1 / 77

ФРАНЦІЯ

ФРАНЦІЯ. Прапор Франц ії - синьо-біло-червоний. Білий колір символізує королівську владу, а синій і червоний - кольори кокарди національної гвардії Парижа. Герб Французької республіки. «Візитна картка Франції » Офіційна назва – Французька Республіка.

gautam
Download Presentation

ФРАНЦІЯ

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript


 1. ФРАНЦІЯ

 2. Прапор Франції - синьо-біло-червоний. Білий колір символізує королівськувладу, а синій і червоний - кольори кокарди національної гвардії Парижа.

 3. Герб Французької республіки

 4. «Візитна картка Франції» Офіційна назва – Французька Республіка. Площа – 547 тис. км² (48-ме місце у світі, 2-ге – в Європі). Населення – 61,9 млн чол. (20-е місце у світі, 2-ге – в Європі). Столиця – Париж. Тип країни – високорозвинена держава, країна “Великої сімки”. Склад території – 95 департаментів, особлива територіальна одиниця Корсика, 4 “заморські території”, 2 спеціальні територіальні одиниці (острови Майотта, острови Сен-П‘єр і Мікелон). Член міжнародних організацій – ООН, НАТО, Європейського Союзу. Офіційна мова – французька. Релігія – християнство (католицтво). Валюта – євро.

 5. Франція – високорозвинена приморська держава Західної Європи. Країна межує з високорозвиненими державами, що є її партнерами по Європейському Союзу. Франція розташована на перетині найважливіших транзитних шляхів Європи. 2/3 її кордонів – морські. Франція є одночасно середземноморською та приатлантичною країною.

 6. Ла-Манш- (Англійський канал, фр. La Manche (у перекладі з французької - "рукав")  — протока між островом Великою Британією та материком Євразія (Франція). На сході звужується і переходить в протоку Па-де-Кале .

 7. Па-де-Кале́,- (фр. Pas de Calais) Дуврська протока, протока між материковою частиною Європи (Франція) і островом Великобританія. Утворився в антропогені при опусканні і затопленні суші між материком Європи і Британськими островами.

 8. Більшу частину території становлять ріввнини: Північнофранцузька й Аквітанська. У центрі країни простягаються давні зруйновані вулканічні гори - Центральний масив, що використовуються як район відпочинку і туризму. Молоді високі гори заходять на територію Франції лише на півдні – Піренеї та південному сході – Альпи.

 9. Гірські масиви, що займають більше половини країни, облямовують територію Франції зі сходу і півдні. Це, передусім, Альпи (вища точка - гора Монблан; 4807 м), що відділяють країну від Італії і Швейцарії, і Піренеї (на території Франції їх найвища вершина - пік Посетс; 2371 м). На кордоні зі Швейцарією розташувалися хребти нижче - Юра (до 1718 м), північніше, уздовж кордонів з Німеччиною, Люксембургом і Бельгією - Вогези (до 1423 м) і невисокі Арденни (до 694 м). Єдині гори у внутрішніх районах Франції - великий Центральний масив (заввишки до 1886 м), сильно зруйнований за мільйони років. Гори давно б вже перетворилися на невисоке плоскогір'я,коли б не конуси тепер уже згаслих вулканів.

 10. Піренеї - (французська: Pyrénées) — гори, які утворюють природний кордон між Францією та Іспанією. Простяглися на 435 км від Біскайської затоки до Середземного моря (Капе де Креус). Найвища вершина — Піко-де-Анета (3404 м).

 11. КліматКлімат на півночі морський з надмірним зволоженням та невеликими річними амплітудами коливання температур. На півдні – субтропічний з вологою і теплою зимою та сухим спекотним літом. Такі відмінності клімату сприяють широкій спеціалізації сільського господарства.

 12. Великі ріки— Сена (найдовша річка країни, 1012 км), Рона, Луара, Гаронна, Рейн(вздовж кордону з Німеччиною).

 13. Ріка Сена - (Seine River) розташована на півночі Франції, велика транспортна артерія країни. Загальна довжина Сени 776 километрів, а площа басейну 78,65 тис. кв. км.

