Czego nie lubi książka? - PowerPoint PPT Presentation

slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Czego nie lubi książka? PowerPoint Presentation
Download Presentation
Czego nie lubi książka?

play fullscreen
1 / 13
Czego nie lubi książka?
210 Views
Download Presentation
elliot
Download Presentation

Czego nie lubi książka?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Czego nie lubi książka?

 2. Siemka Internauci! Kto z was lubi czytać książki? Zapewne niewiele osób. Przecież wolicie gry komputerowe. Dla was książki to „nuda” i strata wolnego czasu. A zastanawialiście się jak je traktujecie? No właśnie... Porozmawiajmy o tym…

 3. Zapewne każdy z was niechętnie obchodzi się z książkami. Szczególnie w czasie lekcji, gdy nudzi was nauka rysujecie po nich długopisem, zaginacie rogi, nie mówiąc o tym, że gdy jest koniec lekcji to uczniowie szybko wrzucają je do torby jak śmieci, nie zważając na to, że się pogniotą.

 4. Gdyby nie było książek, to nasza wiedza byłaby marna. Nie mielibyśmy z czego się uczyć, bo naukowcy nie przekazywaliby swojej wiedzy i doświadczeń tylko pozostawiali ją dla siebie, ale na szczęście, nie mamy tego problemu, oprócz nagannego postępowania z nimi.

 5. Tak, to prawda. Zastanówcie się, jak wyglądają wasze podręczniki do lekcji. To koszmar, powinny być nie popisane, kartki na swoim miejscu i schludnie wyglądające, jednak jest inaczej...

 6. Popatrzcie na to... Według was to jest normalne? Przecież nie po to książki są drukowane i sprzedawane, aby potem miały być zdewastowane. Pomyślcie nad swoim zachowaniem i waszych bliskich. Spróbujcie to zmienić!!!

 7. Nie karzemy wam ubóstwiać książek, ale szanować je i starać się, aby wyglądały normalnie. Gdy już przeczytacie jakąś książkę zamiast rzucić ją gdzieś w kąt, to odłóżcie ją na półkę tam, gdzie jest jej miejsce.

 8. Niektórzy lubią zaginać w nich rogi, aby zaznaczyć miejsce w którym skończyli czytać. Przecież Tak się nie robi, od tego są zakładki!!!

 9. Dużo rzeczy nie powinno się robić, a jedną z nich jest jedzenie w trakcie czytania. Kto by pomyślał, że można jednocześnie czytać i jeść! Przecież można zrobić sobie przerwę na posiłek, a po nim ponownie zacząć czytać. Pomyślcie trochę, jak potem wyglądają wasze książki, gdy są poplamione i brudne…

 10. Mamy nadzieję, że zmienicie swój stosunek do książek i zaczniecie o nie dbać. Na razie to wszystko co chcieliśmy wam przekazać.

 11. One nie są waszym wrogiem… Żyjcie w zgodzie z książkami… Też chcą wyglądać schludnie i przejrzyście… Zmieńcie swoje zachowanie względem nich!!!

 12. Wykonawca prezentacji: EWELINA KRETTEK Uczennica drugiej klasy GIMNAZJUM NR 2 W CZERWIONCE-LESZCZYNACH Ul. Ogrodowa 6 OPIEKUN: mgr. KRZYSZTOF KALINOWSKI