ol mpiam ngud n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Olümpiamängud PowerPoint Presentation
Download Presentation
Olümpiamängud

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 5

Olümpiamängud - PowerPoint PPT Presentation


  • 141 Views
  • Uploaded on

Olümpiamängud. Vanas Kreekas. Võitlusalad. RUSIKAVÕITLUS. 688 eKr võeti rusika võitlus olümpiamängude kavva. 5. sajandini eKr seoti rusikate kaitseks ümber käte pehmed nahkrihmad, hiljem asendati need punutud nahkkinnastega , millel olid sõrmeotsad paljad.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Olümpiamängud' - gasha


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
ol mpiam ngud

Olümpiamängud

Vanas

Kreekas

rusikav itlus
RUSIKAVÕITLUS

688 eKr võeti rusika võitlus olümpiamängude kavva.

5. sajandini eKr seoti rusikate kaitseks ümber käte pehmed nahkrihmad, hiljem asendati need punutud nahkkinnastega , millel olid sõrmeotsad paljad.

Võistlejad jaotati ainult vanuseklassidesse, kaalu ei arvestatud. Rusikavõitlust ei piiratud ka ajaliselt. See lõppes, kui üks võistlejaist oli löödud võitlusvõimetuks või alistus ise vabatahtlikult

maadlus
MAADLUS

Sissejuhatus

Maadlus on üks maailma vanimaid spordialasid. Selles käib kahevõitlus ilma abivahenditeta, kusjuures see, kes puudutab maad mõlema õlaga, loetakse kaotanuks. Kui kumbki ei suuda vastast ettenähtud aja jooksul seljatada, võidab see, kes suutis rohkem võtteid sooritada või oli kohtunike arvates aktiivsem.

Ajalugu

Antiikolümpiamängudel oli maadlus esimest korda kavas 708 eKr (18. mängudel). Maadlus oli ka viievõistluses (pentatlonis) otsustav ala. Alates 648 eKr (33. mängudest) võisteldi pankraationis, milles olid ühendatud maadlus ja poks, alates 632 eKr (37. mängudest) noorukite maadluses.

pankraation vaba v itlus
PANKRAATION(Vaba Võitlus)

Pankraation olivõistlusspordiala Vana-Kreekas, mis ühendas endas rusikavõitlust ja maadlust.

Pankraation võeti 648 eKr olümpiamängude kavasse. Varem oli ta spordialana ilmselt tundmatu. Võisteldi paljaste rusikatega püstiasendis ja pikali. Lubatud olid rusikalöögid, hoobid jala, põlve ja küünarnukiga, klammerdumine, kägistamine ja liigeste väänamine.

Keelatud olid hammustamine ja küünistamine.

Võistlejad ei liigitatudkaalu järgi (jagatiainult vanuseklassidesse) ega piiratud võistluse aega. Võistlus lõppes, kui üks võistleja muutus võistlusvõimetuks või loobus vabatahtlikult.

Eriliste võistlusmääruste tõttu oli pankraation iseseisev spordiala, mis erines tunduvalt rusikavõitlusest ja maadlusest kui omaette spordialadest.