 14. Луара - найбільша річка Франції.

 15. Рона - (Rhône), ріка в Швейцарії та Франції. Довжина 812 км, площа басейну 98 тис. км2.

 16. ФЛОРА У Франції збереглися лише незначні залишки колись величних лісів, які покривали рівниниі низькігори. В наш час більша частина рівнин розорана, а лісам залишені території з біднішими ґрунтами. Однак уздовж доріг та каналів зазвичай тягнуться лісові посадки, що особливо типові для ландшафтів Бокаж Нормандії та Бретані. В горах поблизу снігової лінії поширені оголені скельні субстрати з мохів та лишайників. Далі вниз по схилах, вище верхньої межі лісуальпійські луки використовуються для випасу овець і великої рогатої худоби. Нижче верхньої межі лісу вищий пояс представлений хвойними лісами з сосни, модрини, ялиціі ялини, біля самої межі їхзростання гальмується, і переважає криволісся, але з пониженням висоти дерева стають вищі і стрункіші. Хвойні ліси змінюються широколистяними з дуба, бука і каштана. Найбільш своєрідна рослинність середземноморського узбережжя, де можуть рости лише рослини, що переносять тривалу літню посуху. Замість лісів тут ростуть ізольовані невисокі дерева і чагарники, між якими зустрічаються виходи корінних порід. Найхарактерніші дерева — оливкове дерево, корковий дуб і алепська сосна.

 17. ФАУНА Тваринний світ Франції сильно збіднів під впливом господарської діяльності людини. Проте тут дика фауна збереглася краще, ніж усусідніх країнах. Зустрічаються середньоєвропейські, середземноморські та альпійські види тварин, особливо багато їх у заповідниках і національнихпарках. Наприклад, у Західно-Піренейському парку мешкають бурі ведмеді і сарни, в Національному парку Вануаз у Савойї — кам‘яні кози. З хижих ссавців на території Франції поширенілисиця, борсук,видра, а на півдні — герета. З гризунів характерні білки, щуріта миші. У південних районах багато летючих мишей. Місцями збереглися зайці, а з копитнихвокремих великих лісових масивах зустрічаються благородний олень,косуля, кабан і бобер. На о. Корсика в горах водяться муфлони, або дикі барани (від яких, ймовірно, походять домашні вівці). Дуже багатий і різноманітний світ птахів. Наприклад, у Піренеях, рухаючись від передгір'я до вершин, можна послідовно спостерігати такі види: весняний вівчарик, снігур, пискуха, лучна трав‘янка, дрізд співочий, глухар, жовтобровий вівчарик, вальдшнеп, червонокрилий стінолаз, білодзьобий дрізд,альпійська галка, сіра та тундряна куріпка та альпійський в‘юрок. У горах Франції збереглися великі пернаті хижаки, зокрема орли та орлани. Виключно великою кількістю водоплавних та інших птахів відрізняється район Камарг в дельті Рони.

 18. Ю́лій Це́зар- (12 липня 100 або 102 до н.е. — 15 березня 44 до н.е.) — державний та політичний діяч, полководець, письменник. ІСТОРІЯ

 19. А́нна Яросла́вна -(близько 1024 — після 1075) - середня дочка київського князя Ярослава Мудрого, онука по матері короля Шотландії і Швеції Олафа ІІІ Скотконунга, друга дружина французького короля Генріха І Капета, королева Франції.

 20. Жа́нна д’Арк(Орлеанська Діва)- (фр.Jeanne d'Arc (la Pucelle d'Orléans), 6 січня 1412 — 30 травня 1431) — національна героїня Франції, католицька свята.

 21. Максиміліа́н Робесп'є́р- (фр.Maximilien de Robespierre; 1758 —1794)  — діяч Великої французької революції.

 22. Наполео́н І Бонапа́рт- (Napoléon Bonaparte) (15 серпня 1769 — 5 травня 1821) — французький імператор у 1804 — 1814 і 1815.

