slide1 n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
SLOVENSKO ZAHORIE

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 13

SLOVENSKO ZAHORIE - PowerPoint PPT Presentation


  • 134 Views
  • Uploaded on

SLOVENSKO ZAHORIE. LETISKO-KUCHYNA. Údajného cvičenia sa podľa našich informácií zúčastnilo niekoľko stoviek policajtov a desiatky áut, ktorí doprevádzali vojenské nákladné automobily určené na prepravu špeciálneho vojenského materiálu. Klikni si na:.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'SLOVENSKO ZAHORIE' - frey


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide3

LETISKO-KUCHYNA

Údajného cvičenia sa podľa našich informácií zúčastnilo niekoľko stoviek policajtov a desiatky áut, ktorí doprevádzali vojenské nákladné automobily určené na prepravu špeciálneho vojenského materiálu.

Klikni si na:

http://www.vrtulniky.sk/organizacie/letiska-sr/letisko-malacky/

slide5

MALACKY

Mestečko,Riadok,Na Aleji,Dolný Koniec,Domky,Padzelek,Juh,Naftárska štvrť,Mravenisko,Vinohrádok,Táborisko.Riadok sa delí ešte na Písniky,Džbankáreň,Rakáreň. Pod Mestečkom sa rozumie cele centrum od velkej križovatky až po dolný kostol a od ulice 1.Mája až po Hviezdoslavovu

Klikni si na:

http://www.malacky.sk/index.php?page=mesto&menuid=127

slide6

Náboženské zloženie obyvateľstva

Obyvateľstvo

rímski katolíci - 71,46 %bez vyznania - 21,15 %evanjelici a.v. - 1,40 %grécki katolíci - 0,19 %pravoslávni - 0,14 %a iní

Slováci - 96,65 %Česi - 1,58 %Maďari - 0,41 %Rómovia - 0,14 %Nemci - 0,04 %

slide7

ROHOZNIK

Rohožník je obec na Slovensku v okrese Malacky.

V obci je rímskokatolícky kostol Panny Márie Nanebovzatej z roku 1859.

Klikni si na:

http://www.rohoznik.sk/content/view/12/1/

slide8

Jednou z nelichotivých ľudských vlast-ností je aj nenásytnosť. Húb síce rastie veľa, ale zväčša sa ujdú len tým, ktorí z nich stierajú ešte rannú rosu. Človek sa občas diví, prečo neprídu hneď s kosou. Sú totiž aj takí, ktorí berú všetko, možno s výnimkou muchotrávky červenej, a doma podľa atlasu zisťujú, čo je z úrody jedlé viac než raz. Ďalšou kategóriou sú hubári, ktorí vyzbierajú všetko im známe a predávajú v Bratislave pred Tescom a na Miletičke. Mimochodom bez povolenia. Zrejme to však neprekáža ani predajcom, ani zákazníkom. Veď domov sa večer vracajú s prázdnymi košmi.Človek hľadá v lese pokoj, chce načerpať novú energiu z tichej a voňavej prírody. V týchto dňoch jej však oveľa viac nájde v záhrade za domom. Výstižne to tento týždeň napísal redaktor Žilinského večerníka: „Pri takýchto nájazdoch si vždy vychutnám kompletné rodiny, ktoré v rojniciach ako členovia protipartizánskych jednotiek počas SNP prehľadávajú doslova každý meter lesa a po ich odchode to vyzerá ako po kobercovom nálete amerických lietadiel vo vietnamskej džungli.“ Kto neverí, nech sa presvedčí. Ľudské „mať“ je totiž silnejšie ako byť“. „

slide9

ROHOZNIK-HOLCIM

Máme vedúce postavenie vo výrobe a predaji cementov a transportovaných betónov na našom trhu.Našim prvoradým cieľom je spokojnosť zákazníkov a celého nášho okolia. Meno Holcim je náš záväzok voči našim partnerom a reprezentuje solídnosť a záruku kvality.

Klikni si na:

http://www.holcim.sk/

slide12

PLAVECKE PODHRADIE

Plavecké Podhradie je obec na Slovensku v okrese Malacky.

V obci je rímskokatolícky kostol sv. Barbory z roku 1797.

Prvá zmienka o obci pochádza z roku 1274. V obci sa nachádza renesančný kaštieľ postavený v polovici 17. storočia Mikulášom Pálfym. V blízkom okolí sa nachádza Plavecký hrad a tiež niekoľko jaskýň.

ad