projekt szko y z klas n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
PROJEKT SZKOŁY Z KLASĄ

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 15

PROJEKT SZKOŁY Z KLASĄ - PowerPoint PPT Presentation


  • 94 Views
  • Uploaded on

PROJEKT SZKOŁY Z KLASĄ. „RADY NA NASZE ODPADY”.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'PROJEKT SZKOŁY Z KLASĄ' - erich-woodard


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
projekt szko y z klas

PROJEKT SZKOŁY Z KLASĄ

„RADY NA NASZE ODPADY”

slide2

Pierwsze nasze działanie dotyczyło zbiórki surowców wtórnych. Aby zbiórka była efektywna  , po uzgodnieniu z Panem Dyrektorem ,że klasa która zgromadzi najwięcej surowców wtórnych otrzyma od Pana Dyrektora nagrodę w postaci piłki . Pomysł okazał się bardzo dobry, ponieważ zebraliśmy 1000kg makulatury i plastiku, a najwięcej surowców przyniosła klasa VI. 

slide3

Uczniowie naszej szkoły od początku roku szkolnego 2012/2013 brali udział w programie edukacyjnym pn. " Zbieramy , segregujemy, przetwarzamy odpady" prowadzonym przez Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki, zatem problematyka segregacji odpadów nie była im obca. Na lekcjach przyrody uczniowie dowiedzieli się o projekcie  „Rady na nasze odpady„, który z aprobatą przyjęli do realizacji .

slide4

W dniu 6 marca odbyła się wycieczka do Oczyszczalni Ścieków   w Samborcu. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów kl. IV-VI z zadaniami gospodarki komunalnej w  Gminie Samborzec. Po terenie oczyszczalni uczniów oprowadzał inż. A. Chmaj.

slide5

W ramach działań edukacyjnych do współpracy zaproszona została specjalistka do spraw ekologii z Urzędu Gminy w Samborcu p. A. Stajniak. W dniu 21 marca zaprezentowała uczniom z klas IV-VI pogadankę połączoną z prezentacją na tablicy interaktywnej na temat zagospodarowania odpadów na terenie naszej gminy. Przybliżyła w ciekawy i przystępny sposób  zasady nowego systemu gospodarki odpadami . Uczniowie mogli te informacje przekazać również swoim rodzicom.

slide6

Podczas wycieczki ekologicznej i spotkania z p. ekolog uczniowie poznali zasady gospodarki odpadami. Następnie przyszedł czas na działania  ze strony uczniów. Ogłoszony został konkurs plastyczny na ulotkę informacyjną na temat  „Zagospodarowanie odpadów w mojej miejscowości" dla uczniów z klas I-VI. Uczniowie przygotowali wiele prac, ale najlepszą pracę wykonała ucz. klasy V Nina Bednarska , ucz. klasy III Monika Sewera i ucz. Mateusz Gawron z kl. II. Otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Pana Dyrektora.

slide7

Na podsumowanie zdobytej wiedzy zorganizowano konkurs na temat   „Zagospodarowanie odpadów na terenie mojej gminy„ Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI, uczestniczyło w nim 11 uczniów. Troje najlepszych uczniów  tj. W. Stomporowska, K.Paluch, P. Lewandowski otrzymało nagrody książkowe pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy dyplomy.dyplomy.

slide8

Przedstawienie teatralne na Dzień Ziemi o tematyce związanej z segregowaniem odpadów pt. „ Śmiecie to nie zabawa ale poważna sprawa”.W role wcielili się uczniowie klasy IV, którzy okazali się  wspaniałymi aktorami. Swoje stroje na przedstawienie przygotowywali  szukając inspiracji w Internecie. Przy pomocy rodziców uczniowie wykonali bardzo ciekawe przebrania, a także wykonali ciekawe elementy dekoracji. Przedstawienie obejrzeli wszyscy  uczniowi  naszej szkoły oraz zaproszeni rodzice.

zmagania uczni w podczas konkursu wiedzy na temat zagospodarowania odpad w w naszej gminie
Zmagania uczniów podczas konkursu wiedzy na temat zagospodarowania odpadów w naszej gminie.
dzi kujemy za uwag i zapraszamy na wystaw fotograficzn z realizacji naszego projektu

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na wystawę fotograficzną z realizacji naszego projektu.