 23. Населення  Загальна чисельність населення складає 58 млн. чол. (з урахуванням заморських департаментів і територій близько 61.1 млн. чол. (2002 р.)), що ставить Францію на 13-е місце в світі і 4-е місце в Європі за кількістю населення. Франція - однонаціональна держава, її наслелення становлять французи. Приблизно чверть корінного населення (4,5 млн.) - це іноземці (алжирці, португальці, італійці, іспанці, вірмени), що народилися, виросли і заснували родини у Франції. Щороку приблизно 10 тис. осіботримують французьке громадянство.

 24. ПАРИЖ Париж – столиця Франції з Х ст. н. е.

 25. Авіньйо́н  — місто та муніципалітет на півдні Франції, у регіоні Прованс-Альпи- Лазурний берег, адміністративний центр департаменту Воклюз.

 26. ЛІЛЛЬ Лілль. Площа Шарля де Голля.

 27. ЛІОН

 28. МАРСЕЛЬ

 29. ЗАМКИ ЛУАРИ Замок Шамбор, найбільший замок Луари. Будівництво велося в 1526-1544 за наказом короля Франциска I. У замку 440 кімнат, 365 камінів, 63 сходи .

 30. БРЕТАНЬ Мис Ра (Бретань), що глибоко вдається до акваторії Атлантичного океану, найзахідніша точка країни.

 31. Лувр - (фр. Musée du Louvre) — один із найбільших художніх музеїв світу.

 32. Вигляд на церкву Сен-Мадлен з Площі Згоди

 33. Єлисейські Поля – одна з головних магістралей Парижа

 34. Монмартр – назва 130 метрового пагорба

 35. Собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі)- (фр.Notre Dame de Paris) — собор у Парижі (Франція) присвячений Діві Марії,матері Ісуса Христа, кафедральний храм Паризької архідієцезії.

 36. Ейфелева вежа

 37. Національний центр мистецтва та культури імені Жоржа Помпіду

 38. Театр Гранд Опера

 39. Лазуровий берег

 40. Діснейленд (Disneyland Paris)  – комплекс парків розваг компанії “Волт Дісней” у місті Марн-ла-Валле у східному передмісті Парижа, Франція. Розташований за 32  км від центру Парижа у муніципалітеті Шессі (Сена і Марна).

 41. Від відкриття парку до 1982 року потрібно було заплатити невелику плату за вхід і окремо оплачувати атракціони. Пізніше цінова політика змінювалася (наприклад можливість багатоденного відвідування.Вартість квитка 2009 рік $ 72

 42. ЖИРАРДО (Girardot) Ані- (р. 1931), французька актриса. Грала в театрі «Комеді Франсез». КУЛЬТУРА

 43. Бриджі́т Анн-Марі́ Бардо́- (фр. Brigitte Anne-Marie Bardot народилася 28 вересня 1934)   — французька співачка, кіноактриса, фотомодель.

 44. Жера́р Ксав'є́ Марсе́ль Депардьє́ - (фр. Gérard Xavier Marcel Depardieu) (нар. 27 грудня 1948, м. Шатору) — французький актор, лауреат премій «Золотий глобус» і «Цезар». Вважається одним із найкращих акторів сучасної Франції та світу.

 45. Луї де Фюнес– французький кіноактор, комік, режисер, сценаріст.

 46. Жан-Поль Бельмондо- (фр.Jean-Paul Belmondo; народився 9 квітня1933) — французький актор.

 47. Ален Делон– французький кіноактор, актор театру, режисер, продюсер, сценаріст.

 48. Софі́ Марсо́— 17 листопада 1966 року, Париж, Франція) — французька акторка кіно.

 49. Едіт Піаф-(фр. Edith Piaf, справжнє ім'я Едіт Джованна Гассіон, Edith Giovanna Gassion; 19 грудня 1915, Париж — 10 жовтня 1963, Грас)  — французька співачка й акторка, одна з найвідоміших естрадних співачок світу.

 50. Мірей Матьє-( фр. Mireille Mathieu; 22 липня 1946) — французька співачка.

More Related