slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
به نام خدا نام و نام خانوادگی: مقطع تحصیلی : نام استاد: درس:کاربینی دانشگاه علمی کاربردی PowerPoint Presentation
Download Presentation
به نام خدا نام و نام خانوادگی: مقطع تحصیلی : نام استاد: درس:کاربینی دانشگاه علمی کاربردی

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 18

به نام خدا نام و نام خانوادگی: مقطع تحصیلی : نام استاد: درس:کاربینی دانشگاه علمی کاربردی - PowerPoint PPT Presentation


  • 133 Views
  • Uploaded on

به نام خدا نام و نام خانوادگی: مقطع تحصیلی : نام استاد: درس:کاربینی دانشگاه علمی کاربردی موضوع تحقیق :گزارش کاربینی(شرکت شهاب رایان ) آبان 92. روش هاي متداول براي ارايه سرويس اينترنت:. سرويس dual up سرويس wire less سرويس ADSL. سرويس :dual up.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'به نام خدا نام و نام خانوادگی: مقطع تحصیلی : نام استاد: درس:کاربینی دانشگاه علمی کاربردی' - dudley


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2

به نام خدا

نام و نام خانوادگی:

مقطع تحصیلی :

نام استاد:

درس:کاربینی

دانشگاه علمی کاربردی

موضوع تحقیق :گزارش کاربینی(شرکت شهاب رایان)

آبان 92

slide3

روش هاي متداول براي ارايه سرويس اينترنت:

سرويس dual up

سرويس wire less

سرويس ADSL

slide4

سرويس :dual up

شماره گيري يك سيستم قديمي بوده و درواقع آنالوگ مي باشد.

وهمان بوق تلفن مي باشد ويك مودم دايل آپ نصب مي كنيم روي سيستم خط تلفن راوصل وشماره گيري مي كردند واز طريق همان فركانس0 4khzانواع باند موردنظرراانتقال مي دادند كه به سمت مشترك برسد. تكنولوژي منسوخ قديمي شده است ودرخيلي جاهاي ديگرهم قديمي شده

به دليل اين كه 1. سرعتش پايين مي باشد 2. هزينه بالا مي باشد 3. قطعي ووصلي دراين ايراد دارد. و....

slide5

ADSL چيست؟

يك سرويس يا پهناي باند كه به مشترك مي دهددرهمان خط تلفن از KHZ 16_

200MHZ بستگي به نوع مودم ونوع دستگاه هايي كه مخابرات گذاشته شده پهناي باند را ايجاد مي كنند وينترنت راروي آن انتقال مي دهند .

slide6

:wire less

خدمات پهن‌باند Broadband)، از جمله‌ی خدمات شرکت شهاب رایانه است که برای استفاده‌ی کارآمد شرکت‌ها و سازمان‌ها از اینترنت و برقراری ارتباط میان نقاط مختلف جغرافیایی ارایه می‌شود.

پهن‌باند (Broadband)، واژه‌‌ای‌ست که برای تشریح اتصال پرسرعت داده‌ها به کار می‌رود و منظور از خدمات پهن‌باند، راهکاری‌ست که شرکت‌ها و سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا بتوانند به صورت آنلاین و سرعتی به مراتب بیش‌تر از تماس تلفنی ساده، به شبکه‌ی جهانی اینترنت و شبکه‌های محلی وصل شوند.

slide7

:تكنولوژيADSL

خط استيجاري ديجيتال نامتقارن (همان خط سيم تلفن) كه گفتيم از لحاظ فيزيكي همان سيم تلفن مي باشد وفركانسي كه روي آن ايجاد مي شود فركانس دايل آپ نيست يك فركانس بالاتري است كه از

200MHZ - 16KHZ مي باشد كه سمتش مخابرات كه يك دستگاه دارد كه DSLAM نام دارد يك نوع مودم ADSL سمت مشترك كه در خط مستقيم كه با واسطه ي ICT كه مشترك يك درخواست مي كند كه براي دريافت ADSL درخواست بدهد وهر شركتي كه سرويس ADSL

دارد شركت درخواست مشترك را به مخابرات مي دهد و در واقع يك ارتباط مستقيم از DSLAM آن شركت به سمت خانه ي مشترك برقرار مي كند كه اين كار را رانژه كردن مي گو يند.

slide8

فلوچارت:

