slide1 n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
TRÉNINKOVÉ ZAMĚSTNÁNÍ

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 11

TRÉNINKOVÉ ZAMĚSTNÁNÍ - PowerPoint PPT Presentation


  • 113 Views
  • Uploaded on

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'TRÉNINKOVÉ ZAMĚSTNÁNÍ' - gabby


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2

Každý týden přibývá v ČR pět lidí, kteří po poranění míchy již nikdy nebudou chodit. Česká asociace paraplegiků – CZEPA je nezisková organizace, která sdružuje na 800 vozíčkářů po poranění míchy z celé republiky. Hájí jejich zájmy a usiluje o vytvoření podmínek pro jejich plnohodnotný život a pro integraci do většinové společnosti. Vozíčkáři se přímo podílí na činnosti CZEPA. 8 ze 14 zaměstnanců je na vozíku.

Česká asociace paraplegiků- CZEPA pracuje od roku 1990. Je zakladatelem Centra Paraple. Má vysokou odbornou úroveň a prestiž.Ředitelka CZEPA Alena Jančíková získala v roce 2013 Cenu Olgy Havlové.

Specialistka na spinální problematiku, fyzioterapeutka a ergoterapeutka Zdeňka Faltýnková získala v roce 2012 Cenu ministra zdravotnictví ČR.

Aktuálně realizuje několik dále uvedených projektů.

slide3

TRÉNINKOVÉ ZAMĚSTNÁNÍ

CZEPA provozuje charitativní obchod Hvězdný bazar, kde zaměstnává 3 vozíčkáře na pozicích prodejců. Projekt je určen mladým lidem, kteří nemají pracovní zkušenosti a v důsledku úrazu často nedokončili vzdělání. Funguje jako příprava pro další pracovní uplatnění. Vozíčkáři mají individuální podporu pracovního terapeuta a odborníka personalisty. Součástí je školení v komunikačních dovednostech.

Kamenný obchod v Jungmannově ulici v Praze a e-shop www.hvezdnybazar.cz prodává věci, které nám věnovaly zesvých šatníků a domácností různé osobnosti. Připravujeme rozšíření sortimentu o originální designové oděvy. Výtěžek z prodeje pomáhá financovat činnost CZEPA.

slide4

PODPOROVANÉ BYDLENÍ

CZEPA disponuje třípokojovým bezbariérový bytem, který je určen tetraplegikům, vozíčkářům s postižením horních končetin, kteří potřebují stálou asistenci. Projekt jimumožňuje naučit se žít samostatně bez závislosti na rodinných příslušnících a na zařízeních nemocničního typu. V podporovaném bydlení mohou žít dva vozíčkáři, střídají se v dvouletých cyklech. V průběhu pobytu mohou využít podporu ergoterapeuta při nácviku soběstačnosti a podporu sociálních pracovnic při hledání vlastního ubytování.

slide5

VOZEJKOV.CZ

Komunitní portál Vozejkov.cz je informační kanál, kde mohou vozíčkáři nalézt i sdílet rady, osobní zkušenosti, názory, pozvánky, kontakty, nabídky pracovního uplatnění atd. Součástí je internetová poradna.

slide6

VOZEJKMAP

Mobilní aplikace a webové rozhraní vozejkmap.cz nabízí mapu a informace o bezbariérových místech v celé ČR (bezbariérový přístup, výtah, plošina , šířka dveří, možné parkování, bezbariérově upravené WC atd.).  Vozíčkář si může naplánovat cestu tak, aby se nedostal do potíží, nebo si vyhledá aktuálně např. nejbližší bezbariérovou kavárnu či WC. Data zadávají a ověřují samotní vozíčkáři.  Aplikace získala ocenění Nejlepší internetový projekt 2013 v soutěži Fóra dárců „Být vidět“ a 2. místo a zvláštní cenu Nadace Vodafone v soutěži Fondu Otakara Motejla „Společně otevíráme data“.

slide7

OSVĚTOVÁ KAMPAŇ – UMÍME SE POSTAVIT NA VLASTNÍ NOHY

Putovní výstava velkoformátových fotografií vozíčkářů, kteří se nenechali zlomit svým osudem. Pracují, studují, sportují, věnují se umění. Svým přístupem a způsobem života všem vzkazují:

"Jsme na vozíku, ale nejsme „u ledu“! Nemůžeme chodit, ale umíme se o sebe postarat. Naše páteř je zlomená, ale my ne. I na vozíku můžeme stát na vlastních nohou!„

Výstava získala ocenění Žihadlo roku 2013 za nejlepší veřejně prospěšnou reklamu.

slide8

OSVĚTOVÁ KAMPAŇ- NEODHALENÍ

Světově uznávaný fotograf Robert Vano vytvořil 13 fotografií vozíčkářů po poranění míchy, kteří jejich prostřednictvím vzkazují:

„V jedné vteřině se nám změnil život. Jsme navždy na vozíku, ale nehodláme zůstat uzavřeni mezi čtyřmi stěnami a sedět na vozíku v teplákách. Když budeme mít vhodné podmínky, můžeme být vašimi kolegy, sousedy, manžely, milenci. Můžeme se vrátit ke svému způsobu života, práci, ke svým rodinám a dětem, můžeme říct- pořád jsem to já“

Z fotografií vznikl kalendář a putovní výstava.

slide9

DALŠÍ PROJEKTY

Komplexní poradenství pro vozíčkáře po poranění míchy a jejich rodiny (oblasti: sociálně právní, pracovní uplatnění, kompenzační pomůcky, bezbariérové úpravy prostředí, lékařská a rehabilitační péče, aj.).

Vydávání informačních publikací a edukačních DVD pro vozíčkáře, jejich rodiny i odbornou veřejnost.

Spolupráce s lékaři a legislativci na zkvalitnění sociální a zdravotní péče v ČR.

Edukace odborné i laické veřejnosti v oblasti spinální problematiky, pořádání odborných konferencí.

Partnerství na projektech, které pomáhají vozíčkářům uskutečnit jejich sny. Např. 24 hodinový integrovaný survival, módní přehlídka.

slide10

PŘIPRAVUJEME

Projekt Regionální zástupci. Nejen novým vozíčkářům krátce po úraze budou pomáhat v místě jejich bydliště zkušení vozíčkáři, kteří je provedou novou životní situací, pomohou jim se v ní zorientovat a vyrovnat se s ní. CZEPA shání pro spuštění projektu finanční prostředky.

Startovací bydlení v Praze -pro vozíčkáře, kteří jsou krátce po úraze. CZEPA jedná o pronájmu prostor.

Prevence úrazů s poraněním míchy, seznamování veřejnosti s následky poranění míchy a s tím, jaké rizikové chování může k úrazu vést. CZEPA shání pro spuštění projektu finanční prostředky.

slide11

CHCETE NÁM POMOCI?

Všechny naše služby, projekty a kampaně zlepšují kvalitu života lidí s poškozením míchy, ale jsou finančně náročné. Velmi si vážíme každé podpory. Děkujeme

Kontakt: Petra Černá, 776 680 444, cerna@czepa.cz, www.czepa.cz

Možnosti podpory:-účet pro dary s potvrzením o daru nebo darovací smlouvou: 238844756/ 0300

-sbírkový účet pro anonymní dary: 50475047/ 0300 -DMS ROK CZEPA na číslo 87777, každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč, organizace obdrží 28,50 Kč