co n m kod na internetu n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Co nám škodí na internetu PowerPoint Presentation
Download Presentation
Co nám škodí na internetu

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 17

Co nám škodí na internetu - PowerPoint PPT Presentation


 • 104 Views
 • Uploaded on

Co nám škodí na internetu. Název : Co nám škodí na internetu. Vypracovaly: Nikola Buďová , Monika Ladičová, 14 let, třída 9.A ZŠ Třebíč, Týnská 8; 674 01 Třebíč Kategorie: A Forma:4 prezentace Internetová bezpečnost, nebezpečí komunikace. Obsah. Co je to vlastně internet Nejvíc škodí:

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Co nám škodí na internetu' - eryk


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
n zev co n m kod na internetu
Název : Co nám škodí na internetu
 • Vypracovaly: Nikola Buďová, Monika Ladičová, 14 let, třída 9.A
 • ZŠ Třebíč, Týnská 8; 674 01 Třebíč
 • Kategorie: A
 • Forma:4 prezentace
 • Internetová bezpečnost, nebezpečí komunikace
obsah
Obsah
 • Co je to vlastně internet
 • Nejvíc škodí:
 • Nebezpečí
 • Nevýhody
 • Pirátství
 • Kyberšikana
 • Výhody
 • Nákup přes internet
 • Závěr
co je to vlastn internet
Co je to vlastně internet

Internet je celosvětový systém navzájem propojených počítačových sítí , ve kterých mezi sebou počítače komunikují pomocí rodiny protokolů TCP/IP.Společným cílem všech lidí využívajících Internet je bezproblémová komunikace (výměna dat).

nejv c kod
Nejvíc škodí:
 • Facebook
 • Skype
 • Icq
 • Lidé.cz
 • Xteen.cz
 • Twitter
 • A další…
facebook
Facebook

Facebook je rozsáhlý společenský webový systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavě. Se svými 800 miliony aktivních uživatelůje jednou z největších společenských sítí na světě. Je plně přeložen do šedesáti osmi jazyků.V roce 2010 vznikl americký film TheSocial Network, který mapuje počátky Facebooku.

skype
Skype

Skype je peer to peer program, který umožňuje provozovat internetovou telefonii a videohovory. Jeho autory jsou NiklasZennström a Janus Friis, tvůrci populárního softwaru Kazaa. Země původu je Estonsko. Program umožňuje telefonovat mezi svými uživateli zdarma, za poplatek lze telefonovat do tradičních telefonních sítí a případně získat telefonní číslo a přijímat telefonáty z pevných a mobilních sítí se službou SkypeIn. Skype však nepodporuje volání na linky záchranného systému, tzv. Emergencycalls.

slide8
Icq

ICQ, celýmnázvem I Seek You. Program byl vyvinut izraelskou firmou Mirabilis a vydán v roce 1996, o dva roky později, byl software i protokol prodán společnosti AOL. Nynějším vlastníkem je firma Digital Sky Technologies, která ICQ koupila v dubnu 2010 od firmy AOL za 187,5 miliónu dolarů. V Česku zajišťuje podporu, oficiální překlad a prezentaci klienta ICQ firma a portál Atlas.cz a Centrum.cz patřící do skupiny Centrum Holdings.

lid cz
Lidé.cz

Lidé.cz je komunitní web provozovaný firmou Seznam.cz jako sesterský projekt webů Email.cz, Firmy.cz, Spolužáci.cz apod., s nimiž má sjednocenou registraci uživatelů. Nabízí profily uživatelů, vyhledávání podle zadaných kritérií (pohlaví, zadaný věk, či město), možnost hodnocení fotografií, seznamky, diskutní fóra, chat, blogy,v letech 2008–2010 též zprostředkovával příjem mnoha stanic internetových radií. Nejvýraznějšími prvky na stránce jsou fotky uživatelů a reklamní bloky.

twitter
Twitter

Twitter je poskytovatel sociální sítě a mikroblogu, který umožňuje uživatelům posílat a číst příspěvky zaslané jinými uživateli, známé jako tweety. Tweety jsou textové příspěvky dlouhé maximálně 140 znaků, které se zobrazují na uživatelově profilové stránce a na stránkách jeho odběratelů. Přispěvatelé mohou omezit doručování příspěvků pouze na okruh určitých účtů nebo povolit přístup k příspěvkům komukoliv. Uživatelé zasílají nebo dostávají tweety přes stránku Twitteru, pomocí krátkých textových zpráv nebo externích aplikací. Služba je na Internetu zdarma, ale zasílání SMS zpráv je za běžný poplatek poskytovatele telefonních služeb.

nebezpe
Nebezpečí

Na internetu hrozí mnoho nebezpečí. Vydírání je jedno z mnoha, které se děje den co den. Na sociální síti napíše dotyčný do chatu, tváří se jako kamarád, ale opak je pravdou. Začne vydírat a obtěžovat! Získá si kontakt na Vás, adresu a další údaje.

nev hody
Nevýhody

Přes internet lze získat mnoho virů, které zničí PC tak, že už s nim nikdo nic neudělá! Najedete na virovou stránku nebo si ho jednoduše stáhnete, protože si myslíte, že stahujete film nebo něco jiného.

pir tstv
Pirátství

Na rozdíl od věcí, které si koupíte, vám počítačové programy nebo písma nepatří. Stáváte se pouze oprávněným uživatelem. Platíte za právo programy používat, nemůžete však instalovat kopie na jiné počítače nebo software poskytovat kolegům. Nejvíce jsou postiženi autoři filmů a písniček. Těžce dřou na tom, aby se jejich díla prodávala a mohli z nich mít peníze. Lidé však nechtějí platit, proto si raději vše stáhnou.

kyber ikana
Kyberšikana

Kyberšikana je druh šikany, který využívá elektronické prostředky, jako jsou mobilní telefony, e-maily , INTERNET, blogy a podobně. Řada jejích projevů může spadat do oblasti kriminálních činů . Její nejobvyklejší projevy představuje zasílání obtěžujících, urážejících či útočných mailů a SMS.

v hody
Výhody

Sociální sítě patří mezi nebezpečné stránky internetu, ale internet lidem slouží každý den jako dobrá pomůcka. Většina lidí si v současné době život bez internetu nedokáže představit.

n kup p es internet
Nákup přes internet

Je to celkem příjemná záležitost. Člověk v pohodlí svého domova sedí u počítače, surfuje po internetu a nakupuje a nakupuje. Často si však neuvědomuje, že když dříve zaplatí a spoléhá na to, že mu zboží přijde včas a v pořádku, nikdy neví jestli, je to pravda. Někdy se stává že Vás obchodník podvede a vy nemáte ani zboží, ani peníze.

z v r
Závěr

Dávejte si pozor, ať se těmto problémům vyhnete a ať se nestanete oběťmi internetového zneužívání.