Obw d kaliningradzki
Download
1 / 24

- PowerPoint PPT Presentation


 • 213 Views
 • Uploaded on

OBWÓD KALININGRADZKI. Obwód Kaliningradzki - to zapomniany przez turystów region o niezwykle ciekawej historii. Region ten był do 1991 r. praktycznie całkowicie zamknięty dla turystów - nie tylko z Polski, ale nawet z innych republik byłego ZSRR.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - emile


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Obw d kaliningradzki
OBWÓDKALININGRADZKI

 • Obwód Kaliningradzki - to zapomniany przez turystów region o niezwykle ciekawej historii.

 • Region ten był do 1991 r. praktycznie całkowicie zamknięty dla turystów - nie tylko z Polski, ale nawet z innych republik byłego ZSRR.

 • Podróż do obwodu kaliningradzkiego stanowi swego rodzaju wyzwanie dla turysty, zmuszając go niekiedy do wysiłku, właściwego przygotowania i cierpliwości, nie jest to bowiem miejsce na łatwe i bezproblemowe podróżowanie.


Obw d kaliningradzki


Obw d kaliningradzkiKaliningrad
KALININGRAD części:

 • Kaliningrad- po polsku Królewiec- jest dość rozległym miastem. Został założony przez Krzyżaków w 1225 roku. Większość atrakcji turystycznych skupiona jest pomiędzy dwoma dworcami kolejowymi. Najbardziej znaną jest katedra Immanuela Kanta . Katedra zbudowana była w połowie XIV w. Odbywały się tu koronacje władców pruskich.


Katedra immanuela kanta
Katedra Immanuela Kanta części:

Przy północnym narożniku można zwiedzić symboliczny grobowiec Immanuela Kanta oraz muzeum, które znajduje się na wieży katedralnej. Jest to jedno z ciekawszych muzeów Kaliningradu i warto je zobaczyć.


Muzeum bursztynu baszta dohna
Muzeum Bursztynu części:Baszta Dohna

Innym bardziej znanym z tutejszych muzeów jest słynne Muzeum Bursztynu, znajdujące się we wschodniej części miasta nad zalewem, przy ul. Marszałka Wasilewa. Muzeum prezentuje niezwykle piękne i interesujące ozdoby oraz wyroby z bursztynu zarówno stare, jak i współczesne. W muzeum eksponowane są także zrekonstruowane fragmenty dawnej Bursztynowej Komnaty.


Alegoria zsrr
Alegoria ZSRR części:

Nawet jeśli kogoś nie interesują wyroby z bursztynu, powinien zobaczyć wykonaną z tego surowca dużą, bogato zdobioną szkatułkę z napisem CCCP ( Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich).


Eksponaty muzeum
Eksponaty muzeum części:


Dom rad
DOM RAD części:

Szokującym pomnikiem, który stał się symbolem minionej epoki miasta, jest budowany w latach 1973-1988, niedokończony 16 piętrowy tzw. Dom Rad (Домсоветов)(według mieszkańców Kaliningradu to zemsta... Krzyżaków zza grobu)

Powstał on w miejscu najpierw uszkodzonego w 1945 a następnie burzonego sukcesywnie w latach 1967-1969 Zamku Królewskiego.W 2006 wreszcie podjęto prace nad rekonstrukcją historycznego centrum miasta.Do ciekawszych atrakcji kaliningradu nale liczne bramy i baszty
Do części:ciekawszych atrakcji Kaliningradu należą liczne bramy i baszty.

Brama Rozgarteńska

Brama Brandenburska


Obw d kaliningradzki1

Obwód Kaliningradzki części:

Część południowo- wschodnia położona przy granicy z Polską


Elaznodoro nyj
Żelaznodorożnyj części:

Blisko granicy z Polską leży kilka ciekawych, godnych zobaczenia miejscowości.

Niedaleko granicy z Polską, około 50 km południowy wschód od Kaliningradu, leży miejscowość Żelaznodorożnyj.

