niadania moc n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
„Śniadania moc” PowerPoint Presentation
Download Presentation
„Śniadania moc”

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 10

„Śniadania moc” - PowerPoint PPT Presentation


  • 121 Views
  • Uploaded on

„Śniadania moc”. prezentacja przedstawia uczniów klasy IIc szkoły podstawowej z Zespołu Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile podczas akcji Dzień Zdrowego Śniadania. Nasza wychowawczyni p. Ola kilka dni wcześniej opowiedziała nam o tej akcji.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '„Śniadania moc”' - glenna


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
niadania moc
„Śniadania moc”

prezentacja przedstawia

uczniów klasy IIc szkoły podstawowej

z Zespołu Szkół nr 3

im. Lotników Polskich

w Pile

podczas akcji

Dzień Zdrowego Śniadania

nasza wychowawczyni p ola kilka dni wcze niej opowiedzia a nam o tej akcji
Nasza wychowawczyni p. Ola kilka dni wcześniej opowiedziała nam o tej akcji.

Dużo rozmawialiśmy o konieczności jedzenia śniadania i to codziennie, a nie tylko w sobotę czy niedzielę (jak przypilnują nas rodzice). Bez tego posiłku może nas boleć brzuch, głowa, możemy się źle czuć a nawet gorzej uczyć !!!

slide3

Na lekcjach rozwiązaliśmy „śniadaniową krzyżówkę” i napisaliśmy listy do rodziców, które opowiadają o tej akcji.Poznaliśmy też 12 zasad prawidłowego żywienia.

slide5

Każdy z nas napisał jadłospis swojego ulubionego śniadania i zrobił rysunek. Dzięki temu poznaliśmy gusta smakowe koleżanek i kolegów z klasy oraz bogactwo tego posiłku.

slide6

I wreszcie … nadszedł 8 listopada DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA !!! Wyciągnęliśmy produkty, założyliśmy fartuchy no i oczywiście umyliśmy ręce. Zaczęło się wielkie szykowanie !!! Bo przecież śniadanie to najważniejszy posiłek dnia !!!

slide7

Już wiemy, że przygotowanie śniadania dla całej klasy z bogatym menu wcale nie jest łatwe. Ale dla chcącego, nic trudnego. Pomagały nam nasze babcie i tata Krzysia. I bardzo Im za to dziękujemy !

slide8

Na półmiskach pojawiły się: gwiazdeczki z żółtego sera, wędliny, warzywa i owoce. Było też kilka rodzajów ciemnego pieczywa, domowe dżemy i soki, rogaliczki własnego wypieku.

slide10

Na koniec dostaliśmy od naszej pani dyplomy i odznaki za udział w akcji !!! Obiecaliśmy sobie, że wspólne śniadanie zjemy w szkole nie raz !!!

prezentację przygotowała Aleksandra Schoen-Kamińska wychowawca klasy IIc

z Zespołu Szkół nr 3

im. Lotników Polskich w Pile