Download
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
,, Walory przyrodnicze Troszyna i okolic ’’ PowerPoint Presentation
Download Presentation
,, Walory przyrodnicze Troszyna i okolic ’’

,, Walory przyrodnicze Troszyna i okolic ’’

195 Views Download Presentation
Download Presentation

,, Walory przyrodnicze Troszyna i okolic ’’

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. ,, Walory przyrodnicze Troszyna i okolic ’’ Pracę sporządziła : Nicola Śladewska i Monika Śpiewak

 2. Troszyn to wieś położona w Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, w gminie Wolin. Zarówno w tej miejscowości, jak i w okolicach znajdują się piękne jeziora, rzeczki, fauna oraz różnorodna flora. Wszystko to jest warte naszej uwagi i podziwu.

 3. Jezioro położone jest w Mierzęcinie. Żyją w nim ryby takie jak: szczupak, płoć, leszcz itp.

 4. Jezioro Ostrowo Wody z jeziora odprowadzane wpływają do jeziora Piaski dalej za pośrednictwem rzeki Grzybnicy do Zalewu Kamieńskiego. Jezioro Ostrowo jest obecnie, odbiornikiem ścieków pochodzących z produkcji rolnej.

 5. Wywiad przeprowadzony z panem Zbigniewem Pożogą. N i M : Czy uważa Pan, że warto łowić ryby i podziwiać Jezioro Ostrowo? Z : Tak N i M : Jak Pan często łowi ryby? Z : Dwa razy w tygodniu N i M : Jakie gatunki ryb, występują w jeziorze ? Z : Szczupaki, okonie, leszcze, węgorze, liny, płocie, sandacze, karasie, krasnopiórki oraz sieje . N i M : Czy od małego interesuje się Pan rybactwem ? Z : Tak

 6. Jezioro Piaski Położone w pobliżu Piask Wielkich. W jeziorze występują ryby takie jak: płoć, leszcz, okoń, lin, węgorz, szczupak. Powierzchnia jeziora wynosi 94,40 ha. Według typologii rybackiej jest to jezioro karasiowe. Średnia głębokość jeziora to ok. 2 m, a jego wody urząd miejski zakwalifikował do trzeciej klasy czystości.

 7. Takie bobry możemy spotkać w okolicach Mierzęcina. Bóbr- gatunek ziemnowodnego, gryzonia. Dawniej występował w całej strefie umiarkowanej Europy i Azji. Obecnie wyginął w wielu regionach Europy. W Polsce bobry są objęte ochroną.

 8. < --- Oto efekt pracy naszych bohaterów. < --- W takich oto domkach mieszkają te niepozorne małe gryzonie.

 9. Ta mała niepozorna rzeczka, łączy ze sobą dwa jeziora Ostrowo i Piaski. Grzybnica wypływająca z jeziora Ostrowo tworzy koryto o głębokości do ok. 70 cm, przeciętnie 30 cm, szerokości od 0,5–3,5 m i długości ok. 1500 m, w dużym stopniu zarośnięty Rzeka Grzybnica

 10. W tej rzeczce, możemy spotkać Grążela żółtego. Grążel żółty- gatunek byliny wodnej z rodziny grzybieniowatych. Występuje niemal w całej Europie oraz w środkowej i zachodniej Azji. W Polsce na niżu jest rośliną pospolitą.

 11. Taki piękny, stary dąb jest ozdobą troszyńskiego lasu.