ziedo d rza sakop ana n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Ziedoņdārza sakopšana PowerPoint Presentation
Download Presentation
Ziedoņdārza sakopšana

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 17

Ziedoņdārza sakopšana - PowerPoint PPT Presentation


  • 175 Views
  • Uploaded on

Ziedoņdārza sakopšana. 15.06.2012. Vispārīga informācija. Parks atrodas Latgales priekšpilsētā, Aleksandra Čaka ielā, teritorijā starp A.Čaka, Artilērijas, Krāsotāju, Matīsa ielām. Kopējā zemesgabala platība ir 6,37 ha.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Ziedoņdārza sakopšana' - duncan-jackson


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
visp r ga inform cija
Vispārīga informācija
  • Parks atrodas Latgales priekšpilsētā, Aleksandra Čaka ielā, teritorijā starp A.Čaka, Artilērijas, Krāsotāju, Matīsa ielām. Kopējā zemesgabala platība ir 6,37 ha.
  • Ziedoņa dārzs ir vietējās nozīmes kultūras piemineklis, Rīgas pilsētas vēsturiskā centra daļa, kas atrodas UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas Rīgas vēsturiskais centrs aizsardzības zonas teritorijā.
slide3

Ziedoņdārzā paredzēta:

gājēju celiņu seguma atjaunošana, veloceliņu ierīkošana, atbalsta sienu un kāpņu atjaunošana, nožogojuma uzstādīšana, tūrisma norāžu, arhitektūras mazo formu un ietvju apgaismojuma uzstādīšana, bērnu atpūtas laukuma atjaunošana, sabiedrisko tualešu ierīkošana, dārznieka mājas izbūve un teritorijas apzaļumošana.

slide4

Esošā situācija

Skats uz bērnu laukumu ar smilšu kasti

Skats uz esošajām, parkam pieguļošajām sienām

eso s situ cijas izv rt jums parks kopum
Esošās situācijas izvērtējums – parks kopumā

Esošie ceļu krustojumi

Kādreizējais bērnu rotaļu laukums

Kādreizējais bradājamais baseins

Dārznieka māja

slide6

Esošās situācijas izvērtējums – parks kopumā

Esošais apgaismojums

Esošās ēku sienas un nobradātie zāliena “stūri”

Esošie soliņi

Esošais segums

segumi nomai a jaunas takas veloceli
Segumi – nomaiņa, jaunas takas, veloceliņš

Projekta ietvaros paredzēts paplašināt esošo laukumu ap strūklaku, kur jau šobrīd ir vērojama aktīva gājēju kustība un parka apmeklētāju klātbūtne, kas vietām veicinājusi esošā zāliena izmīdīšanu. Tāpēc šāda cietā seguma laukuma, kas papildināts ar krāšņiem rožu un ziemciešu stādījumiem, izveide uzlabos šīs vietas funkcionālo kvalitāti – cilvēki ērti varēs atpūsties un vērot strūklaku, rožu un puķu stādījumus

Esošā situācija – laukums ap strūklaku

Projekta priekšlikums

apgaismojums
Apgaismojums

Parkā paredzēts visu celiņu  mākslīgais apgaismojums. Apgaismojuma laternu savstarpējais attālums ir 15-20m.Parka apgaismošanai paredzēti balsti ''Vecrīga'' ar vienu vai diviem apgaismes ķermeņiem. Balstu augstums kopā ar apgaismes ķermeni 4,2m. Apgaismošanai paredzētas Na spuldzes ar jaudu 70W, ar silti dzeltenīgu gaismas spektru. Projektējamais apgaismes tīkls tiks pieslēgts pie ''Rīgas gaisma'' esošā apgaismes tīkla.

Plānotais laternas dizains

arhitekt ras maz s formas soli i inform cijas stendi no ogojumi
Arhitektūras mazās formas – soliņi, informācijas stendi, nožogojumi.

Tiek piedāvāts papildināt esošos soliņus, veidojot atpūtas vietas ar vizuāli kvalitatīviem skatiem uz parka apstādījumiem un elementiem.

Šīs atpūtas vietas piemērotas mierīgas atpūtas baudītājiem – māmiņām ar maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem, kā arī pārējiem, kas vēlas netraucēti baudīt parka vērtības.