Modem

زوج سيم

رانژه

DSLAM

HOME

GW

  • phone

POSTE

slide9

Modem

زوج سيم

رانژه

DSLAM

HOME

GW

  • phone

POSTE

slide10

تکنولوژی Wirelessچیست؟:

تکنولوژی Wireless به کاربر امکان استفاده ‌از دستگاه‌های متفاوت ، بدون نیاز به سیم یا کابل ، در حال ‌حرکت را می‌دهد . شما می توانید صندوق پست الکترونیکی خود را بررسی‌کنید ، بازار بورس را زیر‌نظر‌بگیرید ، اجناس مورد نیاز را خریداری کنید و یا حتی برنامه تلویزیون مورد علا‌قه خود را تماشا‌کنید و….

slide11

سیستمهای Wireless می‌توانند به سه دسته اصلی تقسیم شوند:

سیستم Wireless ثابت:

از امواج رادیویی استفاده می‌کند و خط دید مستقیم برای برقراری ارتباط لا‌زم‌ دارد.

سیستم Wireless قابل حمل :

دستگاهی ‌است که معمولا‌ً خارج از خانه ، دفتر‌کار و یا در وسایل نقلیه مورد استفاده ‌قرار می گیرند.

سیستم Wireless مادون قرمز :

این سیستم از امواج مادون قرمز جهت انتقال سیگنالهایی محدود بهره می برد. این سیستم معمولا‌ً در دستگاه های کنترل از راه دور ، تشخیص دهنده های حرکت و دستگاه های بی سیم کامپیوتر های شخصی استفاده می شود.

slide12

سیستم Wireless ثابت :

از امواج رادیویی استفاده می کند و خط دید مستقیم برای برقراری ارتباط لازم دارد. بر خلاف تلفن های همراه و یا دیگر دستگاههای Wireless ، این سیستم ها از آنتن های ثابت استفاده می کنند و به طور کلی می توانند جانشین مناسبی برای شبکه های کابلی باشند و می توانند برای ارتباطات پرسرعت اینترنت و یا تلویزیون مورد استفاده قرار گیرند. امواج رادیویی وجود دارند که می توانند اطلاعات بیشتری را انتقال دهند و در نتیجه از هزینه ها می کاهند.

slide13

سیستم Wireless قابل حمل :

دستگاهی است که معمولا خارج از خانه، دفتر کار و یا در وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیرند. نمونه های این سیستم عبارتند از : تلفن های همراه ، نوت بوکها ، دستگاه های پیغام گیر و PDA ها. این سیستم از مایکروویو و امواج رادیویی جهت انتقال اطلاعات استفاده می کند.

slide14

سیستم Wireless مادون قرمز :

این سیستم از امواج مادون قرمز جهت انتقال سیگنالهایی محدود بهره می برد. این سیستم معمولا در دستگاه های کنترل از راه دور ، تشخیص دهنده های حرکت ، و دستگاه های بی سیم کامپیوترهای شخصی استفاده می شود . با پیشرفت حاصل در سالهای اخیر، این سیستم ها امکان اتصال کامپیوتر های نوت بوک و کامپیوتر های معمول به هم را نیز می دهند و شما به راحتی می توانید توسط این نوع از سیستم های Wireless ، شبکه های داخلی راه اندازی کنید.

توسط مدیر سایت • شبکه • ۰

slide15

مودم های خطوط پرسرعت اینترنت ای دی اس ال ADSL :

1. ـ اکثرا دو نوع مودم در ADSL بکار می رود

2. ـ مودم USB و مودم COMBO

3.ـ مودم‌های COMBO علاوه بر پورت USB از مزیت Ethernet بهرمند می‌باشند.

4. مودم‌های COMBO یک مودم DSL حقیقی هستند؛ چون به‌هر دو پورت USB و Ethernet مجهزند. حسن مودم COMBO این ‌است که مشترک می‌تواند از مزیت هر دو پورت برخوردار شود؛ باین مفهوم که پورت USB به سادگی به کامپیوتر و پورت Ethernet را جهت توزیع در شبکه استفاده نماید.

slide18

نتیجه گیری:

شرکت شهاب رایان یه شرکت خدماتی بوده که در رابطه با خدمات اینترنت از مشتریان مربوط به این برنامه ها پشتیبانی میکند.

پایان