W centrum miasta znajduje się szereg starych kamieniczek i dawnych spichlerzy zbożowych.


Elaznodoro nyj w 2003 roku
Żelaznodorożnyj części:w 2003 roku


Czerniachowsk
CZERNIACHOWSK części:

Jest to jedno z większych miast obwodu kaliningradzkiego, położone około 90 km na wschód od Kaliningradu. Ciekawie prezentuje się dawna niemiecka XIX-wieczna zabudowa - kamienice, urzędy użyteczności publicznej, dworzec.


Gusiev
Gusiev części:

To niewielkie miasteczko położone jest we wschodniej części Obwodu Kaliningradzkiego. Miasteczko i jego okolica jest znanym miejscem hodowli koni.Symbolem miasta od początku jego powstania , była znajdująca się przy głównej ulicy Pabiedy wykonana z brązu figurka łosia.


Puszcza romincka i jezioro wisztynieckie
Puszcza części:Romincka i Jezioro Wisztynieckie

Rosyjska część Puszczy Rominckiej zwana jest Krasnyj Les. Jest to największy kompleks leśny obwodu, wciśnięty między Polskę a Litwę.Obecnie jest to największy na terenie Obwodu Kaliningradzkiego ośrodek wypoczynkowy dla turystów. Nad Jeziorem Wisztynieckim znajdują się tzw. turbazy, ośrodki dla pionierów oraz pola namiotowe. Tutejsze trasy piesze są wyjątkowo dzikie.


Nesterov sto upian
Nesterov części:(stoŁupian)

Miejscowość położona we wschodniej części Obwodu Kaliningradzkiego około 25 kilometrów na wschód od Gusiewa. Osada założona w roku 1539. Obecnie ośrodek przemysłu spożywczego i wydobycia torfu. Ze względu na liczną mniejszość litewską, ważny ośrodek kultury litewskiej w Rosji.

Z dawnych zabytków zachowało się niewiele, jedynie część starej zabudowy centrum miasta.


Obw d kaliningradzki2

Obwód Kaliningradzki części:

Część północna

Odwiedzana jest z reguły w trakcie podróży na północ - na Litwę, Łotwę i Estonię. Warto zwiedzić Sowieck oraz dzikie tereny puszczy POLESSKIJ LES.


Sowieck
Sowieck części:

Miasto to nazwać można drugą stolicą Obwodu Kaliningradzkiego. Położone ponad 100 km na północ od Kaliningradu, znane jest bardziej pod nazwą Tylża. Zostało założone w XVI w. w miejscu dawnej warownej osady pruskiej nad Niemnem. Symbolem miasta jest zabytkowy most Królowej Luizy wzniesiony w 1907 r.


Warto zobaczy
WARTO ZOBACZYĆ części:

PRZEDWOJENNE KAMIENICE

CERKIEW W TYLŻY


Polesskij les
POLESSKIJ LES części:

Na północ od Kaliningradu, w połowie drogi między stolicą Obwodu a Sowieckiem, znajdują się dzikie tereny puszczy. Teren ten idealnie nadaje się do wędrówek pieszych i wypoczynku na łonie przyrody. Baza turystyczna praktycznie nie istnieje. Przed wyjazdem w ten region dobrze jest zasięgnąć informacji w lokalnych biurach turystycznych w Kaliningradzie. Najlepszą bazą wypadową w ten region będą miejscowości Krasnyj Bor i Pole.


Wykonanie olga cicha
Wykonanie: Olga Cicha części:

 • Materiały pomocnicze/ strony :

 • Sąsiedzi.2p.pl

 • Skarby północy, czyli o zabytkach spod Kaliningradu

 • Turystyczny Atlas Obwodu Kaliningradzkiego

 • Mini przewodnik po Rosji – Obwód Kaliningradzki.

 • Wikipedia . org

 • Turystyka .gazeta.pl

 • Nawigator turystyczny


ad