Plānoto soliņu dizains.

Tiks papildinātas arī jau esošo soliņu vietas.

su u pastaigu laukums
Suņu pastaigu laukums

Suņu laukuma izveide plānota, lai pārējā parka teritorijā veidotu drošāku atpūtu ar maziem bērniem, kā arī, lai nodalītu zonu, kurā suņi var brīvi pārvietoties bez pavadas un veikt dažādas aktivitātes.

Tajā tiks izvietoti speciālie konteineri. Speciālie konteineri tiks izvietoti arī pārējā parka teritorijā ar mērķi veidot tīrāku un cilvēkiem draudzīgāku vidi.

Esošā situācija – brīvs laukums pie Matīsa ielas

Projekta priekšlikums

eso ie apst d jumi boj to koku atpaz ana
Esošie apstādījumi – bojāto koku atpazīšana

Esošie bojātie , pāraugušie vai slimie koki parka teritorijā

Ziedoņa dārzs tiek plānots kā vieta ar augstu vizuāli estētisko kvalitāti. Vieta, kur kādreiz pēc A.Zeidaka ieceres bija sastopami reti un eksotiski augi, no kuriem daļa diemžēl laika gaitā ir zudusi, bet daļa no lielā noēnojuma un konkurences zaudējusi savu estētisko vērtību.

Tāpēc revitalizācijas projekta viens no etapiem ir esošo apstādījumu sakopšana, vadoties pēc esošo augu patreizējā stāvokļa un vizuāli estētiskās kvalitātes novērtējuma.

jaunie apst d jumi eso o sakop ana
Jaunie apstādījumi, esošo sakopšana
  • Tiek piedāvāts veidot jaunus un kvalitatīvus skuju (13gb.) un lapu (24gb.) koku, lapu krūmu un vīteņaugu (500gb.), rožu (500gb.), ziemciešu un zemsedzes (847m2) stādījumus.
  • Tāpat būtiska ir esošo koku vainagu sakopšana un veidošana, ne tikai uzlabojot parka vizuāli estētisko kvalitāti, bet novēršot arī pārlieku lielo noēnojumu un bīstamas situācijas, ko rada lielie, sausie, lūstošie zari.
b rnu rota u laukumi
Bērnu rotaļu laukumi

Labiekārtojot bērnu rotaļu laukumu, kas šobrīd atrodas vienā no parka A stūriem un ko veido pamesta smilšu kaste, būtu iespēja izmantot pēcpusdienas un vakara sauli ilgstošākai atpūtai ar bērniem parkā

Bērnu rotaļu laukums – esošā situācija

Bērnu rotaļu laukums - plānotā situācija

b rnu rota u laukumi1
Bērnu rotaļu laukumi

Plānots atjaunot esošo bērnu laukumu, kas šobrīd aktīvi tiek izmantots nomainot segumu un uzstādot jaunas vienotā stila rotaļu iekārtas.rotaļu iekārtas.

Bērnu laukums – esošā situācija

Bērnu laukums plānotā situācija

brad jamais baseins
Bradājamais baseins

Ir novērojama aktīva bērnu klātbūtne parkā. Tāpēc projektā ir paredzēts atjaunot arī bradājamo baseinu, kas kādreiz bija viena no atraktīvākajām vietām parkā vasaras laikā.

Bradājamā baseina teritoriju paredzēts papildināt arī ar dažādām rotaļu iekārtām, kas palielinātu šīs vietas apmeklētību un izmantošanas iespējas

Esošā situācija

Projekta priekšlikums

brad jamais baseins tehniskais raksturojums
Bradājamais baseins – tehniskais raksturojums
  • Bradājamā baseina ūdens attīrīšanas sistēma:
  • ūdens attīrīšana notiks 24 stundas diennaktī, mehānisko attīrīšanu nodrošinās divi kvarca smilšu filtri, par ūdens dzidrumu un ķīmisko sastāva tīrību rūpēsies automātiskā ķīmisko elementu dozācijas iekārta;
  • tādā veidā tiks iegūts ūdens sastāvs līdzīgs kā publiskajos peldbaseinos;
  • papildus nepieciešams tīrīt arī pašu baseina karkasu.

Vēsturiskais foto ar bradājamo baseinu