Brzegi
Download
1 / 8

Brzegi - PowerPoint PPT Presentation


  • 90 Views
  • Uploaded on

Brzegi. Dawid Cieluch IB. Położenie i środowisko geograficzne mojej miejscowości.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Brzegi' - gareth-boone


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Brzegi

Brzegi

Dawid Cieluch IBBrzegi

Wieś Brzegi znajduje się pomiędzy trzema miastami –Krakowem , Wieliczką i Niepołomicami. Miejscowość ta należy do powiatu wielickiego i gminy Wieliczka.Od strony wschodniej i zachodniej otoczona jest żwirowniami , natomiast na w kierunku północnym płynie rzeka Wisła. Na terenie wsi znajduje się wiele nieużytków rolnych.


Kr tka historia

Krótka historia –Krakowem , Wieliczką i Niepołomicami. Miejscowość ta należy do powiatu wielickiego i gminy Wieliczka.

Nazwa miejscowości odzwierciedla pamięć o częstych zmianach koryta Wisły, w której starorzecza obfituje okoliczny krajobraz. Początki wsi sięgają roku 1315. Osobliwością związaną z początkami Brzegów jest przynależność wsi do do kościelnego dziekanatu w Proszowicach. Wskazywałoby to, iż Brzegi musiały w momencie lokowania leżeć po lewej stronie Wisły. Dopiero w czasie zaborów zadekretowany został administracyjny związek Brzegów z Wieliczką.


Typ wsi i g sto zaludnienia
Typ wsi i gęstość zaludnienia. –Krakowem , Wieliczką i Niepołomicami. Miejscowość ta należy do powiatu wielickiego i gminy Wieliczka.

Wieś Brzegi pod względem gęstości zaludnienia jest zaludniona w średnim

średnim stopniu. Jest to typ wsi tzw. ulicówka , co oznacza , że ludzie osiedlają się przy drogach.Przyrost naturalny wynosi ok. 5‰.


Przedsi biorstwa i instytucje znajduj ce si w brzegach
Przedsiębiorstwa i instytucje znajdujące się w Brzegach. –Krakowem , Wieliczką i Niepołomicami. Miejscowość ta należy do powiatu wielickiego i gminy Wieliczka.

W tej okolicy funkcjonują 2 sklepy spożywczo-przemysłowe , sklep z częściami motoryzacyjnymi , a także żwirownie. Ludności zamieszkującej ten teren zdecydowanie nie podoba się działalność żwirowni ze względu na duży ruch ciężarówek oraz na powiększające się żwirowiska.


Koniec
Koniec –Krakowem , Wieliczką i Niepołomicami. Miejscowość ta należy do powiatu wielickiego i gminy Wieliczka.

Źródła wykorzystane do wykonania prezentacji:www.mapy.google.pl