło.


Przedszkole nr 6 ma y europejczyk
Przedszkole nr 6 samorządowych w Polsce, w naszym powiecie nastąpiło wiele zmian na lepsze. Dzięki działalności władz lokalnych zrealizowano inwestycje takie jak:,,Mały Europejczyk’’

Uważam, że budowa takich placówek jest bardzo ważna, gdyż pobyt dziecka w przedszkolu ma duży wpływ na jego rozwój – powiedziała Dorota Gac.


Baza edukacji ekologicznej w mi tnem
Baza edukacji ekologicznej samorządowych w Polsce, w naszym powiecie nastąpiło wiele zmian na lepsze. Dzięki działalności władz lokalnych zrealizowano inwestycje takie jak:w Miętnem

Baza edukacji ekologicznej w Miętnem to sala edukacji ekologicznej, ścieżka przyrodnicza. Jest ona położona na terenie zabytkowego parku podworskiego. Została stworzona by pokazać piękno, bogactwo parku podworskiego w Miętnem.


Cie ka rowerowa po powiecie garwoli skim
Ścieżka rowerowa po Powiecie Garwolińskim samorządowych w Polsce, w naszym powiecie nastąpiło wiele zmian na lepsze. Dzięki działalności władz lokalnych zrealizowano inwestycje takie jak:

Tak zwane Garwoszlaki to sieć tras turystycznych w powiecie Garwolińskim. Wszelkie trasy zostały zbudowane z myślą pokazania pięknego krajobrazu.

Uważam, że dziś piękno flory i fauny jest niedostrzegane, a trzeba pomóc ludziom, by dostrzegali to co najczęściej niszczą. Trasy rowerowe są idealną propozycja dla osób zarówno małych i dużych, gdyż zapewniają bezpieczeństwo – powiedziała Dorota Gac.


W sk ad zespo u projektowego wchodz
W skład Zespołu Projektowego wchodzą… samorządowych w Polsce, w naszym powiecie nastąpiło wiele zmian na lepsze. Dzięki działalności władz lokalnych zrealizowano inwestycje takie jak:

Dominika Gac1995, IIB

Aleksandra Stanieta1995, IIB

Karina Szostak1995, IIB

Karolina Zajma

1995, IIB

Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie

Anna Trzmielannatrzmiel@wp.pl

Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.